Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5530G wyłącza się np. podczas oglądania filmów

10 Lut 2010 12:47 4689 5
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem z laptopem Acer Aspire 5530G z dzwiekiem od jakiegos czasu, podczas ogladania filmow co chwile slychac jakies trzaski, zacina obraz, stawiam glownie na dzwiek, ale od niedawna komputer zaczal sie wylaczac jak ogladam film i strasznie sie grzeje co jest pewnie powodem wylaczania sie. Przeczyscilem, przedmuchalem te kratki pod nim gdzie znajduje sie wiatrak pod nim ale nic nie poskutkowalo.... Dlaczego tak sie dzieje...nadmienie, ze korzystam z Visty..

• Poziom 43  
    W logach systemu - poglądzie zdarzeń - są jakieś błędy?
    Nadmiaru kodeków nie masz zainstalowanego?
    Próbowałeś wymuszać BSOD, by - w konsekwencji - móc z debugera skorzystać?
    "Strasznie się grzeje" to odczucie subiektywne czy obiektywne?
  • Poziom 9  
    Kolego mogłbys troszke jasniej napisac, nie jestem profesjonalista w tej dziedzinie, jesli chodzi o nagrzewanie to jest namacalne. Co do nadmiaru kodekow, to zawsze uzywam tylko jednych FFDshow. Co to jest wymuszac BSOD??

• Poziom 43  
    Kwestie dot. wymuszania BSOD-a i Debugging Tools for Windows omawiał, w swoich tekstach, w dziale FAQ zamieszczonych, Gusioo - zapoznaj się z tymi materiałami.
    Do podglądu zdarzeń dostaniesz się wywołując eventvar.msc.
  • Poziom 9  
    Skad mam to wywolac? Z polecenia ''uruchom''? No i co z tym podgladem zdarzen, co mam stamtad wywnioskowac?

Weź się w garść i przeczytaj raz jeszcze to, co otrzymałeś od Matuzalema. Jeśli dalej będziesz wykazywał taką inicjatywę jak aktualnie, temat znajdzie się w koszu. mat_ed
  • Poziom 10  
    Może trochę nie na temat ale ja na swoim ACER 5315 miałem również problem z tym że sam z siebie się wyłączał z powodu wysokiej temperatury procesora . Temperaturę można sprawdzić np Everestem ale wystarczyło u mnie dotknąć np klawiatur ki zęby czuć było ze jest komputer bardzo ciepły
    U mnie pomogło wymiana Pasty bodajże na płycie na nową , dokładnie nie wiem bo zrobili mi to w serwisie przy okazji innej naprawy ale sama naprawa chłodzenia to ok 60 zł.
    Dodam ze laptop ma ok 2 latka.