Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WiFi, Bluetooth, GPS i radio FM zintegrowane w jeden chip

zonker 09 Feb 2010 22:23 3554 6
 • WiFi, Bluetooth, GPS i radio FM zintegrowane w jeden chip  Czas działania urządzeń przenośnyc,h takich jak telefony komórkowe jest bezpośrednio połączony ilością dostępnego wewnątrz obudowy miejsca – im więcej zabiera go chip i pozostały hardware, tym mniej zostaje go na baterię.
  Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Texas Instruments zaprezentowała nowy, wysoce zintegrowany chip nazwany WiLink 7.0. Nowy układ oferuje funkcjonalność, jakiej osiągnięcie wymagało dotychczas zastosowania kilku oddzielnych chipów, tym samym znacząco redukując ilość zajmowanego wewnątrz obudowy miejsca. WiLink 7.0 integruje układ nadawczo odbiorczy WiFi, GPS, Bluetootha i radia FM w pojedynczy chip. Wsparcie dla Bluetooth obejmuje standardy Bluetooth Low-energy oraz Bluetooth 3.0, dla WiFi jest to WiFi Direct i WiFi AP. Moduł GPS jest najwyższej klasy i podczas śledzenia posiada zredukowane zapotrzebowanie na energię. Łącznie zastosowanie nowego chipu pozwala na 50% zredukowanie zajmowanego miejsca oraz 30% zmniejszenie kosztów w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań bazujących na oddzielnych układach.
  Zdaniem Lisy Arrowsmith, analityka IMS Research, tego typu rozwiązania mają przed sobą wspaniałą przyszłość – do roku 2013 podobne układy znajdą się już w 4,5 miliardach urządzeń.

  Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  zonker
  Level 10  
  Offline 
  zonker wrote 33 posts with rating 4, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #3
  -Piontek-
  Level 12  
  Urgon wrote:
  AVE...

  Czy ten układ przyda się komuś poza producentami komórek, palmtopów, netbooków i tym podobnych urządzeń?


  Może i by się znalazły jakieś inny rynki zbytu ale po co te są najbardziej opłacalne i potrzebujące takiego dobrego rozwiązania technicznego. Pewnie się gradem posypią podobne produkty tylko innych firm.
 • #4
  lilo_
  Level 11  
  google wrzuci go do swojej pralki czy kuchenki mikrofalowej
 • #5
  prosiak_wej
  Level 38  
  Quote:
  google wrzuci go do swojej pralki czy kuchenki mikrofalowej


  Będzie więcej miejsca na pranie albo RAM :D
 • #6
  leonow32

  Level 30  
  Urgon wrote:
  AVE...

  Czy ten układ przyda się komuś poza producentami komórek, palmtopów, netbooków i tym podobnych urządzeń?

  Prawdopodobnie nie. I co z tego? Układ jest robiony właśnie dla komórek, palmtopów i laptopów, ale pewnie zaraz coś takiego będzie w każdej mp3.

  Ciekawi mnie w jaki sposób został rozwiązany problem wzajemnego zakłócania się bluetootha, WiFi i GPS-u. W Nokii 6110 Navigator stanowi to dość istotny problem. Kiedy jest "cisza radiowa" to znajduje u mnie sygnał GPS w domu, a jak tylko telefon zacznie coś nadawać, to sygnał gubi. Takiego problemu oczywiście nie ma, kiedy sygnał GPS jest silny.
 • #7
  skaktus
  Level 37  
  A iP kupi ten bajer, wmontuje do iP 3 GSSSSSSS, zablokuje wszystkie funkcje, a potem co roku jedną odblokuje i będzie najbardziej rozwojową firmą, która za pomocą softu wbudowała GPS i WiFi do komórki ! Ha !