Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka EWT8120W jak odczytac błąd,miga na czerwono i zielono

Asteroid 09 Lut 2010 17:39 4741 5
  • #1 09 Lut 2010 17:39
    Asteroid
    Poziom 20  

Witam mam taką praleczkę do naprawy. Pralka uruchamia się na chwile, zakręci bębnem włącza się pompka i nic więcej. Wszytko sprawdzone - silnik, zawory poboru wody, grzałka, czujnik NTC, pozycjoner bębna. Upływności do masy tez nie ma, ani silnik, ani grzałka, ani filtr pz. Więc mam pytanko, jak w tym modelu odczytać błąd jaki ma zapisany w pamięci?

0 5
  • #2 09 Lut 2010 18:02
    skryn
    Admin grupy AGD

Wciskasz jednocześnie dwa przyciski naraz przez około trzy sekundy - start/pauza plus jakikolwiek przycisk funkcyjny (wybierak w tym czasie z pozycji zero przesuwasz o jedną pozycję w prawo) i na dziesiątej pozycji wybieraka programów odczytujesz kod ostatniego błędu.
    Miga sobie lampka start/pauza na zielono i czerwono na przemian. Policz ile razy miga lampka dla każdego koloru. To jest kod ostatniego zapamiętanego błędu przez maszynę.

0
  • #4 10 Lut 2010 07:08
    skryn
    Admin grupy AGD

Asteroid napisał:
    Odczytałem 10 błysków diody czerwonej i 6 zielonej. Chciałbym dowiedziec się jak się to interpretuje ( jaki to kod błedu ).

EA6 - błąd pozycjonera

Pralka EWT8120W jak odczytac błąd,miga na czerwono i zielono

0
  • #5 08 Wrz 2010 10:29
    jasko_1959

Specjalista AGD

Witam!

Może i mi moglibyście pomóc?
    U mnie 1 miga na zielono i 6 na czerwono. Macie jakieś pomysły co to może oznaczać?
    Z góry dzięki za odp i pozdrawiam!

0