Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chaffoteaux&Maury MX2 24CF elektroda zapalająca-problem

m_kosowski 10 Lut 2010 11:28 4239 4
  • #1 10 Lut 2010 11:28
    m_kosowski
    Poziom 1  

Witam,
    od jakiegoś czasu mam problem z piecem, otóż izolacja oryginalnej elektrody zapalającej (na zdjęciu poniżej po lewej) po jakimś czasie po wymianie na nową po prostu się topi, a skutkiem tego jest iskra przeskakująca do obudowy, która siłą rzeczy nie zapala. Doraźnym rozwiązaniem problemu jest prowizoryczna izolacja, widoczna na zdjęciu, która po jakimś czasie się topi podobnie jak oryginalna, no i problem się powtarza. Jedyny w okolicy serwisant C&M nie może nic na to poradzić, poza wymianą elektrody na nową (80 zł...) lub założeniem właśnie takiej prowizorycznej izolacji. Co ciekawe, elektroda jonizacyjna ma bardzo skuteczną i trwałą izolację ceramiczną i nigdy nie było z nią problemów, wymaga jedynie okresowego czyszczenia. Moje pytanie: co dalej robić z tą nieszczęsną elektrodą zapalającą? Na rynku nie ma dostępnej takiej, która byłaby podobnie zaizolowana jak ta jonizacyjna, serwisant twierdzi, że nie można założyć żadnej innej.
    Chaffoteaux&Maury MX2 24CF elektroda zapalająca-problem

0 4
  • #2 11 Lut 2010 06:55
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Elektrodę trzeba wymienićna nowa - niestety. Umieśc ja nieco wyżej i powinno być dobrze. Izolacja tych elektrod pozostawia dużo do życzenia...

0
  • #3 13 Lut 2010 16:42
    gazokizior
    Poziom 13  

Wymień elektrodę i po sprawie. Części w cenach katalogowych www.systemgaz.com.pl Serwisantów najlepiej brać z listy Aristona MTS. Dziś CM i Ariston, to ta sama firma.

0
  • #5 14 Lut 2010 10:19
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

I możesz mi wierzyć , pieniędzy kupując w reklamowanej wyżej firmie nie zaoszczędzisz . Serwisant przywiezie część , zamontuje , sprawdzi i zostawi gwarancję . To chyba pewniejszy sposób...

0