Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrola dost. i rejestracja czasu pracy dla początkującego

waniuszka 10 Feb 2010 00:01 5072 13
 • #1
  waniuszka
  Level 9  
  Witam,

  Zamierzam zainstalować w firmie system kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. W grę wchodzą dwie pary drzwi którymi mogą wchodzić i wychodzić pracownicy.

  Proszę o pomoc w doborze sprzętu.Takiego, który nie wymaga większego doświadczenia w instalowaniu tego typu systemów, tzn. sprzęt z prostą instrukcją podłączenia wszystkich części składowych. Najlepiej na karty.

  Z góry dziękuje za pomoc :D
 • #2
  yasiu.brzeg
  Level 29  
  Zero inwencji własnej, o jakich systemach już czytałeś, coś o nich wiesz? Może sam popatrz na instrukcje instalatora i trafisz w tą najlepiej dla ciebie opisaną?

  Gotowca nikt Ci nie zrobi.
 • #3
  serweryn78
  Level 11  
  Jeżeli chcesz prosty w obsłudze i instalacji system ACC to proponuję Ci produkty firmy Roger, jednak system rejestracji czasu pracy jest dość ubogi. Bardziej rozbudowane i złożone systemy (jednak nie dla początkującego):
  1. Bibi (kontroler 1 000 zł)
  2. PControl
  3. Kantech (kontroler od 1 800 zł)
  4. Novus (kontroler 1 900 zł)
  5. RBH (kontroler od 1 800 zł)
  Dodatkowo co do niektórych z wyżej wymienionych niezbędny jest wykup licencji lub oprogramowania ( ceny od 2 000 zł), np. RBH, Kantech.
 • #4
  jeen
  Level 1  
  Faktycznie system Roger to tanie rozwiązanie ale nie spodziewaj się dużo po nim. Do listy b.dobrych rozwiązań dorzucę urządzenia Unicard. Nie są najtańsze ale nigdy nie miałem z nimi problemów. Tylko instalować i zapomnieć o serwisowaniu.
 • #5
  Marek31415
  Level 31  
  Poczytaj o kontroli dostępu i RCP firmy Selkod (www.selkod.com.pl).
  Produkują własny sprzęt na karty RFID.
  Ciekawą opcją jest wideorejestracja.
  W skrócie polega to na tym, że do bazy danych rejestracji dodawane jest zdjęcie osoby używającej karty (oczywiście online). A pracownicy często pożyczają karty, rejestrują przyjście do pracy za kolegów itd.
  Osoba przeglądająca rejestracje może porównać zdjęcie użytkownika ze zdjęciem z kamery w momencie użycia karty.
 • #6
  segami
  Level 14  
  roger i tylko unicard i inne to tylko kłopoty do rogera wszystko jest i daje rade na wielkich obiektach a np unicard to nawet podstawowe dane serwisowe to tajemnica wielka.
 • #7
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  wianuszka wrote:
  Zamierzam zainstalować w firmie system kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. W grę wchodzą dwie pary drzwi którymi mogą wchodzić i wychodzić pracownicy.

  Widzę, że temat już jest załatwiony (chyba) przez kolegę waniuszka, ale pozwolę sobie dopisać, że jest w Warszawie jeszcze jedna firma, która posiada rozwiązania :
  - kontrole dostępu z rejestracją wyjść/wejść/urlopu/wyjścia służbowego.

  Nie chciałbym aby Moderator tego działu potraktował to jako "reklamę" w myśl regulaminu pkt. 2 , ale od pewnego czasu wykorzystuję te rozwiązania i nawet jestem zaskoczony tym, że działają poprawnie.
  Szczególnie fajnie jest rozwiązany fakt wyczytywania (programowego) - kto, kiedy i w jakich godzinach - w funkcji kosztów obliczeniowych dla księgowości.

  Jako, że jestem z Warszawy i wykorzystuję takie rozwiązania a firmą tą jest BALBEX, pozwalam sobie na to , aby inni instalatorzy także mogli poznać tą firmę.

  ROGER to już tzw. przeżytek i jest dość ciężki/uciążliwy w samym instalowaniu i programowaniu. :cry:


  Pozdrawiam.
  PS. Jeżeli yasiu.brzeg uznasz to za łamanie regulaminowe pkt. 2 to oczywiście - wykasuj mój wpis.
 • #8
  controlsys.pl
  Level 13  
  może mi się nie dostanie za odkopywanie tematu ;)

  jest na rynku dużo rozwiązań wszystko zależy od tego ile zdarzeń chcesz uzyskać, jeżeli ma być to prosta rejestracja z kontrolą dostępu to nie jest problem, jedno urządzenie = jedno zdarzenie.

  Jeżeli chciał byś tutaj np. po jednej stronie mieć urządzenie z przyciskami np wejścia na przerwę, wyjścia służbowe wtedy roger czy unicard chyba nie daje rady.

  Poza tym... nie pamiętam teraz który z nich miało ten problem ale któreś miało, chyba roger, jeżeli masz urządzenie na wejściu i wyjściu, pracownik w czasie dnia pracy musi wyjść dwa razy poza budynek i się odbije to system się sypie, nie radzi sobie z wyjściami i powrotami do pracy w tym samym dniu.

  Tak naprawdę wystarczy wpisać w google ' rejestracja czasu pracy ' i można znaleźć sporo firm które mają takie rozwiązania.

  Moderated By sharp:

  Pozwoliłem sobie wykasować występującą w tym miejscu część wypowiedzi naruszającą regulamin forum w p.2  Pozdrawiam
 • #9
  jri
  Level 10  
  Kolego, jesli chodzi o system RCP to rozwaz tez AC Project.
  System jest oparty na sql, sam wybierasz jakiego czytnika chcesz uzyc, byleby mial wyjście wieganda. Firma produkuje kontrolery oraz oprogramowanie, mocna stroną jest RCP.

  Pozdro, jri
 • #10
  controlsys.pl
  Level 13  
  ale kontroler + czytnik wieganda ?
  nie prościej kupić po prosty czytnik ( z wbudowanym kontrolerem )
  sdk dostępne jeżel jesteś ambitny
  oprogramowanie na bazie postgresa

  Post do zmiany - w swoich wypowiedziach proszę stosować znaki interpunkcyjne oraz odpowiednio zaczynać oraz kończyć zdania. [s]
 • #11
  mielcar
  Level 22  
  ACCO Satela - tanio i pełne raporty.
 • #12
  controlsys.pl
  Level 13  
  co potrzeba do takiego zestawu Acco ?

  kontroler + manipulator + zasilanie ? dalej stawiam że koszt standardowego urządzenia rcp kd wyjdzie bardzo podobnie

  kosz także zależy czy ma być to rozwiązanie na karty czy biometryczne ( nie podejmuje już tutaj tematu legalności biometrii - ale są sposoby żeby nie gromadzić bazy danych odcisków )

  roger oferuje rozwiązania f7, są to urządzenia 'zk software' wiele firm nimi handluje, a sam model f7 został wyparty przez nowsze F8(k350)
 • #13
  jri
  Level 10  
  Warto zastosowac rozwiazanie skladajace sie z niezaleznego kontrolera i czytnika, gdyz tylko w takim wypadku odcięcie czytnika nie spowoduje otwarcia drzwi. A trzeba pamiętać, ze zgodnie z zaleceniami PPOZ, zastosowany element blokujacy musi zwalniac przejscie przy braku prądu! (czyli musi to byc rygiel rewersyjny lub zwora).
 • #14
  controlsys.pl
  Level 13  
  kolega poruszył tutaj ważną kwestię, jednak można zastosować zamki z górnej pułki. AssaAbloy ma w ofercie zamki które otworzą się pod naciskiem - specjalnie do drzwi przeciwpożarowych.

  No ale to kwestia kosztów, bo takie zamki są w cenie 800zł ( około )

  Także kwestia montażu urządzenia na zewnątrz ( jeżeli ma to być kontrola dostępu ) musi sprawdzić się w warunkach zewnętrznych + powinna być na tyle bezpieczna że zwarcie przewodów nie otworzy zamka