Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 95 rok odpalanie na paliwie, zalewanie świecy

daniel 261 10 Lut 2010 00:16 2928 4
  • #1 10 Lut 2010 00:16
    daniel 261
    Poziom 2  

Opel Vectra A z 95 roku. Mam z nią problem, ponieważ odpalając na paliwie muszę wcisnąć gaz do dechy bo jeżeli tego nie zrobię to autko po odpaleniu strasznie kuleje i nie chce wejść na obroty i zalewa się jedna ze świec. Zawsze po odpaleniu świeci się chwile żółta kontrolka z piorunem po około minucie gaśnie.

Następny problem to taki, że jak odpalę auto i chcę przestawić je np. parę metrów dalej, dojadę w to miejsce, zgaszę auto i już go nie odpalę bo muszę kręcić z 5 minut żeby odpalić a czasem to nawet kręcę tak długo, że rozładuję akumulator i muszę go ładować. Bardzo proszę o pomoc bo już nie daję rady sobie z tym autem.

0 4
  • #2 10 Lut 2010 00:35
    pawel123-1978
    Poziom 9  

Ale po przejechaniu kilku metrów gasisz go na gazie czy na paliwie?Jeżeli gasisz na gazie to do wymiany masz prawdopodobnie parownik lub samą membranę i symeringi.Być może zalewa go gaz i nie może zapalić.Miałem podobny problem ze swoim autem.Najlepiej odłącz lub wypal cały gaz z butli i spróbuj jeździć na paliwie.Jak będzie dalej tak samo to jakiś fachowiec cię nie ominie.Żeby bez problemu odpalił z rana na paliwie gaś auto na benzynie.

0
  • #3 10 Lut 2010 18:49
    daniel 261
    Poziom 2  

gasze na gazie. ale na benzynie tez jak odpalam auto i przestane za szybko krecic to jak auto nie odpali to odpalajac kolejny raz to zakrece sie na smierc

0
  • #4 10 Lut 2010 20:35
    pawel123-1978
    Poziom 9  

Na krótkich odcinkach zdrowo jest gasić auto na benzynie.Jeżeli po zgaszeniu na benzynie masz problem z odpaleniem to być może któryś zawór gazowy się nie zamyka i auto ma dopływ gazu i jednocześnie benzyny.W ten sposób się zalewa.Pisałeś że jedna świeca jest zalana.Po czym poznajesz?Zalana jest paliwem, olejem, czy wodą z układu chłodzenia? Cieczy w układzie chłodzącym nie ubywa?

0
  • #5 10 Lut 2010 22:43
    daniel 261
    Poziom 2  

tak zalewa sie jedna świeca,a wiem to bo jak kiedyś niemoglem odpalić auta to je wykręciłem i jedna była zalana a reszta suchutkie. wielokrotnie jak niemogłem odpalić auta to wykręcałem świece i zauważyłem, że zawsze zalewa sie jedna i ta sama świeca(pierwsza od strony kierowcy). zauważyłem kiedyś coś dziwnego, po wykreceniu świec kręciłem rozrusznikiem żeby przedmuchac miejsca gdzie się wkręca świece i z tego miejsca w którym świeca była zalana leciało paliwo a wręcz tryskalo.

0