Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx8220 - wyrwane gniazdo zasilania wraz ze ścieżką

10 Lut 2010 14:51 2623 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    zostało wyrwane gniazdo zasilania w laptopie hp nx8220 wraz z jedną ze ścieżek :/ Czy istnieje możliwość innego podłączenia tego gniazda ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 25  
    Dobrze by było jak byś dał zdjęcie okolic złącza (tego uszkodzenia).
  • Poziom 10  
    Witam,

Jak dla mnie to wygląda nieciekawie, ale jest możliwość "dolutowania" przewodu celem ominięcia uszkodzonej ścieżki.

Zastanawia mnie tylko czy de dwa widoczne na zdjęciu kondensatory nie są uszkodzone...

Pozdrawiam
    Adam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    odnosze podobne wrażenie a to nie jest czasem rezystor ?
  • Poziom 18  
    Ten element jest opisany jako L26 czyli jest to cewka. Problemem tu jest takie zamocowanie gniazda zasilania aby nie zostało zaraz wyrwane przy podłanczaniu wtyczki. Elektrycznie jak je tu wlutujesz to powinno działać, dodaj kabelkiem połączenie masy z gniazda do płyty bo na pozostałym fragmencie ścieżki może być za cienko i przepali. Musisz je także jakoś dodatkowo zamocować do obudowy.
  • Poziom 25  
    Bez tego jednego "wąsa" też powinno działać ale...Dobrze wyczyścić płytę np. alkoholem, wlutować gniazdo, dolutować odłamany element, wymyć ,użyć kleju epoksydowego dwuskładnikowego i przykleić do płyty (z umiarem) powinno działać, zachowując jednocześnie niezbędną wytrzymałość mechaniczną. Wydaje mia się że takie rozwiązanie będzie najlepsze w tym przypadku.
  • Poziom 9  
    gniazdo wlutowałem, ale po podłączeniu zasilacza słychać świst i elementy w pobliżu gniazda grzeją się

HP Compaq nx8220 - wyrwane gniazdo zasilania wraz ze ścieżką
  • Poziom 25  
    Sprawdź czy nie są uszkodzone (nie mają zwarcia)
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem z wracam się z zapytaniem jak Pan ostatecznie rozwiązał problem.Czy te punkty lutownicze 3 po jednej stronie i 3 po drugiej to tylko masa .Czy wtyczka coś rozłacza w gnieżdzie na płycie poprzez swoje styki
  • Poziom 1  
    Wiem że temat już dawno nie ruszany, ale mam dokładnie ten sam problem (włamała mi się ta sama część płyty głównej). Nie widzę którędy prowadzą ścieżki masy na płycie głównej. Czy mógłby Pan opisać sposób w jaki rozwiązał ten problem? Czy wystarczy tylko wlutować masę gniazda w 3 pozostałe otwory?
  • Poziom 9  
    Mam takie same pytania jak wyżej. Czy wtyczka coś rozłącza i czy bez tej ścieżki laptop będzie działał? Mam nadzieję że jest to pojedyńcza ścieżka?
  • Poziom 9  
    Zamykam temat.
    Sposób naprawy: Urawaną płytkę skleiłem klejem dwuskładnikowym. Wyprowadzenia za pomocą przewodów podlutowałem do masy na płycie. Sama wtyczka włożona do gniazda nic nie załącza i nie wyłącza wszystkie wyprowadzenia z jednej strony i drugiej to minus z zasilacza a + zasilacza na bolec wlutowany na płytce. I to wszystko Hp8220 hula do dzisiaj.