Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proxima BP czy ZK do Mazda 6 - za i przeciw.

dziubek 10 Feb 2010 18:49 2201 12
 • #1
  dziubek
  Level 12  
  witam

  Stoje przed wyborem alarmu do autka ( będę zakładał go samemu) i po przejrzeniu info wybór padł na proxime ale mam pewien dylemat. Posiadam fabryczny centralny zamek z pilotem. Dlatego zastanawiałem się nad Proxima BP plus dodatkowe czujniki jak ten alarmik zgrywa się z instalacja mazdy 6 2003r. Czy lepiej wybrać coś z osobnym własnym pilotem, druga sprawa to planuje założyć domykanie szyb do autka i nie chciałbym by alarm coś głupiał gdy szyby będą zamykane ( odcięcie czujników na czas domykania). I jeszcze jedno pytanie wiem ze mazda ma szynę CAN a wszelkie alarmy pod szynę CAN są pod model od 2008r chyba że jest jakiś alarm pod CAN pod podany model i wówczas można by go zastosować zamiast wymienionych prze zemnie na wstępie.

  pozdrawiam

  dziubek
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Namieszałeś z rocznikiem, z którego roku auto ostateczne?
 • #3
  dziubek
  Level 12  
  Moje autko jest z 2003r. A alarmy pod CAN które widziałem są pod modele od 2008r.
 • #4
  yasiu.brzeg
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Proxima BP bez problemu działa z tym modelem. Wykorzystujesz sygnałowy z centralnego i lampki.
 • #5
  dziubek
  Level 12  
  Ok a jak sprawa domykania szyb gdy dorzucę ten moduł bo chce z alarmem wrzucić ultradźwięki a nie chce by się wzbudzało gdy szyby będą się zamykały po kolei.
 • #6
  yasiu.brzeg
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Proxima przez 25 sekund nie reaguje na czujniki dodatkowe. Jak szyby chodzą luźno to bez problemu się zmieścisz.
 • #7
  dziubek
  Level 12  
  Ok dzięki za info. Zapomniałem o jeszcze jednej sprawie dotyczącej centralnego tzn. mam funkcje tzw. ryglowania gdy nacisnę drugi raz przycisk zamknięcia w ciągu 3 sekund czy ma to jakiś wpływ na działanie proximy bp ?
 • #8
  milejow
  Level 43  
  Jeszcze wtrącę swoje, CAN,a w nim nie ma a od siebie proponuję seo perfect. Zamontowanie to banał (dostaniesz dokładny opis przy zakupie alarmu) Współpracuje z modułem domykania i ryglowanie żaden problem
 • #9
  dziubek
  Level 12  
  Tylko SEO wszędzie gdzie zerkam jest dla instalatorów a ja chce prywatnie sobie zamontować a proxima mogę kupić jako osoba prywatna bez problemu i cena też przystępna a seo nieznana dla mnie.
 • #10
  milejow
  Level 43  
  Absolutnie nie skreślam proximy, mam o niej podobne zdanie jak o seo, większość proxim montowałem jednak w wersji 24V w ciężarówkach bo klienci osobówek wybierali jednak seo
 • #11
  Ireneo
  Level 42  
  Alarm się uzbroi a jak naciśniesz ponownie dopiero po zasygnalizowaniu uzbrojenia to nic nie będzie,natomiast szybko zamknij,zarygluj to może proxima nie"załapać".Seo lepsze bo w awaryjne wyłączenie(nie działa pilot) jest kodem pin a nie przyciskiem.Masz jakieś doświadczenie w montażu autoalarmów?
 • #12
  dziubek
  Level 12  
  Profesjonalnie nie zakładam ale rodzinie zakładałem gdy zakupywali jakieś wynalazki lub do moich autek wrzucałem tzw. samoróbki by auto za łatwo nie odjechało ;)
  Wiązki i podłączenie a także programowanie nie powinno być za dużym problemem bo wygrzebałem ze proxime programuje się stacyjka wiec nie tak źle obecnie i tak czekam by trochę odmarzło by nie zamarznąć w garażu podczas podłączania.
  Czyli wg tego co piszecie bardziej by się kierować ( ze względu na ryglowanie) w kierunku SEO ale tu jest problem z zakupem chyba ze coś mi uciekło w tej kwestii.
 • #13
  Ireneo
  Level 42  
  Niekoniecznie problem,podjedź do zakładu montażowego,jak dobrze pogadasz i zauważą że się znasz to powinni sprzedać.