Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział Internetu radiowego

mora17a2 09 Lut 2010 17:39 1887 2
  • #1 09 Lut 2010 17:39
    mora17a2
    Poziom 9  

witam
    posiadam Wlan 11g router i internet radiowy. Od pewnego czasu mam problem z rozdzieleniem internetu przez sieć wifi. Myślałem że to wina routera ale zabrałem go do pracy i tam po podłączeniu wszystko normalnie chodzi. Gdy podłączam u siebie kabel RJ45 pod WAN, lub LAN (ten od modemiku z anteny) router nie ma dostępu do internetu przez wifi ale gdy podłącze komputer pod router przez LAN to internet normalnie działa. Dodam że router działa jako AP. Już nie mam pomysłów jak to zrobić.
    proszę o pomoc

0 2
  • #2 09 Lut 2010 19:25
    krzycho123
    Poziom 31  

Za mało informacji na temat sprzętu , generalnie jednak zaczęłbym od resetu ustawień tego sprzętu .
    Nie wiem jakie będzie domyślne ustawienie trybu pracy ale najlepiej byłoby gdyby pracował jako "Gateway" czyli brama - podpinasz net z rutera (to nie modem) podłączonego do anteny pod WAN lub LAN i powinno działać .

0
  • #3 09 Lut 2010 19:31
    mora17a2
    Poziom 9  

Router to Wlan 11g Router Panwa2204A.
    póki co mam ustawione na Bridge. ale zaraz przestawię na Getaway. Moja sieć wygląda tak że na balkonie mam antenę, z anteny idzie kabel RJ45 do takiego rozdzielacza który zasila antenę i dalej z niego idzie kabel LAN rj45 do komputera lub routera.

-takie ustawienie też nie działa.., nie potrafię tego zrozumieć dlaczego gdy wziąłem router do pracy to po podpięciu kabla RJ45 internert przez wifi normalnie działał. A w domu nie chce. Sieć konfigurował mi dostawca. Ale musiałem rozpiąć router w czasie przemeblowania, i od tamtej pory właśnie nie działa mi internet przez router a wszędzie indziej jest ok..

sprawa rozwiązana. Stary Router miał problemy z adresem MAC. Kupiłem nowy LinkSys i wszystko działa

0