Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32R32BX -Moduł do wymiany .

10 Lut 2010 09:53 5009 14
  • Poziom 24  
    Witam

Dostałem do naprawy taki LCD. Klient, domorosły majsterkowicz, zrobił sobie na ścianie koło telewizora rozgałęźnik, składający się z kilku gniazdek do których były doprowadzone :!:przewody bez izolacji ! To wszystko wisiało na ścianie (dziwne że ktoś nie zginął ). Klient chciał podłączyć do TV kabel HDMI. Wpiął go do telewizora, a drugi koniec zwarł mu się do tych gołych przewodów sieciowych (masakra). Usłyszał wielki huk, w mieszkaniu strzeliły bezpieczniki a telewizor będący na czuwaniu zgasł.
    Po otwarciu TV zobaczyłem że wszystko wokół gniazda HDMI jest czarne i wiele elementów na płytce gdzie było wlutowane gniazdo- (plytka procesora , pamięci tunera ) eksplodowało! Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru naprawiać tej plytki - klient sam sobie winien, a mi szkoda czasu na być może bezsensowne szukanie uszkodzeń .
    Mam więc do kolegów pytanie - gdzie można kupić taki moduł? Oznaczony jest on następująco - ROME 5 BN41-00811B.

Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Spec od monitorów
    BN41-00811B . to oznaczenie wg.S "gołego" textolitu

Odłacz te płytkę i zobacz ..czy warto dalej naprawiac ten TV
    *skoro poszła faza > dalej to gł.mainboard (procek i scaler) chyba !?także w całośći do wymiany
  • Poziom 24  
    Witam

Trochę to posprawdzałem i wyglada że tylko ta plyta padła. Klient bierze to na swoje ryzyko. Jeśli jeszcze coś padło, to nie będzie miał pretensji -zresztą sam za nią zapłaci :D

Pozdrawiam.

Ps. No to nie wiem co jest oznaczeniem tej płyty -jest tu kilka naklejek z symbolami np.

ROME 532 CPT , ROME 32 CPT?
  • PCBway
  • Spec od monitorów
    Dzwoń do serwisu S. i tam zapytaj
    o tę BN41-
    powinni Tobie podać nr. > p/n na gotową płytkę HDMI.
  • Poziom 19  
    Podaj wszystko z nalepki na dupci albo foto podam ci part no. i cenę p.main.
  • Poziom 24  
    Witam

Dzięki za zainteresowanie. W poniedziałek rano podam wszystkie dane bo mam płytkę w warsztacie. W serwisie samsunga powiedzieli, że ta płytka jest niedostępna cokolwiek by to nie znaczyło. Podobno są jakieś zamienniki, ale nie wiadomo czy beda chodziły.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam

Podaje dane TV i płytki . Samsung model LE32R32BX/XEH
    Płytka to nie wiem co ci podać bo jest tutaj wiele karteczek z symbolami ....?
    np. góra plytki to ROME5 32 CPT
    spód to ROME 532 CPT
    ekran procesora ROMA 5 OLD CPT
    ekran tunera ROMA 5 OLD CPT

Jeśli bedzie potrzebne zdjecie to wkleje jutro bo dzisiaj zapomnialem aparatu z domu .

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    1-.Model code:
    2-nr ser. S/N :
  • Poziom 24  
    Witam

Zrobilem zdjecie zeby nie bylo pomyłki :D

pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Wedle modelu to BN9401128A
    SAMSUNG PLN 520,00
    PLN 634,40
  • Poziom 24  
    Witam

Jaki czas oczekiwania ?
  • Poziom 19  
    Potwierdzam BN94-01128A ASSY PCB MAIN;LE32R32BX/*
  • Poziom 24  
    Witam

Dzięki za zainteresowanie . Dzwinilem do nich - nie mają :D:cry:

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Spróbuj w ASWO, najlepiej ASWO SHOP. Musisz się zalogować, znajdziesz tam moduły i inne części do TV. Możesz szukać po oznaczeniu modułu lub po modeluTV. Są dość dobrze zaopatrzeni.