Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Freelander 10.2000 1.8 benzyna - problem z HDC

sebastiankubiak 10 Lut 2010 06:43 2873 4
  • #1 10 Lut 2010 06:43
    sebastiankubiak
    Poziom 9  

Witam
    Jakieś 6 miesięcy temu zapaliły mi się kontrolki ABS TC i HDC pojechałem do warsztatu na komputer który pokazał że to uszkodzony czujnik ABS. Czujnik został wymieniony. Po miesiącu mignęła mi kontrolka HDC i z upływem czasu zapalała się co raz częściej aż świeciła przez 10-20 minut . Teraz znów jest tak samo jak pół roku temu zapaliły się wszystkie trzy kontrolki ABS TC i HDC.
    A jeszcze dodam że z początku jak kontrolka HDC się paliła gdy zacząłem jechać paliła się i w czasie jazdy przekręcałem kluczyk (wyłączałem i włączałem ) usterka znikała i wszystko działało normalnie .Tak samo było gdy teraz pojawiły się problemy z trzema kontrolkami robiłem tak samo i wszystko znikało.Teraz już nie gasną świecą cały czas.
    Komputer pokazał błąd ABS tego samego co był wymieniony.
    Może ktoś ma jakiś pomysł że to nie czujnik może coś innego co by było warto sprawdzić .Bo znów wymienię czujnik i za pół roku będę miał to samo.

0 4
  • #2 11 Lut 2010 18:36
    sebastiankubiak
    Poziom 9  

Jeszcze jedno jak jadę i zaczynam hamować to czyję pod pedałem hamulca ABS (nie jest ślizgo na dobrej nawieszchni).

0
  • #4 16 Lut 2010 07:20
    sebastiankubiak
    Poziom 9  

byłem , pytałem brak odpowiedzi
    może ktoś tu mi pomoże

Dodano po 5 [minuty]:

a jeszcze jedno jak włączam silnik to czuć jak przez 1-2 sekund drży pedał hamulca jakby się załączała pompa abs.Może mi ktoś powie jak sprawdzić pompę abs czy z nią coś nie tak.Jak kontrolka abs nie świeci i naciskam pedał hamulca czuję abs przy lekkim hamowaniu i wkrótce potem się zapala

Dodano po 3 [minuty]:

Po sprawdzeniu jeszcze raz na komputerze ,jest błąd czujnika abs czujnik jest nowy .

0
  • #5 16 Lut 2010 10:21
    carrot
    Moderator Samochody

Do sprawdzenia wieniec i odległość czujnika od niego

1