Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Beethoven - żarówka rurkowa

09 Lut 2010 21:47 3702 10
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie.
    Posiadam radio Betowen. Spaliła mi się żarówka podświetlenia skali (żarówka tzw sofitowa). Wygląda jak żarówka np. do oświetlenia wnętrza samochodu.
    - 6 Volt
    - 3 Watt
    i ewentualnie 0.3 - 0.4 A.
    Jeśli ktoś interesuje się tym tematem- stare odbiorniki radiowe i mógłby pomóc rozwiązać ten problem bardzo bym prosił o odpowiedź i kontakt. Wiem, że można pokombinować z diodami np. ale chciałbym aby to było zrobione w miarę możliwości oryginalnie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Tego typu żarówki występowały dawniej w samochodach marki "Trabant", wyprodukowanych przed 1983 rokiem. Tylko gdzie teraz znaleźć "Trabanta"...:D.
    Być może łatwiej będzie wyjąć z tylnej lampy jakiegoś starego motocykla?
  • Poziom 27  
    A nie prościej po prostu kupić w sklepie motoryzacyjnym ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin Grupy Retro
    W motoryzacyjnych są ogólnodostępne żarówki rurkowe 6V/5W. Lecz wydaje mi się, że są za duże gabarytowo :(
  • Poziom 32  
    Futrzaczek napisał:
    W motoryzacyjnych są ogólnodostępne żarówki rurkowe 6V/5W. Lecz wydaje mi się, że są za duże gabarytowo :(

Mam ich od pyty - w latach 90-tych masowo przerabiałem lampy od motorynki na tylne lampy rowerowe zasilane z dynama montując do wnętrza 8 diod LED (CQL103 f-my Polam - ELTA wykonane z GaAlAs - 100 mcd/20mA to była jak na tamte czasy rewelacja - nie to co 1 mcd diod z GaAsP produkowanych w CEMI) i przetwornicę step - up na trzech tranzystorach i rdzeniu M14/8 (konstrukcja opisana w Młodym Techniku oraz Elektronice Praktycznej). Jakby komuś nadawały się do radia - mógłbym odpalić nawet za darmo, o ile tylko się do nich dogrzebię.
  • Poziom 36  
    A fe, do Beethowena...na Targowej w Warszawie (róg Zielenieckiej i Targowej) jest sklep , oni maja wszystkie (no może...) żarówki, na Wolumenie jest stoisko chyba jeszcze lepiej zaopatrzone.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi. W motoryzacyjnych już pytałem. Niestety nie mają (jakoś słabo zaopatrzone w moich okolicach) :cry: Ale znalazłem w motoryzacyjnym sklepiku gdzie "diabeł mówi dobranoc" he he. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za uwagę.