Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vermona i Eminence - czy warto składać?

09 Lut 2010 18:30 2397 11
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam wzmacniacz Vermona Regent 300K bez obudowy. same wnętrzności.
    Mam też głośnik EMINENCE EM12100TL 12" 8ohm

Vermona i Eminence - czy warto składać? Vermona i Eminence - czy warto składać? Vermona i Eminence - czy warto składać?

Czy warto przywracać do życia ten wzmacniacz?

Chciałem złożyć sobie do domu piecyk 1x12" do gitarki elektrycznej i zastanawiam się czy taki komplet będzie grał ładnie?

Jeżeli tak to obudowa zamknięta czy otwarta?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 30  
    Myślę, że warto sobie zrobic taki piecyk i przywrócić wzmacniacz do stanu używalności, a jeśli Ci dźwięk nie będzie odpowiadał to zawsze możesz sprzedać.
    Obudowa zależy od tego jaki masz głośnik dokładnie (musiałbyś podać dane tego głośnika).
  • Poziom 30  
    Tak to właśnie jest ze starszymi głośnikami lub no name.
    Niewiele mogę poradzić nie znając parametrów.
  • Poziom 20  
    Dokładnie. Nie znając parametrów T-S nie ma szans na zrobienie obudowy.
  • Poziom 15  
    Tak wiem, już złożyłem w swoim życiu kilka kolumn.
    Nie musi to mieś super wymierzonych ekstra parametrow. Bardziej liczyłem na pomoc czy otwartą czy zamkniętą obudowę i jakie mniej więcej wymiary.
    Podejrzewam, że głośniki 12" różnych firm mają podobne wymagania co do pudła.
    Tu nie mam wiedzy bo nigdy nie składałem nic do gitary.

Puytanie czy ten głośnik w ogóle się nada. Patrząc na eminenca to powinien chyba być dobry :|
  • Poziom 30  
    No właśnie, żeby określić do jakiej obudowy nadaje się ów glośnik to potrzebne są jego dane (qts w tym wypadku).
  • Poziom 15  
    To oczywiste, ale liczyłem że moze ktoś miał do czynienia z tym głośnikiem lub ma go w gotowej obudowie to by zmierzył po prostu :)
  • Poziom 30  
    No niestety nie posiadam tego głośnika i nie wiem czy mógłbym go gdzieś zmierzyć, ale jeśli trafiłbym na taki głośnik to z pewnością wykonam potrzebne pomiary. Pozostaje Ci jedynie metoda prób i błędów lub kontakt z posiadaczami.
    Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu.
  • Serwisant
    To chyba jest głośnik gitarowy, więc po co wam planowanie obudowy jak to ma grać od 100Hz w górę, albo i wyżej. Normalna skrzynka z tyłu nieco przysłonięta i to wszystko. Wzmacniacz tez nie grzeszy jakością więc do gitary jak w sam raz. :)
  • Poziom 43  
    Przeglądnij fora gitarowe.
    Jak pisze TOMI wyliczanie litrażu obudowy do paczki gitarowej nie ma większego znaczenia. Czy zrobisz paczkę o poj. 40 czy 60l - nie usłyszysz różnicy. Chyba że rozpiętość pojemności będzie ekstremalnie różna.
    Zrób paczkę na wzór tej Marshall-a z linku, tylko mniej-więcej połowę węższą, tak aby wszedł w nią panel z wzmacniaczem. Czy otwarta, czy zamknięta, to już zależy od twoich preferencji. Możesz ją zamknąć, tak jak jest ta Marshall-a, możesz też spróbować jak zabrzmi otwarta/półotwarta.
    Wzmacniacz nie jest super wypas, ale wart przywrócenia do życia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Dziękuje bardzo za pomoc.

Wiem że wzmacniacz to żadne cudo, ale ma efekty, footswitcha wiec to co dla poczatkującego w zupełności wystarczy. Długi czas grałem na klasycznej a z elektryką dopiero zaczynam :)

Pozdrawiam