Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AirLive G.Duo - konfiguracja

deniszalewski 27 Aug 2011 00:32 177600 526
Ochrona Domu
 • #181
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  Stanley, dziękuje za odp. Obecnie hula, i wszystko jest ok, wcześniej miałem ustawione WISP + AP i do portu WAN/LAN1 podłączony modem, i śmigało o dziwo.


  No to rzeczywiście o dziwo. Prawdopodobnie G.DUO działał jako tylko AP, adres(y?) IP były pobierane przez klientów od dostawcy. Tak z ciekawości: z ilu urządzeń korzystałeś na raz? Wszystkie działały?

  Quote:

  obecnie jest GATEWAY+AP na RF1 jest JAGA a RF2 zwykła antenka i działa z ładnym zasięgiem.


  Z ciekawości: ta yaga to do sąsiada?

  Quote:

  Co do szyfrowania, na serio zatwierdziłem zmiany i po restarcie po zastosowaniu nowych ustawień i takie tam dany były zapisane ze WPA i hasło ale siec była nie zabezpieczona, zaktualizowałem firmware i wszystko działa.


  hm, nie słyszałem o takim przypadku nawet we wcześniejszych wersjach firmware, ale nie upieram się. Swoją drogą upgrade FW do najnowszego to dla mnie oczywista oczywistość. Aczkolwiek nie można też wykluczyć , że co prawda pewne błędy zostały poprawione, lecz przy okazji pojawiły się nowe ;-) (mam na myśli tak ogólnie, niekoniecznie odnośnie tylko Airlive)

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • Ochrona Domu
 • #182
  mateusz27
  Level 10  
  Zrobiłem jak napisałeś, zmieniłam adresy IP i internet nie śmigał. Wrzucę ci print-screeny:
  AirLive G.Duo - konfiguracja
  AirLive G.Duo - konfiguracja coś robię źle?
 • #183
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  coś robię źle?


  Hm, trudno zgadnąć, od strony konfiguracji LANu wygląda raczej ok...
  A Status Urządzenia-Device Information? Chodzi mi o zrzut taki jak w poście #5, pkt.4? (lub tekstowo, jak np. w poście #14 - zaznaczasz tekst na stronie->kopiuj->wklej)

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #184
  mateusz27
  Level 10  
  jest tak:
  AirLive G.Duo - konfiguracja
  pod adresem http://192.168.2.254/ łącze się z G.Duo a z adresem http://192.168.1.254/ nie mogę połączyć się z modemem netii, mimo że jest włączony podłączony.
  (komunikat mozilla: Połączenie zostało zresetowane. Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.)
  Stanley, jakieś propozycje? Z góry thx.
 • #185
  Stanley_P
  Level 27  
  @mateusz27: to nie może działać, ponieważ jak widać w sekcji WAN Configuration nie otrzymałeś od dostawcy żadnego adresu IP na interfejsie WAN. Wszystkie IP są 0.0.0.0. Wciąż trwa próba pobierania IP z serwera DHCP (od dostawcy). No chyba, że w jakiś inny sposób powinieneś uzyskiwac te adresy, np. protokołem PPPoE (ale wtedy powinieneś od dostawcy mieć jakiś login i hasło). Porównaj jeszcze raz z tym screenem:
  https://obrazki.elektroda.pl/79_1275564360.jpg
  Adresy IP oczywiście mogą być inne - u Ciebie zapewne z puli publicznej, ale na porcie WAN musza być.
  Nie wiem jakim cudem działa Ci net - gdy jak twierdzisz - skonfigurujesz adresy LAN na podsieć 192.168.1.xxx ? Daj zrzut Statusu Urządzenia-Device information w takiej konfiguracji. LAN IP g.duo spróbuj wtedy ustawić na niekolidujący z modemem, np. 192.168.1.253. Pamiętaj, każda zmiana ustawień = zatwierdzenie i restart routera (potem wskazane sprawdzenie jeszcze raz), niestety.

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • Ochrona Domu
 • #186
  mateusz27
  Level 10  
  No więc zrobiłem jak mówiłeś ale jest mały problem, ponieważ jak już wcześniej pisałem jak mam włączony G.Duo i modem Netii po wpisaniu adresu http://192.168.1.254/ dostaje się do panelu sterowania modemu Netii a nie G.Duo, do G.Duo mogę dostać się jedynie jak wyłączę modem i jak to właśnie zrobiłem WAN configuration wygląda identycznie jak na poście wyżej jest:
  WAN Configuration
  Attain IP Protocol: Getting IP from DHCP server...
 • #187
  Stanley_P
  Level 27  
  @mateusz27: no oczywiście, jeżeli w omawianej konfiguracji wyłączysz modem, na pewno wciąż będzie komunikat Getting IP from DHCP server... No bo skąd G.DUO ma pobrać adresy dla swojego portu WAN? (mówimy wciąż o opcji DHCP Client na tym porcie).
  A czy próbowałeś wykonać to co sugerowałem post wcześniej, czyli:
  - z powrotem przypisać na karcie Konfiguracja Interfejsu LAN adresy z zakresu 192.168.1.x (skoro twierdzisz, że tak internet Ci działa)
  - lecz adres LAN IP nadać 192.168.1.253 (albo z końcówką np. 252, 250, byleby nie 254). Oczywiście potem, po restarcie, do zarządzania G.DUO dostajesz się własnie przez ten adres. Powinieneś - tak przypuszczam - zacząć jednocześnie dostawać się do modemu przez 192.168.1.254.
  - zrobić zrzut Statusu urządzenia-Device information.

  Pozdrawiam -

  Stanley

  P.S. A może ten modem Netii ma w sobie router? Jaki to model?
 • #188
  mateusz27
  Level 10  
  Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, obecnie ustawiłem adresy IP jak mi radziłeś i mogę łączyć się za pomocą tych 2 rożnych adresów z modemem i z G.Duo lecz nadal nie mogę połączyć się z internetu, w WAN CONFIGURATION: Getting IP from DHCP server...
 • #189
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, obecnie ustawiłem adresy IP jak mi radziłeś i mogę łączyć się za pomocą tych 2 rożnych adresów z modemem i z G.Duo lecz nadal nie mogę połączyć się z internetu, w WAN CONFIGURATION: Getting IP from DHCP server...


  A gdy w G.DUO ustawisz LAN IP = 192.168.1.254 wtedy net działa?
 • #191
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, <...>


  Hm, chyba trzeba było od tego zacząć... IMHO ten 'modem' zawiera również router z NAT, serwer DHCP... W screeenach konfiguracji widzę port WAN, LAN... Ok, coby zbędnie nie dywagować: znalazłem opis tutaj:
  http://www.netia.pl/files/pomoc/pomoc_pliki/asmax_ar901.pdf

  Pytanie: Strona 15, Local Area Network (LAN) Setup, czy masz zaznaczone "Enable DHCP Server" tak jak na zrzucie ekranu?
 • #193
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  Tak owszem mam to zaznaczone.


  Hm, trochę dziwne, że G.DUO nie dostaje na porcie WAN adresu IP od DHCP Asmaxa...
  Ale, w takim razie:
  1. Przestawiasz G.DUO w tryb Dual AP. Tryb Gateway+AP jest w Twoim przypadku niepotrzebny, ponieważ przydzielaniem adresów w sieci lokalnej zajmie się Asmax
  2. Ustawiasz LAN IP na 192.168.1.253 (żeby się nie "gryzł" z Asmaxem)
  3. W Asmaxie ewentualnie ustawiasz w opcji Enable DHCP Server - End IP Address: 192.168.1.252(albo jakiś trochę mniejszy, np. 192.168.1.250). Chodzi o to, żeby DHCP przypadkiem nie przydzielił jakiemuś kompowi 192.168.1.253 - zarezerwowany dla G.DUO.
  4. Cieszysz się z surfowania po internecie*

  Pozdrawiam -

  Stanley

  * no chyba, że coś nie zahula - wtedy pomyślimy dalej ;-)
 • #194
  mateusz27
  Level 10  
  Witaj Stanley,
  po przerwie postanowiłem znów zawalczyć z G.Duo :)
  Próbowałem wykonać twoje polecenia krok po kroku ale niestety już przy pkcie pierwszym poniosłem klęskę, mianowicie po przestawieniu routera w tryb Dual AP router zdechł. Nie mogłem połączyć się z siecią - komunikat Windows ograniczony dostęp do sieci, oraz nie moglem dostać się w żaden sposób do panelu kontrolnego routera. W związku z tym postanowiłem zrestartować urządzenie u ustawiłem tryb Gateway + AP, i obecnie wszystko działa. Nie wiem co jest nie tak z moim G.Duo ale wiem jedno, nie chce mi się już z tym ustrojstwem bawić. Trudno, przeżyje bez dostępu do modemu Asmax. Jakkolwiek chciałem podziękować Ci za pomoc w próbach skonfigurowania tego urządzenia :D
  Tak Stanley, poddaje się bo boje się że w przypływie furii mogę zostać bez rutera at all :D
  Jeszcze raz dzięki.
  Pozdrawiam,
  Mateusz
 • #195
  Stanley_P
  Level 27  
  mateusz27 wrote:
  Witaj Stanley,
  <...>Nie wiem co jest nie tak z moim G.Duo ale wiem jedno, nie chce mi się już z tym ustrojstwem bawić. Trudno, przeżyje bez dostępu do modemu Asmax. <...>


  Hm, zdaniem moim z G.DUO jest raczej wszystko ok. Przyczyny problemów raczej bym upatrywał w Asmaxie. Nie w sensie, że jest np. uszkodzony, ale że trzeba odpowiednio go skonfigurować, lub też raczej właściwie skonfigurować oba urządzenia do współpracy ze sobą. Przyznaję się bez bicia, że nie miałem z tym modemem, czy właściwie modemo-routerem (bo nie jest to tylko modem w klasycznym rozumieniu) do czynienia, opierałem się wyłącznie na instrukcji znalezionej w necie.
  Niemniej z opisanych przez Ciebie objawów wydaje mi się, że prawdopodobnie coś jest z nie tak DHCP w Asmaxie (automatycznym przydzielaniem adresów IP w sieci lokalnej). Być może rozwiązaniem byłoby wyłączenie w Asmaxie DHCP i przypisanie w G.DUO (tryb Gateway+AP) na porcie WAN adresu IP statycznego. Lecz jak wiadomo, zazwyczaj dosyć trudno się konfiguruje/testuje sprzęt na odległość, przez forum ;-)

  Quote:

  Tak Stanley, poddaje się bo boje się że w przypływie furii mogę zostać bez rutera at all :D


  No fakt, w takiej sytuacji chyba lepiej sobie odpuścić ;-) Poza tym jestem wyznawcą zasady: 'lepsze bywa wrogiem dobrego'. Zatem skoro dostęp do internetu jest, ogólnie działa poprawnie, może dać sobie spokój. Dostęp do konfiguracji Asmaxa przecież nie jest konieczny na codzień.

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #197
  Stanley_P
  Level 27  
  b17c - według opisu poprawia stabilność (portów?) ethernet. Wgrałem jakieś 2-3 tygodnie temu, bez problemu. Nie dostrzegam zmian - ani na plus, ani na minus. Tym bardziej, że z G.DUO łączę się praktycznie tylko po wifi, ethernet używam sporadycznie ;-)
  Niemniej sądzę, że nowy firmware zawsze warto wgrać. Czasem są poprawiane jeszcze inne błędy, którymi producent się nie chwali. Aczkolwiek istnieje także prawdopodobieństwo, że doda nowe... ;-)

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #198
  Brainshooter
  Level 9  
  Witam Wszystkich!

  Potrzebuję pomocy z konfiguracją tego routera. Przejrzałem większość postów, przeanalizowałem rozwiązania, ale niestety ciągle mam problem z G.DUO.

  Internet jest dostępny jest poprzed sieć radiową - odbieramy za pomocą anteny, przez kabel do karty sieciowej przez złącze RP-SMA.
  ISP przydziela sygnał na podstawie adresu MAC karty sieciowej. Przydzielane jest również stałe IP, adresy DNS.
  Podaje konfigurację jaka jest obecnie na komputerze do którego jest podłączona karta sieciowa i internet ( wszystko działa )

  Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
  (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

  C:\Documents and Settings\KOMPUTER>ipconfig

  Konfiguracja IP systemu Windows


  Karta Ethernet Połączenie lokalne:

  Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony

  Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 5:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia : google.pl
  Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

  C:\Documents and Settings\KOMPUTER>ipconfig /all

  Konfiguracja IP systemu Windows

  Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : y-f7f5140c93974
  Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
  Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
  Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
  Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
  Lista przeszukiwania sufiksów DNS : google.pl

  Karta Ethernet Połączenie lokalne:

  Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony
  Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
  thernet NIC
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-xx

  Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 5:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia : google.pl
  Opis . . . . . . . . . . . . . . : RT73 USB Wireless LAN Card
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-x
  DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
  Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
  Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1
  Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
  Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.159.1
  194.204.152.34
  Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 18 września 2011 20:14:48
  Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 19 września 2011 02:14:48

  oraz konfigurację z G.DUO.

  AirLive G.Duo - konfiguracja

  Teoretycznie mam połaczenie z siecią, ale nie mogę rozdzielić internetu. ( nie wyświetlają mi się strony ).

  Konfiguracja WAN wydaje się zrobiona dobrze. Sklonowany adres MAC.

  Proszę o pomoc.
 • #200
  Brainshooter
  Level 9  
  G.Duo jest ustawione w trybie WISP + AP.
  Rozmawiałem z providerem i nie stosuje tego typu blokad, jedynym zabezpieczeniem jest adres MAC ( WEP ) i stały adres IP.

  Jeżeli byłaby to kwestia ustawień rejestru, to co z pozostałymi urządzeniami preryferyjnymi jak telewizor czy komórka?
 • #201
  bogiebog
  Level 43  
  Masz konflikt sieci, wan i lan taki sam adres (192.168.0.*), zmień LAN IP routera na 192.168.2.1
 • #202
  slesh123
  Level 9  
  Witam mam problem z konfiguracją tego rutera ale od początku , wybieram tryb wisp+ap ponieważ chcę rozdzielić mojego usługodawcę bezprzewodowo również na laptopa , przy połączeniu do mojej sieci wyskakuje mi że muszę podać klucz wpisuje go i niestety nie mogę sie połączyć zasięg mam dobry , dodam jeszcze ze muj operator ma włączone chyba filtrowanie po mac , więc podałem mu mac-a radia 1, pomóżcie mi bo już 4 dni się męcze i nic.Zobaczcie jeszcze na to zdięcie bo wydaje mi się ze mac radia pierwszego powinien byc taki jak portu wan

  AirLive G.Duo - konfiguracja
  Obrazek poprawiłem - proszę stosować się do instrukcji. Scaliłem także post - wątek o tym urządzeniu już istnieje(jak widać), nie ma potrzeby dublować. [piterus99]
 • #203
  Brainshooter
  Level 9  
  W poprzednim poście podałem konfigurację z komputera stacjonarnego z kartą sieciową, do którego obcenie jest podłączony kabel / internet, który chodzi bez problemu.

  Jeżeli chodzi o zakładkę WAN to
  Ustawienia są takiej, jakie otrzymałem od providera
  Jeżeli chodzi o ustawienie Lan w routerze jest konfiguracja:
  192.168.2.1, więc teoretycznie nie powinno być konfliktu adresów.
 • #204
  bogiebog
  Level 43  
  Pokaż "ipconfig /all" z kompa wpiętego do routera.

  start cmd.exe wpisz
  ping 192.168.0.1
  tracert -d 192.168.0.1
  tracert -d 213.180.146.27
  ping 213.180.146.27

  pokaż wydruki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Brainshooter wrote:
  Rozmawiałem z providerem

  Wykonaj test z TTL-em, albo zwróć się do providera o pomoc.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Podłącz kompa bez routera. start/uruchom: CMD.exe

  ping onet.pl
  ping -i 127 onet.pl
  ping -i 127 213.180.146.27
  tracert -d onet.pl
  ipconfig /all

  pokaż wydruki
 • #205
  Stanley_P
  Level 27  
  slesh123 wrote:
  Witam mam problem z konfiguracją tego rutera ale od początku , wybieram tryb wisp+ap ponieważ chcę rozdzielić mojego usługodawcę bezprzewodowo również na laptopa , przy połączeniu do mojej sieci wyskakuje mi że muszę podać klucz wpisuje go i niestety nie mogę sie połączyć zasięg mam dobry , dodam jeszcze ze muj operator ma włączone chyba filtrowanie po mac , więc podałem mu mac-a radia 1, pomóżcie mi bo już 4 dni się męcze i nic.Zobaczcie jeszcze na to zdięcie bo wydaje mi się ze mac radia pierwszego powinien byc taki jak portu wan


  Mylisz się - BSSID, który będzie widoczny w statusie-Device information G.DUO na Interfejsie 1 (radio1), jest to MAC routera Twojego dostawcy. Natomiast MAC Twojego radio1 wpisujesz w konfiguracji portu WAN (jeśli nic tam nie wpiszesz, zostanie domyślnie przyjęty fabryczny, widoczny na naklejce pod spodem G.DUO). Znaki wpisujesz bez separatorów. Oczywiście jeżeli dostawca stosuje filtrowanie MAC, należy ten adres znać, np. z umowy.
  Ze zrzutu, który przedstawiłeś, wynika, że na razie w ogóle nie masz połączenia (BSSID same zera, Stan: Scanning).
  Swoją drogą jesteś pewien, że ISP na pewno stosuje szyfrowanie WPA? Dostawcy komercyjni raczej rzadko, no chyba, że jest to sąsiad zza ściany ;-) Jeżeli odbierasz ten sygnał na kompie z kartą wifi, np. na laptopie, zainstaluj Inssider. Stwierdzisz nim jakiego rzeczywiście ISP używa szyfrowania oraz informacyjnie jaki ma BSSID.

  Pozdrawiam -

  Stanley

  Dodano po 31 [minuty]:

  Brainshooter wrote:
  G.Duo jest ustawione w trybie WISP + AP.
  Rozmawiałem z providerem i nie stosuje tego typu blokad, jedynym zabezpieczeniem jest adres MAC ( WEP ) i stały adres IP.<...>


  Skoro wpisujesz stały adres IP (hm, ze zrzutu ipconfig/all gdy łączyłeś się z dostawcą bezpośrednio przez kartę wifi wynika, że, IP był przydzielany przez DHCP...) na porcie WAN wpisz również DNS-y.
  Np.:
  DNS1 194.204.159.1
  DNS2 194.204.152.34
  DNS3 8.8.8.8

  Co z testami pingów, o które pytał @bogiebog?

  Ogólnie zasada jest taka: jeżeli nie możesz pingować "w świat" na adresy symboliczne, np. onet.pl, google.pl, spróbuj na ich adresy IP. Oczywiście trzeba je znać: 213.180.146.27, 74.125.39.103. Można też pingować na adresy IP podanych akapit wyżej DNS-ów. Jeżeli pingi na IP przechodzą, znaczy się łącze ogólnie działa, prawdopodobnie jest jakiś problem z konfiguracją DNS-ów.

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #206
  slesh123
  Level 9  
  Witam dzięki za odpowiedz co do szyfrowania to ruter sam wykrywa przy skanowaniu zabezpieczenie wep psk mam od dostawcy 13 lidzbowy kod wpisuje go i nic a co do mac to podałem mu mac z naklejki z podspodu wlan1 to chyba dobry??
 • #207
  Stanley_P
  Level 27  
  slesh123 wrote:
  Witam dzięki za odpowiedz co do szyfrowania to ruter sam wykrywa przy skanowaniu zabezpieczenie wep psk mam od dostawcy 13 lidzbowy kod wpisuje go i nic


  Fakt, podstawowe informacje o AP dostawcy można zobaczyć funkcją Skanowanie Sieci Site Survey. Zobacz na ekranie konfiguracji radio1 (post#5, pierwszy screen w pkt 2.) pod przyciskiem Bezpieczeństwo. Czy na pewno masz tam wybrane właściwe szyfrowanie (WPA jak twierdzisz) oraz wpisany prawidłowy klucz?

  Quote:

  a co do mac to podałem mu mac z naklejki z podspodu wlan1 to chyba dobry??


  Jak już pisałem wcześniej: jeżeli w konfiguracji portu WAN nie wpiszesz żadnego MAC (w Klonowanie Adresu MAC same zera, tak jest domyślnie, przykład w post#5, pkt.2, czwarty screen), zostanie przyjęty fabryczny MAC z naklejki pod spodem. Zresztą adres MAC portu WAN (czyli MAC, który "zobaczy" dostawca) zawsze widać w statusie-Device information, sekcji WAN Configuration. Mowa oczywiście wciąż o trybie WISP+AP.

  Z kolei jeżeli Twój provider rzeczywiście wymaga konkretnego adresu MAC, czyli stosuje tzw. filtrowanie MAC, musisz ten adres znać, np. wykonując tel. do ISP. Lub przykładowo, jeżeli wcześniej korzystałeś już z dostępu do tego ISP przez kartę wifi zainstalowaną w komputerze (no właśnie, korzystałeś?), można odczytać adres MAC z tejże karty, a następnie wprowadzić do G.DUO.

  Podsumowując nieco, dopóki w statusie G.DUO widać:
  Stan: Scanning
  oznacza to, że na 100% nie masz połaczenia z ISP.
  Ogólna procedura konfigurowania została opisana w tym topicu w poście#5 - myślę, że na pewno go już widziałeś. Jeżeli bedziesz miał dalej problemy, proponuję zwrócić się o pomoc do providera, może za niewielką opłatą pomoże Ci skonfigurować urządzenie, albo przynajmniej poda prawidłowe parametry. Klucza szyfrowania, ani adresu MAC (o ile rzeczywiście jest filtrowany) na forum na pewno nikt Ci nie zgadnie ;-)

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #208
  Brainshooter
  Level 9  
  Witam!

  Trochę późno odpisuję, ale dopiero w weekend miałem sposobność zasiąść przy komputerze, gdzie podłączony jest ten nieszczęśliwy internet radiowy.
  Postaram się opisać całą sprawę od początku za pomocą zrzutów konfiguracji.

  Poniżej załączam konfigurację komputera, do którego podłączony jest internet i wszystko gra.
  C:\>ipconfig /all

  Konfiguracja IP systemu Windows

  Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : y-f7f5140c93974
  Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
  Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
  Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
  Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
  Lista przeszukiwania sufiksów DNS : google.pl

  Karta Ethernet Połączenie lokalne:

  Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony
  Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
  thernet NIC
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-7D-01-A6-C0

  Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 5:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia : google.pl
  Opis . . . . . . . . . . . . . . : RT73 USB Wireless LAN Card
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0E-2E-4A-B3-B1
  DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
  Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
  Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1
  Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
  Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.159.1
  194.204.152.34
  Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 25 września 2011 18:23:01
  Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 26 września 2011 00:23:01

  C:\>ping onet.pl

  Badanie onet.pl [213.180.146.27] z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=142ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=35ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=34ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=33ms TTL=55

  Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 33 ms, Maksimum = 142 ms, Czas średni = 61 ms

  C:\>ping -i 127 onet.pl

  Badanie onet.pl [213.180.146.27] z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=69ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=135ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=29ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=23ms TTL=55

  Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 23 ms, Maksimum = 135 ms, Czas średni = 64 ms

  C:\>ping -i 127 213.180.146.27

  Badanie 213.180.146.27 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=152ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=57ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=65ms TTL=55
  Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=33ms TTL=55

  Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 33 ms, Maksimum = 152 ms, Czas średni = 76 ms

  C:\>tracert -d onet.pl

  Trasa śledzenia do onet.pl [213.180.146.27]
  przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

  1 29 ms 36 ms 38 ms 192.168.0.1
  2 30 ms 33 ms 42 ms 83.16.81.121
  3 46 ms 167 ms 107 ms 213.25.2.28
  4 66 ms 142 ms 77 ms 213.25.5.5
  5 33 ms 188 ms 112 ms 195.117.0.98
  6 54 ms 173 ms 107 ms 80.50.129.202
  7 193 ms 68 ms 35 ms 213.180.151.36
  8 133 ms 80 ms 25 ms 213.180.151.30
  9 153 ms 56 ms 71 ms 213.180.151.65
  10 188 ms 33 ms 36 ms 213.180.146.27

  Śledzenie zakończone.

  C:\>ping 194.204.159.1

  Badanie 194.204.159.1 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=44ms TTL=250
  Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=34ms TTL=250
  Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=47ms TTL=250
  Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=23ms TTL=250

  Statystyka badania ping dla 194.204.159.1:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 23 ms, Maksimum = 47 ms, Czas średni = 37 ms

  C:\>ping 194.204.152.34

  Badanie 194.204.152.34 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=23ms TTL=249
  Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=17ms TTL=249
  Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=16ms TTL=249
  Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=15ms TTL=249

  Statystyka badania ping dla 194.204.152.34:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 15 ms, Maksimum = 23 ms, Czas średni = 17 ms

  C:\>ping 8.8.8.8

  Badanie 8.8.8.8 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=37ms TTL=54
  Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=34ms TTL=54
  Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=36ms TTL=53
  Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=35ms TTL=54

  Statystyka badania ping dla 8.8.8.8:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 34 ms, Maksimum = 37 ms, Czas średni = 35 ms

  C:\>ping 192.168.0.6

  Badanie 192.168.0.6 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128

  Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms

  C:\>ping 192.168.0.1

  Badanie 192.168.0.1 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=4ms TTL=64
  Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=64
  Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=5ms TTL=64
  Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=3ms TTL=64

  Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 1 ms, Maksimum = 5 ms, Czas średni = 3 ms


  Jak widać wszystko bez problemu. Nie zauważyłem blokady TTL.

  Teraz przejdźmy o konfiguracji G.DUO

  Połączenie z ISP jest szyfrowane przez WEP na podstawie adresu MAC bezprzewodowej karty sieciowej.
  Oto test bez MAC z ustawieniami STATIC IP:

  AirLive G.Duo - konfiguracja

  AirLive G.Duo - konfiguracja

  Połączenie z siecią się nie udało.

  Po zmianie konfiguracji, wpisaniu adres MAC nawiązałem połączenie.
  Jednak przy ustawienie w WAN DHCP adres IP nie jest pobieramy.
  AirLive G.Duo - konfiguracja

  Poniżej konfiguracja RADIO 1 i LAN
  AirLive G.Duo - konfiguracja

  AirLive G.Duo - konfiguracja

  A taką mam teraz konfigurację WAN
  AirLive G.Duo - konfiguracja

  Zrobiłem testy PING, ale nie mam połączenie "na zewnątrz"
  :\>ipconfig /all

  Karta Ethernet Połączenie lokalne:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia : google.pl
  Opis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82577LM Gigabit Network Con
  nection
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : F0-DE-F1-18-60-A6
  DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
  Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
  Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.100
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.2.1
  Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
  Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.204.159.1
  192.204.152.34
  8.8.8.8
  NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony
  Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 25 września 2011 18:14:46
  Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 26 września 2011 18:14:46

  C:\>tracert -d onet.pl
  Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego onet.pl.

  C:\>ping onet.pl
  Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta onet.pl. Sprawdź nazwę i ponów pró
  bę.

  C:\>ping 192.168.0.6

  Badanie 192.168.0.6 z użyciem 32 bajtów danych:

  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=4ms TTL=255
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=1ms TTL=255
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=1ms TTL=255
  Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=1ms TTL=255

  Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:
  Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
  Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
  Minimum = 1 ms, Maksimum = 4 ms, Czas średni = 1 ms

  C:\>ping 192.204.159.1

  Badanie 192.204.159.1 z użyciem 32 bajtów danych:

  Upłynął limit czasu żądania.
  Upłynął limit czasu żądania.
  Upłynął limit czasu żądania.
  Upłynął limit czasu żądania.

  Statystyka badania ping dla 192.204.159.1:

  Sprawdzałem tracert, ale jak nie mam wyjścia to oczywiście nic nie poszło.

  Co Wy na to? Naprawdę nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną.
  Dostawca internetu twierdzi, że nic nie blokuje i dopuszczalne jest dzielenie łącza w obrębie budynku.
 • #209
  Stanley_P
  Level 27  
  @Brainshooter: hm, no rzeczywiście dziwne... Wydaje się, że wszystko masz poustawiane ok...
  A jaką masz odpowiedź ping-a na 192.168.0.1 ? Czyli do routera Twojego dostawcy (u Ciebie na porcie WAN: adres Bramy, Gateway). Bo jeżeli już tu nie ma odpowiedzi, to na pewno nie będzie "dalej w świat" (onet, google, wp, rozmaite DNS-y, itp.). No chyba, że ISP blokuje odpowiedź pinga na ten adres, co jednak jest raczej malo prawdopodobne... Zresztą możesz to sprawdzić/porównać, łącząc się z dostawcą bezpośrednio z kompa.

  Zastanawiam się co ewentualnie jeszcze może być grane... Może coś z MTU? (ustawić np. 1492 ?) Zobacz np. ten artykuł, co prawda tam wspomniano o problemach z Neostradą, ale może i tutaj? :
  http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_mtu.php

  Aha, jeszcze jedno: jaka masz siłę sygnału od ISP wskazywaną w Skanowaniu Sieci (Site Survey) ?

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • #210
  Brainshooter
  Level 9  
  Na tych ustawieniach WAN ( STATIC IP ) ping 192.168.0.1 mi nie idzie.
  Sygnał jest ok, mam 56, więc nie widzę problemu. MTU mam 1492.

  Naprawdę dziwna sytuacja.