Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINKSYS PAP2-T mruga dioda power SOS - rozwiazanie

10 Lut 2010 14:18 21006 28
  • Poziom 10  
    Problem z bramką PAP2-T - gdy na bramce mruga dioda zasilania (power) w rytmie 3xszybko 3xwolno 3xszybko na kolor różowy/czerwony to oznacza ze bramka utraciła lub uszkodzony został firmware bramki.

Postanowiłem napisać nowego newsa ponieważ na forum nie znalazłem rozwiązania problemu i po kilku otrzymanych informacjach od np freeconet w których sugerowano wysyłkę do naprawy myślę ze należny zamieścić sposób naprawy.

W celu usunięcia problemu należy załadować ponownie firmware do bramki PAP2-T
    1. ściągamy plik rec-pap2t-5-1-5.zip
    2. po rozpakowaniu uruchamiamy plik rec-pap2t-5-1-5.exe
    3. klikamy na klawisz recover firmware
    4. wpisujemy serial number SPA i klikamy continue
    5. bramka zostanie wykryta pokaże sie jej mac sprawdzamy czy taki jest napisany na obudowie bramki i klikamy continue
    6. po załadowaniu firmware bramka startuje automatycznie z poprzednio ustawionymi parametrami i gotowe.

Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Witam.
    Właśnie mam taką bramkę z podobnymi objawami.
    Problem jednak w tym że nie mam z nią żadnego kontaktu.
    Po połaczeniu jej z komputerem kablem ethernet mam nadal komunikat "kabel sieciowy jest odłaczony"

Czy w takim przypadku podane "lekarstwo" pomoże ? ? ?
  • Poziom 10  
    Bramkę należy podłączyć do komputera za pomocą switcha ponieważ port Ethernet w bramce jest urządzeniem końcowym tak jak komputer i prawdopodobnie potrzebny byłby kabel z przeplotem.
    Połączenie komp. z bramką za pomocą switcha powinno rozwiązać problem.
    Program do przeładownia wyszuka bramkę za pomocą mac adresu po Ethernet a po uruchomieniu programu podać należy tylko numer seryjny bramki znajdujący się na naklejce od spodu bramki.

W moim przypadku przed wykonaniem upgrade z bramką również nie było kontaktu.
  • Poziom 2  
    @zubelek - dobra robota
    A już spisałem ją na straty :D
  • Poziom 10  
    W mojej bramce kod błędu podawany przez diodę Power był inny, mianowicie: 2 krótkie; 3 długie; 2krótkie. Bramka rozpoznawała kabel LAN, nie logowała się jednak do operatora. Nie reagowała na obsługę z poziomu telefonu. Odpowiadała na pingi, mimo to nie można było zalogować się na zarządzanie "www". Nie miałem nic do stracenia - zrobiłem recovery zgodnie z opisem. Po recovery bramka wróciła do działania - zalogowała się do operatora, reaguje na obsługę tel. działa www, dzięki!
  • Poziom 12  
    Witam
    Również od dzisiaj mam problem z bramka linksys PAP2 .
    Podejrzewam że zaczęło się od tego czasu jak wyłączałem wieczorami bramkę od zasilania, a rano była włączana. A problem polega na tym, że ja mogę normalnie dzwonić, a do mnie nie można się dodzwonić. Zauważyłem jeszcze logując się na bramkę, że złapała wszystkie ustawienia poprzedniego właściciela Display Name i Password. Zrobiłem całkowity reset do ustawień fabrycznych i wpisałem swoje dane. Dalej nie idzie się do mnie dodzwonić. Dioda od Power pali się cały czas na zielono (z początku mrugała 3 x zielono-przerwa 2s i dalej 3x zielono i tak na okrągło)
  • Poziom 12  
    zubelel napisał:
    Problem z bramką PAP2-T - gdy na bramce mruga dioda zasilania (power) w rytmie 3xszybko 3xwolno 3xszybko na kolor różowy/czerwony to oznacza ze bramka utraciła lub uszkodzony został firmware bramki.

Postanowiłem napisać nowego newsa ponieważ na forum nie znalazłem rozwiązania problemu i po kilku otrzymanych informacjach od np freeconet w których sugerowano wysyłkę do naprawy myślę ze należny zamieścić sposób naprawy.

W celu usunięcia problemu należy załadować ponownie firmware do bramki PAP2-T
    1. ściągamy plik rec-pap2t-5-1-5.zip
    2. po rozpakowaniu uruchamiamy plik rec-pap2t-5-1-5.exe
    3. klikamy na klawisz recover firmware
    4. wpisujemy serial number SPA i klikamy continue
    5. bramka zostanie wykryta pokaże sie jej mac sprawdzamy czy taki jest napisany na obudowie bramki i klikamy continue
    6. po załadowaniu firmware bramka startuje automatycznie z poprzednio ustawionymi parametrami i gotowe.

Pozdrawiam

Robię zgodnie z opisem i nie chce się połączyć z bramką
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z PAP2-NA. Błąd softu, czerwona dioda miga 3 razy krótko, 2 razy dłużej, 3 razy krótko. Nie mogę się połączyć z użyciem softu rec-pap2-3-1-22-LS.exe (Version 3.1.22(LS)) (soft w załączniku). Podłączałem bramkę przez router jak i skrosowany kabel. Pod routerem bramka rozpoznawana jest jako "SipuraSPA". Podczas próby upgrade otrzymuje komunikat "Recovery Failed: Cannot find the specifed device!". Czy ktoś może zna inny sposób na wgranie softu do tego sprzętu?
    Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Witam posiadam bramkę PAP2-NA
    ze względu że nie działała stablilnie z softem 3.1.22(LS) zaktualizowałam oprogramowanie do 3.1.23(LS) i ładnie mi działała przez jakieś 2 dni.
    A po kolejnym włączeniu zaczęła do mnie tak migać:
    filmik

http://biexi.eu/tmp/screen/2010-06-28-voip_zaczol_dziwnie_do_mnie_mrugac.3gp
    oprócz dyskietki z diodami:
    - nie odpowiada interfejs webowy
    - bramka odpowiada na pingi
    - tftp odpowiada ale nie jest możliwe przesłanie żadnego pliku
    Code:
    mefisto tftpboot # tftp 172.16.3.157

tftp> binary
    tftp> trace
    Packet tracing on.
    tftp> put pap2-3-1-23-LS.bin
    sent WRQ <file=pap2-3-1-23-LS.bin, mode=octet>
    Transfer timed out.

tftp>

- programy rec-pap2-3-1-22-LS.zip oraz pap2-3-1-23-LS.zip nie mogą nawiązać połączenia z sprzetem
    - brak możliwości konfigurowania przez interfejs telefoniczny (kody z klawiszy)

Wnioskuje że najprawdopodobniej uszkodzony flesh

(PS pierwszy raz zetknełam się z czymś takim że sprzęt w połowie działa a w połowie nie)
  • Poziom 1  
    Witam, rownierz posiadam taka bramke. Ten watek byl pierwszym ktory znalazlem w internecie. Niestety mialem problemy na poczatku aby wogole polaczyc sie z bramka sposobem z pierwszego posta. Po chwilach brutalnych restartow bramka poddala sie, wgralem softa choc nie do konca jak mialem. Mowa byla o przywracaniu a oprogramowanie samo wrzucilo mi upgrade mimo wybrania opcji recover. Po tym bramka zaczela dzialac czesciowo tzn. wlaczala sie na pare sekund i reset i tak w kolko... Przystapilem do serii kolejnych restartow. Bramka w koncu zaskoczyla. I to tez nie tak do konca bo kiedy probowalem wykonac jakies polaczenie przychodzace lub wychodzace sama sie resetartowala choc WWW dzialalo. Wgralem nowy soft 5.1.6, wyswietlilo komunikat o pozytywnym przebiegu operacji. Mimo to bramka nadal buntuje sie przy wykonywaniu polaczen i nie zawsze przy wlaczeniu wystartuje od razu. Czasami restartuje sie pare razy samoczynnie. Czy ktos moze zdiagnozowac ta przypadlosc? Glownie chce sie dowiedziec czy kupowac nowa czy da sie cos zrobic a jesli tak to co?
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    A czy serial number SPA to poprostu MAC bramki? jak tak to ja tez mam problem, po wpisaniu MACka , lub przy upgradzie wpisaniu adresu IP bramki nic to nie daje, w polowie wgrywania wyskakuje error i nic sie nie dzieje...czy ktos zna rozwiazanie tego problemu?
  • Poziom 10  
    Serial No. to inny numer niż MAC bramki. (do upgratu konieczny jest Serial No) przynajmniej u mnie tak było, i upgrade przebiega bez problemowo.
  • Poziom 2  
    A mozesz mi pomoc i krok po kroku napisac jeszcze raz jak to robiłes, jaka bramka , jaki program jaki firmware? w razie jak bys mogł to moze byc nawet na nr. gg 2006354
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów!
    Rozwiązanie kolegi zubelel sprawdziło się w mojej PAP2T i powstał następny problem: bramka jest zabezpieczona hasłem. Sprzedawca z Allegro nie zna hasła, a na przycisk Reset jest tylko miejsce na płytce (nie działa, bo brakuje elementów). Czy ktoś to przećwiczył? A może ma ktoś lepszy pomysł?
  • Poziom 2  
    Czy ktos probowal z PAP2-NA, moze ktos znalazl jakis sposob na SOS, u mnie tylko odpowiada na pingi.
  • Poziom 11  
    A ma ktoś rozwiązanie do PAP2T mruga 3x zielony dwie z prawej strony potem wszystkie 4 i pierwsza z lewej na czerwono i potem nagle na pomarańczowo i znowu tylko dwie na zielono z prawej i potem 3x zieolono i tak w kółko. brak w ogle połączenia z telefonem i nie mogę zresetować a połączenie przez www nic mogiła. tak jakby padła zupełnie. Firmware był nanowszy ze strony cisco 5.1.6. Wczesniej miałem 5.1.3 chyba i tez tak było to uaktualniłem i znowu to samo po 2 dniach działania.
  • Poziom 11  
    Witajcie,

czy jest mozliwe podlaczenie do tej bramki 24V (normalnie 12V) , pytanie kieruje do tych ktorzy taka bramke rozbierali -jaki rodzaj stabilizatora,zasilacza jest wewnatrz ?

(chce podlaczyc pod zasilacz buforowy 24V - bo taki mam juz)

rozwiazaniem jest zasilenie z 1 akumulatora (wtedy 1 akumulator bedzie bardziej rozladowywany) , albo mini stabilizatorek na 12V (czy tu sa straty na stabilizatorze ? )

Pozdrawiam
    Rafal
  • Poziom 2  
    ma może ktoś może owo narzędzie ale do bramki "PAP2"
    próbowałem oba z tego tematu i niestety nie działają.

Bramka moja ma opis PAP2 (wygląda identycznie jak PAP2T)

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 16  
    czy wie ktoś co zrobić gdy:
    na routerze brankę widać jako SipuraSPA -192.168.1.100, pokazuje się także MAC
    przy próbie przywrócenia Firmware nie można nawiązać połączenia.

czy da się z tym coś zrobić ?
  • Poziom 10  
    SUPER, bramka zaczęła działać !!!
  • Poziom 17  
    Widzę, że dyskusja toczy się w tym wątku.

Witam,
    czy sposób z pierwszego posta działa komuś na LINKSYS PAP2T-EU?

Ja próbowałem, ale wywala błąd "Can not ..."

Pinguje mi się bramka, ale nie da się wejść przez przeglądarkę.
    Natomiast jak w telefonie wybieram **** to niestety ale nic nie słychać, tzn. nie da się połączyć
  • Poziom 26  
    U mnie pomogło.
    Objawy dokładnie takie same.
    Po przeprowadzeniu procedury komunikat : failed :cry:
    Bramka połączona z routerem przez switch.
    Ale bramka ożyła z poprzednimi ustawieniami i działa w 100% :D
  • Poziom 1  
    U mnie ciezko, nie moge sie polaczyc z bramka, moze ktos ma jakies nowe sugestie?
  • Poziom 1  
    Wspaniale! Miałem ten sam problem, bramka nie wiedzieć czemu - odmówiła posłuszeństwa. Użyłem firmware z pierwszego postu, podłączyłem bramkę przez router (bezpośrednio ethernetem kablem niecrossowanym rzeczywiście nie pójdzie), dałem recovery firmware i po minucie bramka znów zaczęła działać. Dziękuję!
  • Poziom 10  
    Dzięki, dzięki, dzięki - bramka ożyła. Pozdrawiam serdecznie . :D
  • Poziom 10  
    Potrzebne takie samo rozwiązanie dla Cisco SPA112.

Mruga dioda "0-1", dioda ethernet świeci, nie ma pingu i połączenia przez przeglądarkę.

Czy ktoś się spotkał z programem recovery dla SPA 112?
  • Poziom 13  
    Witam ! Podaję rozwiązanie na mrugającą diodę power na zielono przy podłączeniu przewodu ethernet i świecącej stale kontrolce obecności połączenia. Najczęściej IVR działa i po wybraniu **** oraz komendy 110# przydzielone IP to 0.0.0.0 lub inne kompletnie bzdurne. Uszkodzony kontroler realtek 8019as. Niestety o takim obawie uszkodzenia mało kto pisze, a występuje w bramkach pap2t dość często. Można pokusić się o podłączenie bramki krótkim przewodem zaraz do swicha/routera, czasami taka operacja pomaga, ale taki zabieg to tylko diagnozna. Układy realteka można nabyć już od 8,50 brutto.