Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford focus 1.8 tddi 2000r jaki olej dolać ??

10 Lut 2010 14:57 14356 6
 • Poziom 10  
  Witam
  Posiadam focusika od jakiegos czasu z silnikiem 1.8 tddi, chciałbym dolać olej do niego ale nie wiem jaki jest wlany obecnie :( czy są jakieś "uniwersalne" ? czy coś się stanie jak będzie się różnił gęstością od tego co już tam jest ?

  proszę o poradę
 • Poziom 28  
  Ogólnie lepiej nie mieszać ale jeśli już to dobrze było by dolać ten sam rodzaj oleju czyli jeśli masz aktualnie zalany syntetykiem to taki również dolać. Może być innej marki byle ten sam typ.
  Niektórzy twierdzą, że można dolewać np w takim zestawieniu że jeśli masz syntetyczny to dolać półsyntetycznego lub nawet mineralnego ale nie odwrotnie czyli jeśli jest zalany mineralnym nie powinno się dolewać syntetycznego lub półsyntetycznego. Tylko pamiętaj, że są to tylko opinie z którymi się spotkałem, sam tego nie praktykuję.
 • Poziom 22  
  Ford zaleca 5w30-sprawdź czy nie ma kartki pod maską lub naklejki na słupku drzwi kierowcy.
 • Poziom 36  
  andrzej_1981 napisał:
  Witam
  Posiadam focusika od jakiegos czasu z silnikiem 1.8 tddi, chciałbym dolać olej do niego ale nie wiem jaki jest wlany obecnie
  Jak to się stało, że masz samochód ,,od pewnego czasu'' i na starcie nie zrobiłeś przeglądu i nie wymieniłeś oleju (zakładam , że autko kupione z drugiej ręki), ja nigdy nie wierzę w książki serwisowe, zapewnienia sprzedawcy, że olej (i inne) zawsze były wymieniane na czas itd, gdybyś wymienił na starcie swojego użytkowania to byś wiedział jaki olej w silniku. Kolega uwierzył w stan licznika przy zakupie i jeździł(-by) do kolejnego (wg stanu licznika) przeglądu, teraz wie ile kosztuje naprawa rozwalonego silnika, poszedł rozrząd..
 • Poziom 10  
  Lepiej dolej oleju silnikowego nawet o innych parametrach niż ma być go za mało .Poszukaj naklejki lub przywieszki o poprzedniej wymianie przeważnie mechanik to gdzieś umieszcza czasem pod maska czasem na słupku drzwi.wtedy wlej taki jak jest opisany na naklejce.Ostateczność to wymiana całego oleju wraz z filtrem.Osobiście w tedy zalałbym takim jak zaleca to producent chodzi mi o jakość oleju nie firmę,choć z tym nie wszyscy się zgodzą.
 • Poziom 10  
  czy jak się zmiesza pół-syntetyk z mineralnym to się nic nie stanie? zamierzam dolać mineralny gdyż auto ma dość duży przebieg bo prawie 190 tyś, więc na pewno nie ma tam syntetycznego oleju bo to się raczej leje do silników z małym przebiegiem. Przypuszczam że jest tam mineralny lub pół-syntetyczny :/ pamiętam, że w dawnych czasach jak się zmieszało te dwa oleje to od razu robiła się tzw. "klucha" i koniec a niby teraz te nowoczesne oleje tak ze sobą już nie reagują. :/
 • Poziom 23  
  andrzej_1981 napisał:
  czy jak się zmiesza pół-syntetyk z mineralnym to się nic nie stanie? zamierzam dolać mineralny gdyż auto ma dość duży przebieg bo prawie 190 tyś, więc na pewno nie ma tam syntetycznego oleju bo to się raczej leje do silników z małym przebiegiem./

  Że syntetyk tylko przy małym przebiegu to są zabobony i możesz dolać nawet syntetyka, a o kluskach to zapomnij, chyba że na obiad!.