Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proxima BP czy ZK do Mazda 6 - za i przeciw.

dziubek 10 Feb 2010 18:49 2201 12
    dziubek
    Level 12  
    witam

Stoje przed wyborem alarmu do autka ( będę zakładał go samemu) i po przejrzeniu info wybór padł na proxime ale mam pewien dylemat. Posiadam fabryczny centralny zamek z pilotem. Dlatego zastanawiałem się nad Proxima BP plus dodatkowe czujniki jak ten alarmik zgrywa się z instalacja mazdy 6 2003r. Czy lepiej wybrać coś z osobnym własnym pilotem, druga sprawa to planuje założyć domykanie szyb do autka i nie chciałbym by alarm coś głupiał gdy szyby będą zamykane ( odcięcie czujników na czas domykania). I jeszcze jedno pytanie wiem ze mazda ma szynę CAN a wszelkie alarmy pod szynę CAN są pod model od 2008r chyba że jest jakiś alarm pod CAN pod podany model i wówczas można by go zastosować zamiast wymienionych prze zemnie na wstępie.

pozdrawiam

dziubek
    milejow
    Level 43  
    Namieszałeś z rocznikiem, z którego roku auto ostateczne?
    dziubek
    Level 12  
    Moje autko jest z 2003r. A alarmy pod CAN które widziałem są pod modele od 2008r.
    yasiu.brzeg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proxima BP bez problemu działa z tym modelem. Wykorzystujesz sygnałowy z centralnego i lampki.
    dziubek
    Level 12  
    Ok a jak sprawa domykania szyb gdy dorzucę ten moduł bo chce z alarmem wrzucić ultradźwięki a nie chce by się wzbudzało gdy szyby będą się zamykały po kolei.
    yasiu.brzeg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proxima przez 25 sekund nie reaguje na czujniki dodatkowe. Jak szyby chodzą luźno to bez problemu się zmieścisz.
    dziubek
    Level 12  
    Ok dzięki za info. Zapomniałem o jeszcze jednej sprawie dotyczącej centralnego tzn. mam funkcje tzw. ryglowania gdy nacisnę drugi raz przycisk zamknięcia w ciągu 3 sekund czy ma to jakiś wpływ na działanie proximy bp ?
    milejow
    Level 43  
    Jeszcze wtrącę swoje, CAN,a w nim nie ma a od siebie proponuję seo perfect. Zamontowanie to banał (dostaniesz dokładny opis przy zakupie alarmu) Współpracuje z modułem domykania i ryglowanie żaden problem
    dziubek
    Level 12  
    Tylko SEO wszędzie gdzie zerkam jest dla instalatorów a ja chce prywatnie sobie zamontować a proxima mogę kupić jako osoba prywatna bez problemu i cena też przystępna a seo nieznana dla mnie.
    milejow
    Level 43  
    Absolutnie nie skreślam proximy, mam o niej podobne zdanie jak o seo, większość proxim montowałem jednak w wersji 24V w ciężarówkach bo klienci osobówek wybierali jednak seo
    Ireneo
    Level 42  
    Alarm się uzbroi a jak naciśniesz ponownie dopiero po zasygnalizowaniu uzbrojenia to nic nie będzie,natomiast szybko zamknij,zarygluj to może proxima nie"załapać".Seo lepsze bo w awaryjne wyłączenie(nie działa pilot) jest kodem pin a nie przyciskiem.Masz jakieś doświadczenie w montażu autoalarmów?
    dziubek
    Level 12  
    Profesjonalnie nie zakładam ale rodzinie zakładałem gdy zakupywali jakieś wynalazki lub do moich autek wrzucałem tzw. samoróbki by auto za łatwo nie odjechało ;)
    Wiązki i podłączenie a także programowanie nie powinno być za dużym problemem bo wygrzebałem ze proxime programuje się stacyjka wiec nie tak źle obecnie i tak czekam by trochę odmarzło by nie zamarznąć w garażu podczas podłączania.
    Czyli wg tego co piszecie bardziej by się kierować ( ze względu na ryglowanie) w kierunku SEO ale tu jest problem z zakupem chyba ze coś mi uciekło w tej kwestii.
    Ireneo
    Level 42  
    Niekoniecznie problem,podjedź do zakładu montażowego,jak dobrze pogadasz i zauważą że się znasz to powinni sprzedać.