Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AirLive G.Duo - konfiguracja

deniszalewski 27 Sie 2011 00:32 166650 523
  • #181 27 Sie 2011 00:32
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    Stanley, dziękuje za odp. Obecnie hula, i wszystko jest ok, wcześniej miałem ustawione WISP + AP i do portu WAN/LAN1 podłączony modem, i śmigało o dziwo.

No to rzeczywiście o dziwo. Prawdopodobnie G.DUO działał jako tylko AP, adres(y?) IP były pobierane przez klientów od dostawcy. Tak z ciekawości: z ilu urządzeń korzystałeś na raz? Wszystkie działały?

Cytat:

obecnie jest GATEWAY+AP na RF1 jest JAGA a RF2 zwykła antenka i działa z ładnym zasięgiem.

Z ciekawości: ta yaga to do sąsiada?

Cytat:

Co do szyfrowania, na serio zatwierdziłem zmiany i po restarcie po zastosowaniu nowych ustawień i takie tam dany były zapisane ze WPA i hasło ale siec była nie zabezpieczona, zaktualizowałem firmware i wszystko działa.

hm, nie słyszałem o takim przypadku nawet we wcześniejszych wersjach firmware, ale nie upieram się. Swoją drogą upgrade FW do najnowszego to dla mnie oczywista oczywistość. Aczkolwiek nie można też wykluczyć , że co prawda pewne błędy zostały poprawione, lecz przy okazji pojawiły się nowe ;-) (mam na myśli tak ogólnie, niekoniecznie odnośnie tylko Airlive)

Pozdrawiam -

Stanley

• Servizza
  • #182 27 Sie 2011 01:03
    mateusz27
    Poziom 9  

Zrobiłem jak napisałeś, zmieniłam adresy IP i internet nie śmigał. Wrzucę ci print-screeny:
    AirLive G.Duo - konfiguracja coś robię źle?

• Servizza
  • #183 27 Sie 2011 01:17
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    coś robię źle?

Hm, trudno zgadnąć, od strony konfiguracji LANu wygląda raczej ok...
    A Status Urządzenia-Device Information? Chodzi mi o zrzut taki jak w poście #5, pkt.4? (lub tekstowo, jak np. w poście #14 - zaznaczasz tekst na stronie->kopiuj->wklej)

Pozdrawiam -

Stanley

• #184 27 Sie 2011 16:21
    mateusz27
    Poziom 9  

jest tak:
    pod adresem http://192.168.2.254/ łącze się z G.Duo a z adresem http://192.168.1.254/ nie mogę połączyć się z modemem netii, mimo że jest włączony podłączony.
    (komunikat mozilla: Połączenie zostało zresetowane. Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.)
    Stanley, jakieś propozycje? Z góry thx.

• #185 27 Sie 2011 21:56
    Stanley_P
    Poziom 26  

@mateusz27: to nie może działać, ponieważ jak widać w sekcji WAN Configuration nie otrzymałeś od dostawcy żadnego adresu IP na interfejsie WAN. Wszystkie IP są 0.0.0.0. Wciąż trwa próba pobierania IP z serwera DHCP (od dostawcy). No chyba, że w jakiś inny sposób powinieneś uzyskiwac te adresy, np. protokołem PPPoE (ale wtedy powinieneś od dostawcy mieć jakiś login i hasło). Porównaj jeszcze raz z tym screenem:
    https://obrazki.elektroda.pl/79_1275564360.jpg
    Adresy IP oczywiście mogą być inne - u Ciebie zapewne z puli publicznej, ale na porcie WAN musza być.
    Nie wiem jakim cudem działa Ci net - gdy jak twierdzisz - skonfigurujesz adresy LAN na podsieć 192.168.1.xxx ? Daj zrzut Statusu Urządzenia-Device information w takiej konfiguracji. LAN IP g.duo spróbuj wtedy ustawić na niekolidujący z modemem, np. 192.168.1.253. Pamiętaj, każda zmiana ustawień = zatwierdzenie i restart routera (potem wskazane sprawdzenie jeszcze raz), niestety.

Pozdrawiam -

Stanley

• #186 29 Sie 2011 16:24
    mateusz27
    Poziom 9  

No więc zrobiłem jak mówiłeś ale jest mały problem, ponieważ jak już wcześniej pisałem jak mam włączony G.Duo i modem Netii po wpisaniu adresu http://192.168.1.254/ dostaje się do panelu sterowania modemu Netii a nie G.Duo, do G.Duo mogę dostać się jedynie jak wyłączę modem i jak to właśnie zrobiłem WAN configuration wygląda identycznie jak na poście wyżej jest:
    WAN Configuration
    Attain IP Protocol: Getting IP from DHCP server...

• #187 29 Sie 2011 17:24
    Stanley_P
    Poziom 26  

@mateusz27: no oczywiście, jeżeli w omawianej konfiguracji wyłączysz modem, na pewno wciąż będzie komunikat Getting IP from DHCP server... No bo skąd G.DUO ma pobrać adresy dla swojego portu WAN? (mówimy wciąż o opcji DHCP Client na tym porcie).
    A czy próbowałeś wykonać to co sugerowałem post wcześniej, czyli:
    - z powrotem przypisać na karcie Konfiguracja Interfejsu LAN adresy z zakresu 192.168.1.x (skoro twierdzisz, że tak internet Ci działa)
    - lecz adres LAN IP nadać 192.168.1.253 (albo z końcówką np. 252, 250, byleby nie 254). Oczywiście potem, po restarcie, do zarządzania G.DUO dostajesz się własnie przez ten adres. Powinieneś - tak przypuszczam - zacząć jednocześnie dostawać się do modemu przez 192.168.1.254.
    - zrobić zrzut Statusu urządzenia-Device information.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. A może ten modem Netii ma w sobie router? Jaki to model?

• #188 29 Sie 2011 17:44
    mateusz27
    Poziom 9  

Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, obecnie ustawiłem adresy IP jak mi radziłeś i mogę łączyć się za pomocą tych 2 rożnych adresów z modemem i z G.Duo lecz nadal nie mogę połączyć się z internetu, w WAN CONFIGURATION: Getting IP from DHCP server...

• #189 29 Sie 2011 17:47
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, obecnie ustawiłem adresy IP jak mi radziłeś i mogę łączyć się za pomocą tych 2 rożnych adresów z modemem i z G.Duo lecz nadal nie mogę połączyć się z internetu, w WAN CONFIGURATION: Getting IP from DHCP server...

A gdy w G.DUO ustawisz LAN IP = 192.168.1.254 wtedy net działa?

• #191 29 Sie 2011 22:29
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    Nie to tylko MODEM ADSL ASMAX AR 901, <...>

Hm, chyba trzeba było od tego zacząć... IMHO ten 'modem' zawiera również router z NAT, serwer DHCP... W screeenach konfiguracji widzę port WAN, LAN... Ok, coby zbędnie nie dywagować: znalazłem opis tutaj:
    http://www.netia.pl/files/pomoc/pomoc_pliki/asmax_ar901.pdf

Pytanie: Strona 15, Local Area Network (LAN) Setup, czy masz zaznaczone "Enable DHCP Server" tak jak na zrzucie ekranu?

• #193 31 Sie 2011 06:22
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    Tak owszem mam to zaznaczone.

Hm, trochę dziwne, że G.DUO nie dostaje na porcie WAN adresu IP od DHCP Asmaxa...
    Ale, w takim razie:
    1. Przestawiasz G.DUO w tryb Dual AP. Tryb Gateway+AP jest w Twoim przypadku niepotrzebny, ponieważ przydzielaniem adresów w sieci lokalnej zajmie się Asmax
    2. Ustawiasz LAN IP na 192.168.1.253 (żeby się nie "gryzł" z Asmaxem)
    3. W Asmaxie ewentualnie ustawiasz w opcji Enable DHCP Server - End IP Address: 192.168.1.252(albo jakiś trochę mniejszy, np. 192.168.1.250). Chodzi o to, żeby DHCP przypadkiem nie przydzielił jakiemuś kompowi 192.168.1.253 - zarezerwowany dla G.DUO.
    4. Cieszysz się z surfowania po internecie*

Pozdrawiam -

Stanley

* no chyba, że coś nie zahula - wtedy pomyślimy dalej ;-)

• #194 13 Wrz 2011 13:26
    mateusz27
    Poziom 9  

Witaj Stanley,
    po przerwie postanowiłem znów zawalczyć z G.Duo :)
    Próbowałem wykonać twoje polecenia krok po kroku ale niestety już przy pkcie pierwszym poniosłem klęskę, mianowicie po przestawieniu routera w tryb Dual AP router zdechł. Nie mogłem połączyć się z siecią - komunikat Windows ograniczony dostęp do sieci, oraz nie moglem dostać się w żaden sposób do panelu kontrolnego routera. W związku z tym postanowiłem zrestartować urządzenie u ustawiłem tryb Gateway + AP, i obecnie wszystko działa. Nie wiem co jest nie tak z moim G.Duo ale wiem jedno, nie chce mi się już z tym ustrojstwem bawić. Trudno, przeżyje bez dostępu do modemu Asmax. Jakkolwiek chciałem podziękować Ci za pomoc w próbach skonfigurowania tego urządzenia :D
    Tak Stanley, poddaje się bo boje się że w przypływie furii mogę zostać bez rutera at all :D
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam,
    Mateusz

• #195 14 Wrz 2011 16:29
    Stanley_P
    Poziom 26  

mateusz27 napisał:
    Witaj Stanley,
    <...>Nie wiem co jest nie tak z moim G.Duo ale wiem jedno, nie chce mi się już z tym ustrojstwem bawić. Trudno, przeżyje bez dostępu do modemu Asmax. <...>

Hm, zdaniem moim z G.DUO jest raczej wszystko ok. Przyczyny problemów raczej bym upatrywał w Asmaxie. Nie w sensie, że jest np. uszkodzony, ale że trzeba odpowiednio go skonfigurować, lub też raczej właściwie skonfigurować oba urządzenia do współpracy ze sobą. Przyznaję się bez bicia, że nie miałem z tym modemem, czy właściwie modemo-routerem (bo nie jest to tylko modem w klasycznym rozumieniu) do czynienia, opierałem się wyłącznie na instrukcji znalezionej w necie.
    Niemniej z opisanych przez Ciebie objawów wydaje mi się, że prawdopodobnie coś jest z nie tak DHCP w Asmaxie (automatycznym przydzielaniem adresów IP w sieci lokalnej). Być może rozwiązaniem byłoby wyłączenie w Asmaxie DHCP i przypisanie w G.DUO (tryb Gateway+AP) na porcie WAN adresu IP statycznego. Lecz jak wiadomo, zazwyczaj dosyć trudno się konfiguruje/testuje sprzęt na odległość, przez forum ;-)

Cytat:

Tak Stanley, poddaje się bo boje się że w przypływie furii mogę zostać bez rutera at all :D

No fakt, w takiej sytuacji chyba lepiej sobie odpuścić ;-) Poza tym jestem wyznawcą zasady: 'lepsze bywa wrogiem dobrego'. Zatem skoro dostęp do internetu jest, ogólnie działa poprawnie, może dać sobie spokój. Dostęp do konfiguracji Asmaxa przecież nie jest konieczny na codzień.

Pozdrawiam -

Stanley

• #197 19 Wrz 2011 12:24
    Stanley_P
    Poziom 26  

b17c - według opisu poprawia stabilność (portów?) ethernet. Wgrałem jakieś 2-3 tygodnie temu, bez problemu. Nie dostrzegam zmian - ani na plus, ani na minus. Tym bardziej, że z G.DUO łączę się praktycznie tylko po wifi, ethernet używam sporadycznie ;-)
    Niemniej sądzę, że nowy firmware zawsze warto wgrać. Czasem są poprawiane jeszcze inne błędy, którymi producent się nie chwali. Aczkolwiek istnieje także prawdopodobieństwo, że doda nowe... ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

• #198 22 Wrz 2011 00:02
    Brainshooter
    Poziom 9  

Witam Wszystkich!

Potrzebuję pomocy z konfiguracją tego routera. Przejrzałem większość postów, przeanalizowałem rozwiązania, ale niestety ciągle mam problem z G.DUO.

Internet jest dostępny jest poprzed sieć radiową - odbieramy za pomocą anteny, przez kabel do karty sieciowej przez złącze RP-SMA.
    ISP przydziela sygnał na podstawie adresu MAC karty sieciowej. Przydzielane jest również stałe IP, adresy DNS.
    Podaje konfigurację jaka jest obecnie na komputerze do którego jest podłączona karta sieciowa i internet ( wszystko działa )

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\KOMPUTER>ipconfig

Konfiguracja IP systemu Windows

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 5:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : google.pl
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\KOMPUTER>ipconfig /all

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : y-f7f5140c93974
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
    Lista przeszukiwania sufiksów DNS : google.pl

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
    thernet NIC
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-xx

Opis . . . . . . . . . . . . . . : RT73 USB Wireless LAN Card
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-x
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.159.1
    194.204.152.34
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 18 września 2011 20:14:48
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 19 września 2011 02:14:48

oraz konfigurację z G.DUO.

Teoretycznie mam połaczenie z siecią, ale nie mogę rozdzielić internetu. ( nie wyświetlają mi się strony ).

Konfiguracja WAN wydaje się zrobiona dobrze. Sklonowany adres MAC.

Proszę o pomoc.

• #200 22 Wrz 2011 08:08
    Brainshooter
    Poziom 9  

G.Duo jest ustawione w trybie WISP + AP.
    Rozmawiałem z providerem i nie stosuje tego typu blokad, jedynym zabezpieczeniem jest adres MAC ( WEP ) i stały adres IP.

Jeżeli byłaby to kwestia ustawień rejestru, to co z pozostałymi urządzeniami preryferyjnymi jak telewizor czy komórka?

• #201 22 Wrz 2011 10:12
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Masz konflikt sieci, wan i lan taki sam adres (192.168.0.*), zmień LAN IP routera na 192.168.2.1

• #202 22 Wrz 2011 11:12
    slesh123
    Poziom 9  

Witam mam problem z konfiguracją tego rutera ale od początku , wybieram tryb wisp+ap ponieważ chcę rozdzielić mojego usługodawcę bezprzewodowo również na laptopa , przy połączeniu do mojej sieci wyskakuje mi że muszę podać klucz wpisuje go i niestety nie mogę sie połączyć zasięg mam dobry , dodam jeszcze ze muj operator ma włączone chyba filtrowanie po mac , więc podałem mu mac-a radia 1, pomóżcie mi bo już 4 dni się męcze i nic.Zobaczcie jeszcze na to zdięcie bo wydaje mi się ze mac radia pierwszego powinien byc taki jak portu wan

Obrazek poprawiłem - proszę stosować się do instrukcji. Scaliłem także post - wątek o tym urządzeniu już istnieje(jak widać), nie ma potrzeby dublować. [piterus99]

• #203 22 Wrz 2011 11:57
    Brainshooter
    Poziom 9  

W poprzednim poście podałem konfigurację z komputera stacjonarnego z kartą sieciową, do którego obcenie jest podłączony kabel / internet, który chodzi bez problemu.

Jeżeli chodzi o zakładkę WAN to
    Ustawienia są takiej, jakie otrzymałem od providera
    Jeżeli chodzi o ustawienie Lan w routerze jest konfiguracja:
    192.168.2.1, więc teoretycznie nie powinno być konfliktu adresów.

• #204 22 Wrz 2011 13:37
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Pokaż "ipconfig /all" z kompa wpiętego do routera.

start cmd.exe wpisz
    ping 192.168.0.1
    tracert -d 192.168.0.1
    tracert -d 213.180.146.27
    ping 213.180.146.27

pokaż wydruki.

Dodano po 1 [minuty]:

Brainshooter napisał:
    Rozmawiałem z providerem

Wykonaj test z TTL-em, albo zwróć się do providera o pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Podłącz kompa bez routera. start/uruchom: CMD.exe

ping onet.pl
    ping -i 127 onet.pl
    ping -i 127 213.180.146.27
    tracert -d onet.pl
    ipconfig /all

pokaż wydruki

• #205 24 Wrz 2011 03:35
    Stanley_P
    Poziom 26  

slesh123 napisał:
    Witam mam problem z konfiguracją tego rutera ale od początku , wybieram tryb wisp+ap ponieważ chcę rozdzielić mojego usługodawcę bezprzewodowo również na laptopa , przy połączeniu do mojej sieci wyskakuje mi że muszę podać klucz wpisuje go i niestety nie mogę sie połączyć zasięg mam dobry , dodam jeszcze ze muj operator ma włączone chyba filtrowanie po mac , więc podałem mu mac-a radia 1, pomóżcie mi bo już 4 dni się męcze i nic.Zobaczcie jeszcze na to zdięcie bo wydaje mi się ze mac radia pierwszego powinien byc taki jak portu wan

Mylisz się - BSSID, który będzie widoczny w statusie-Device information G.DUO na Interfejsie 1 (radio1), jest to MAC routera Twojego dostawcy. Natomiast MAC Twojego radio1 wpisujesz w konfiguracji portu WAN (jeśli nic tam nie wpiszesz, zostanie domyślnie przyjęty fabryczny, widoczny na naklejce pod spodem G.DUO). Znaki wpisujesz bez separatorów. Oczywiście jeżeli dostawca stosuje filtrowanie MAC, należy ten adres znać, np. z umowy.
    Ze zrzutu, który przedstawiłeś, wynika, że na razie w ogóle nie masz połączenia (BSSID same zera, Stan: Scanning).
    Swoją drogą jesteś pewien, że ISP na pewno stosuje szyfrowanie WPA? Dostawcy komercyjni raczej rzadko, no chyba, że jest to sąsiad zza ściany ;-) Jeżeli odbierasz ten sygnał na kompie z kartą wifi, np. na laptopie, zainstaluj Inssider. Stwierdzisz nim jakiego rzeczywiście ISP używa szyfrowania oraz informacyjnie jaki ma BSSID.

Pozdrawiam -

Stanley

Dodano po 31 [minuty]:

Brainshooter napisał:
    G.Duo jest ustawione w trybie WISP + AP.
    Rozmawiałem z providerem i nie stosuje tego typu blokad, jedynym zabezpieczeniem jest adres MAC ( WEP ) i stały adres IP.<...>

Skoro wpisujesz stały adres IP (hm, ze zrzutu ipconfig/all gdy łączyłeś się z dostawcą bezpośrednio przez kartę wifi wynika, że, IP był przydzielany przez DHCP...) na porcie WAN wpisz również DNS-y.
    Np.:
    DNS1 194.204.159.1
    DNS2 194.204.152.34
    DNS3 8.8.8.8

Co z testami pingów, o które pytał @bogiebog?

Ogólnie zasada jest taka: jeżeli nie możesz pingować "w świat" na adresy symboliczne, np. onet.pl, google.pl, spróbuj na ich adresy IP. Oczywiście trzeba je znać: 213.180.146.27, 74.125.39.103. Można też pingować na adresy IP podanych akapit wyżej DNS-ów. Jeżeli pingi na IP przechodzą, znaczy się łącze ogólnie działa, prawdopodobnie jest jakiś problem z konfiguracją DNS-ów.

Pozdrawiam -

Stanley

• #206 24 Wrz 2011 17:50
    slesh123
    Poziom 9  

Witam dzięki za odpowiedz co do szyfrowania to ruter sam wykrywa przy skanowaniu zabezpieczenie wep psk mam od dostawcy 13 lidzbowy kod wpisuje go i nic a co do mac to podałem mu mac z naklejki z podspodu wlan1 to chyba dobry??

• #207 25 Wrz 2011 09:45
    Stanley_P
    Poziom 26  

slesh123 napisał:
    Witam dzięki za odpowiedz co do szyfrowania to ruter sam wykrywa przy skanowaniu zabezpieczenie wep psk mam od dostawcy 13 lidzbowy kod wpisuje go i nic

Fakt, podstawowe informacje o AP dostawcy można zobaczyć funkcją Skanowanie Sieci Site Survey. Zobacz na ekranie konfiguracji radio1 (post#5, pierwszy screen w pkt 2.) pod przyciskiem Bezpieczeństwo. Czy na pewno masz tam wybrane właściwe szyfrowanie (WPA jak twierdzisz) oraz wpisany prawidłowy klucz?

Cytat:

a co do mac to podałem mu mac z naklejki z podspodu wlan1 to chyba dobry??

Jak już pisałem wcześniej: jeżeli w konfiguracji portu WAN nie wpiszesz żadnego MAC (w Klonowanie Adresu MAC same zera, tak jest domyślnie, przykład w post#5, pkt.2, czwarty screen), zostanie przyjęty fabryczny MAC z naklejki pod spodem. Zresztą adres MAC portu WAN (czyli MAC, który "zobaczy" dostawca) zawsze widać w statusie-Device information, sekcji WAN Configuration. Mowa oczywiście wciąż o trybie WISP+AP.

Z kolei jeżeli Twój provider rzeczywiście wymaga konkretnego adresu MAC, czyli stosuje tzw. filtrowanie MAC, musisz ten adres znać, np. wykonując tel. do ISP. Lub przykładowo, jeżeli wcześniej korzystałeś już z dostępu do tego ISP przez kartę wifi zainstalowaną w komputerze (no właśnie, korzystałeś?), można odczytać adres MAC z tejże karty, a następnie wprowadzić do G.DUO.

Podsumowując nieco, dopóki w statusie G.DUO widać:
    Stan: Scanning
    oznacza to, że na 100% nie masz połaczenia z ISP.
    Ogólna procedura konfigurowania została opisana w tym topicu w poście#5 - myślę, że na pewno go już widziałeś. Jeżeli bedziesz miał dalej problemy, proponuję zwrócić się o pomoc do providera, może za niewielką opłatą pomoże Ci skonfigurować urządzenie, albo przynajmniej poda prawidłowe parametry. Klucza szyfrowania, ani adresu MAC (o ile rzeczywiście jest filtrowany) na forum na pewno nikt Ci nie zgadnie ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

• #208 26 Wrz 2011 12:22
    Brainshooter
    Poziom 9  

Witam!

Trochę późno odpisuję, ale dopiero w weekend miałem sposobność zasiąść przy komputerze, gdzie podłączony jest ten nieszczęśliwy internet radiowy.
    Postaram się opisać całą sprawę od początku za pomocą zrzutów konfiguracji.

Poniżej załączam konfigurację komputera, do którego podłączony jest internet i wszystko gra.
    C:\>ipconfig /all

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : y-f7f5140c93974
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
    Lista przeszukiwania sufiksów DNS : google.pl

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
    thernet NIC
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-7D-01-A6-C0

Opis . . . . . . . . . . . . . . : RT73 USB Wireless LAN Card
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0E-2E-4A-B3-B1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.204.159.1
    194.204.152.34
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 25 września 2011 18:23:01
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 26 września 2011 00:23:01

C:\>ping onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.146.27] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=142ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=35ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=34ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=33ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
    Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 33 ms, Maksimum = 142 ms, Czas średni = 61 ms

C:\>ping -i 127 onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.146.27] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=69ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=135ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=29ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=23ms TTL=55

Minimum = 23 ms, Maksimum = 135 ms, Czas średni = 64 ms

C:\>ping -i 127 213.180.146.27

Badanie 213.180.146.27 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=152ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=57ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=65ms TTL=55
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=33ms TTL=55

Minimum = 33 ms, Maksimum = 152 ms, Czas średni = 76 ms

C:\>tracert -d onet.pl

Trasa śledzenia do onet.pl [213.180.146.27]
    przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 29 ms 36 ms 38 ms 192.168.0.1
    2 30 ms 33 ms 42 ms 83.16.81.121
    3 46 ms 167 ms 107 ms 213.25.2.28
    4 66 ms 142 ms 77 ms 213.25.5.5
    5 33 ms 188 ms 112 ms 195.117.0.98
    6 54 ms 173 ms 107 ms 80.50.129.202
    7 193 ms 68 ms 35 ms 213.180.151.36
    8 133 ms 80 ms 25 ms 213.180.151.30
    9 153 ms 56 ms 71 ms 213.180.151.65
    10 188 ms 33 ms 36 ms 213.180.146.27

Śledzenie zakończone.

C:\>ping 194.204.159.1

Badanie 194.204.159.1 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=44ms TTL=250
    Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=34ms TTL=250
    Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=47ms TTL=250
    Odpowiedź z 194.204.159.1: bajtów=32 czas=23ms TTL=250

Statystyka badania ping dla 194.204.159.1:
    Minimum = 23 ms, Maksimum = 47 ms, Czas średni = 37 ms

C:\>ping 194.204.152.34

Badanie 194.204.152.34 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=23ms TTL=249
    Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=17ms TTL=249
    Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=16ms TTL=249
    Odpowiedź z 194.204.152.34: bajtów=32 czas=15ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 194.204.152.34:
    Minimum = 15 ms, Maksimum = 23 ms, Czas średni = 17 ms

C:\>ping 8.8.8.8

Badanie 8.8.8.8 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=37ms TTL=54
    Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=34ms TTL=54
    Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=36ms TTL=53
    Odpowiedź z 8.8.8.8: bajtów=32 czas=35ms TTL=54

Statystyka badania ping dla 8.8.8.8:
    Minimum = 34 ms, Maksimum = 37 ms, Czas średni = 35 ms

C:\>ping 192.168.0.6

Badanie 192.168.0.6 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas<1 ms TTL=128

Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:
    Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms

C:\>ping 192.168.0.1

Badanie 192.168.0.1 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=4ms TTL=64
    Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=64
    Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=5ms TTL=64
    Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=3ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
    Minimum = 1 ms, Maksimum = 5 ms, Czas średni = 3 ms

Jak widać wszystko bez problemu. Nie zauważyłem blokady TTL.

Teraz przejdźmy o konfiguracji G.DUO

Połączenie z ISP jest szyfrowane przez WEP na podstawie adresu MAC bezprzewodowej karty sieciowej.
    Oto test bez MAC z ustawieniami STATIC IP:

Połączenie z siecią się nie udało.

Po zmianie konfiguracji, wpisaniu adres MAC nawiązałem połączenie.
    Jednak przy ustawienie w WAN DHCP adres IP nie jest pobieramy.

Poniżej konfiguracja RADIO 1 i LAN

A taką mam teraz konfigurację WAN

Zrobiłem testy PING, ale nie mam połączenie "na zewnątrz"
    :\>ipconfig /all

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82577LM Gigabit Network Con
    nection
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : F0-DE-F1-18-60-A6
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.100
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.204.159.1
    192.204.152.34
    8.8.8.8
    NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 25 września 2011 18:14:46
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 26 września 2011 18:14:46

C:\>tracert -d onet.pl
    Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego onet.pl.

C:\>ping onet.pl
    Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta onet.pl. Sprawdź nazwę i ponów pró
    bę.

C:\>ping 192.168.0.6

Badanie 192.168.0.6 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=4ms TTL=255
    Odpowiedź z 192.168.0.6: bajtów=32 czas=1ms TTL=255

Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:
    Minimum = 1 ms, Maksimum = 4 ms, Czas średni = 1 ms

C:\>ping 192.204.159.1

Badanie 192.204.159.1 z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 192.204.159.1:

Sprawdzałem tracert, ale jak nie mam wyjścia to oczywiście nic nie poszło.

Co Wy na to? Naprawdę nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną.
    Dostawca internetu twierdzi, że nic nie blokuje i dopuszczalne jest dzielenie łącza w obrębie budynku.

• #209 26 Wrz 2011 21:45
    Stanley_P
    Poziom 26  

@Brainshooter: hm, no rzeczywiście dziwne... Wydaje się, że wszystko masz poustawiane ok...
    A jaką masz odpowiedź ping-a na 192.168.0.1 ? Czyli do routera Twojego dostawcy (u Ciebie na porcie WAN: adres Bramy, Gateway). Bo jeżeli już tu nie ma odpowiedzi, to na pewno nie będzie "dalej w świat" (onet, google, wp, rozmaite DNS-y, itp.). No chyba, że ISP blokuje odpowiedź pinga na ten adres, co jednak jest raczej malo prawdopodobne... Zresztą możesz to sprawdzić/porównać, łącząc się z dostawcą bezpośrednio z kompa.

Zastanawiam się co ewentualnie jeszcze może być grane... Może coś z MTU? (ustawić np. 1492 ?) Zobacz np. ten artykuł, co prawda tam wspomniano o problemach z Neostradą, ale może i tutaj? :
    http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_mtu.php

Aha, jeszcze jedno: jaka masz siłę sygnału od ISP wskazywaną w Skanowaniu Sieci (Site Survey) ?

Pozdrawiam -

Stanley

• #210 27 Wrz 2011 09:06
    Brainshooter
    Poziom 9  

Na tych ustawieniach WAN ( STATIC IP ) ping 192.168.0.1 mi nie idzie.
    Sygnał jest ok, mam 56, więc nie widzę problemu. MTU mam 1492.

Naprawdę dziwna sytuacja.