Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Izolator galwaniczny jak go podlaczyc ? prosze o pomoc

09 Lut 2010 19:11 7121 18
  • Poziom 9  
    Witam!
    Kupilem izolator galwaniczny (5-2400MHz) Signal ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=899513211. )
    Moje pytanie - jak go mam podpiasc pod kabel, w ktorym miejscu, czy ma znaczenie jego ustawienie (ktora strona ma byc do gniazda np. tv) ?

Wyglada to tak mieszkam w bloku, tv mam z upc. Z klatki wchodzi mi kabel po ok metrze jest rozgaleznik na 2 tv. Zalezy mi tylko na jednym tv, gdzie mam go zamontowac przy wtyczce tv, czy zaraz na poczatku kabla w mieszkaniu ?? i czy polozenie ma znaczenie (pisze na nim system i subscriber).
    Z gory dziekuje za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zamontuj go na kablu (najlepiej przy odbiorniku (jeśli korzystasz z karty TV w komputerze to przy wejściu karty).
    Musisz mieć dwie wtyczki typu F.
    Strona subscriber do obiornika.
  • Poziom 9  
    Tzn. ja mam monitor z tv, używam kabla vga i niekiedy widzę takie smużenia, jak odepnę antenę to jest ok, czy np wymiana kabla na DVI coś na to pomoże ? dodam ze komputer i monitor/tv maja uziemiania (mostek zero).

Jeszcze jedno pytanie bo on do mnie dotrze na dniach, takich złącz nie ma w komplecie ?? Dodatkowo je musze dokupić ??
    Jestem zielony w tych sprawach.

Proszę poprawić.
    Regulamin pkt. 15 . [SP5ANJ]
  • Poziom 9  
    Czy to musi być przy kablu czy np może być 2 metry od wtyczki do monitora ??
  • Poziom 37  
    Teoretycznie- wszystko jedno; praktycznie- zgodnie ze znaczeniem tego słowa- wypróbować trzeba.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno czysto teoretyczne pytanie, gdyby kiedyś było prawdzie uziemienie, a nie jak mam teraz przez zerowanie to nie będzie żadnych problemów przez izolator ??
  • Poziom 10  
    Jest instalacja :

Jakie urzadzenia 1 i 2 zastosować ?
    A także jak je podłączyć ?
  • Poziom 12  
    Witam
    1 zwrotnica multimedialna (TRIS 212 lub 354) i 11 podłączyć z 85-1000Mhz do tv! a 12 ( ze zwrotnicy wyjście 5-1000MHz) do izolatora galwanicznego (TRIS 202) i 21 22 do urządzeń z komunikacją w dwie strony (DS i US)
    poniżej katalog produktów (tylko nie wiem czy można kupić gdzieś te zwrotnice ale ogólnie takie UPC używa i akceptuje)
    http://intra.technetix.com/Portals/4/Poland/katalog.pdf
    POZDRAWIAM
    MT
  • Poziom 10  
    Dzięki za zainteresowanie :)

Dostępne mam 3 urządzenia które były podłączone:

2 z nich trzeba wykorzystać ;)
    Tylko mam problem gdzie co powpinać :/

Proszę zdjęcia wkleić w sposób regulaminowy poprzez funkcję "Dodaj obrazek" w poście powyżej także - GKVIDEO
  • Poziom 12  
    To tak 206F daj w miejsce 1 i wyjście 8.5dB do tv a wyjście 2.5dB do 2 i tam 202FIN i do urządzeń
  • Poziom 10  
    a jaka jest różmnica w db - Co ona oznacza ?
    Czemu TV do 8...db a reszte do 2...db ?
  • Poziom 38  
    Masz: odgałęźnik -8,5dB z izolacją galwaniczną, rozgałęźnik z izolacją galwaniczną i rozgałęźnik bez izolacji galwanicznej. Narysuj, jak miałeś to połączone przez montera z kablówki. Napisz, czy do kablówki masz podłączone tylko telewizory, czy też odbiorniki radiowe.
    Czy przewód z kablówki jest zakończony tak?
  • Poziom 12  
    jak podłączy jak mu napisałem to będzie gicio tak robi UPC
  • Poziom 38  
    tuchol napisał:
    jak podłączy jak mu napisałem to będzie gicio tak robi UPC

Będzie, albo nie będzie. Zakłócenia mogą pochodzić od modemu, którego zakres częstotliwości roboczych leży co prawda poniżej pasm RTV, ale sygnał może być na tyle silny że powoduje intermodulację z sygmałem odbieranym.
  • Poziom 12  
    sygnał z modemu leci US do 44MHz a DS od 794MHz więc spokojnie będzie śmigać i intermodulacja występuje w UPC jak przesterują wzmacniacz a na tych elementach nie pokaże się. Sygnał jaki wchodzi do mieszkań jest w wielkości max 10dB/mV (DS) czyli po rozgałęźnikach będzie jakieś 2 dB/mV
  • Poziom 9  
    Jedna ważna rada dla wszystkich użytkowników sieci UPC, posiadających internet lub dekoder cyfrowy z UPC, ( nie dotyczy użytkowników tv analogowej ) jeżeli chodzi o przebudowę instalacji w mieszkaniu na własną rękę stwierdzam uczciwie to nie jest takie proste. Nawet jak wam się uda zamontować profesjonalną zwrotnicę czy też galwana splitera to i tak macie marne szanse na sukces. Nawet jeśli uda wam się ustawić sygnał DS i US w przedziale, o ile wiecie jaki to przedział i jak to sprawdzić to na tym etapie kończy się wasza ingerencja i możliwości sprawdzenia pełnych parametrów sygnału we własnym zakresie. Niestety do całego sygnału dochodzi jeszcze wiele innych bardzo ważnych parametrów do których między innymi zaliczamy szumy i ingres. Dlatego też radzę przemyśleć sprawę zanim zaczniecie przebudowę na własną rękę. Do czego zmierzam, chodzi o to że jeśli się okaże iż po własnej przebudowie instalacji wyjdą złe parametry sygnału to UPC od razu wyłapie to w systemie monitorującym parametry wszystkich użytkowników, po czym na pewno wyślą serwisanta na wasz adres w celu sprawdzenia całej instalacji i jeśli się okaże że na zewnątrz jest wszystko w porządku to będą musieli sprawdzić w mieszkaniu. Tu będziecie mieli dwa wyjścia albo wpuścicie serwisanta do domu gdzie okaże się że przebudowaliście instalację na własną rękę i niestety będzie trzeba zapłacić karę, lub też drugie wyjście, nie wpuścić serwisanta do mieszkania z którego nie radzę korzystać bo i tak was odetną FKZetem w LB i pozostanie wam tylko tv analogowa i prędzej czy później będzie trzeba zadzwonić po serwis.
    Więc jeśli chcecie przebudować instalację na mieszkaniu lub też podpiąć jeszcze jeden TV to najlepiej sobie zadzwonić do UPC i zamówić taką usługę za 50zł. :D:D:D
  • Poziom 38  
    Instalacja powinna wyglądać tak (dwa warianty):
    Wyjście z kablówki zakańczasz zwrotnicą Telmor GMDF-351 lub GMDF-352 w obudowie "myszka". Zwrotnica zapewnia izolację galwaniczną instalacji abonenckiej od kablówki oraz tłumi przenikanie sygnału z modemu do odbiorników RTV. Dodatkowy izolator galwaniczny oddziela kartę TV od reszty odbiorników. W wariancie drugim należy zastosować dobry rozgałęźnik małostratny który zapewnia dobrą separację między wyjściami.
  • Poziom 12  
    popieram corrado30 na co dzień widzę co ludzie wyprawiają nie dość że sie namęczą wydadzą kasy i wpadnie taki serwisant powie że tak nie może być i zrobi tak ale do kucia albo nowy kabel..
    do zetdeel w UPC nie ma już radia analogowego tylko przez dekoder