Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Sony LBT D-117 - laser przeskakuje

10 Lut 2010 18:41 2401 5
  • Poziom 14  
    Problem w wieży jak w temacie polega na tym, że CD odtwarza bez problemu ale jak się chociaż leciutko stuknie palcami obok wieży, nie ważne czy wieża stoi na podłodze czy na stoliku to laser przeskakuje. Zrobiłem taki eksperyment, że dałem trochę głośniej na kolumny aby było drżenie i także przeskakuje. Laser w tej wieży to KSS 240A, wiem, że ma regulację z trzech potencjometrów ale nie wiem czy regulacja coś da a jeżeli tak to którym mam regulować. Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Przeskakiwanie lasera świadczy o jego zużyciu, słabsza wiazka. Mogą być też uszkodzone poduszki gumowe amortyzujące laser . Jak wieżyczka ma juz kilka lat bez wymiany lasera to radzę wszadzić nowy, koszt niewielki a powinno pomóc. Powinni mieć ten model w Impelu.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 14  
    Wieża jest już wiekowa i na pewno laser nie był wymieniany. Po wymianie lasera i poduszek odezwę się. Dziękuję za informację. Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    W Impelu laser kosztuje 300zł. Szukam taniej. Moze ktoś wie, gdzie taki czytnik laserowy można taniej kupić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ja kupiłem zamiennik i na razie śmiga. A katuję tą wieżę dość długo. Poduszki były OK.:D