Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Lincoln HR 2510 - Charczaca modulacja AM

10 Feb 2010 19:45 4854 10
  • Level 11  
    Drodzy parafianie . Jestem w posiadaniu takiego radia (President Lincoln, HR2510 ) ale niestety radio pracuje niepoprawnie w modulacji AM w FM i SSB jest tak jak być powinno. Nieprawidłowa praca dotyczy nadajnika objawia się to tak ze korespondent odsłuchujący moja modulacje słyszy mnie charcząco tak jak by ten dzwięk wydobywał się z postrzępionego głośnika . Częstotliwość jest poprawna , punkty pracy tranzystorów były zmieniane i to samo mikrofon zmieniony na dynamiczny i to samo TDA1905 wymieniony na nowy i nadal bez zmian - zaczynam się poddawać już nie mam pojęcia gdzie szukać. Modulacja jest czytelna zrozumiała ale wprawne ucho
    "cb-raka" słyszy charczenie . :cry:

Jeśli możecie to napiszcie gdzie szukać awarii i jakie napięcia maja być na TDA1905 w czasie TX i RX. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :sm9:
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    A nie przesadziłeś z mocą ?
    O ile oryginalny HR2510 nie ma regulacji mocy na zewnątrz ale może ktoś pokręcił pr-kiem w środku.
  • Level 13  
    Miałem podobnie w Jacsonie , ustaw prądy spoczynkowe na driver 50mA na końcowy tranzystor 90mA zrób tak nawet jeśli masz wstawiony KT 960 , w necie jest gdzieś sugestia aby ustawić dla KT960 prąd 40mA ale to jest błąd , ma być ok 90mA , spróbuj też z innym mikrofonem takim , który działa w 100% na innym radiu , ja miałem problem z modulacją na nowej fabrycznej wkładce dynamicznej była uszkodzona kosztowała 25 zł. :( . Jeśli to nie pomoże to musisz przesłuchać cały tor m.cz może tam gdzieś jakiś kondensator wysechł , nie poddawaj się . Kiedyś moje alinco dr 119 rok męczyłem aż znalazłem zimny lut na mieszaczu .
  • Level 11  
    Po skreceniu mocy zjawisko to wystepuje. To juz przerabialem jak masz jakis inny pomysl to pisz. Prosze pamietac ze w FM i SSB pracuje poprawnie tylko AM kuleje.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Proponuj 4W Am ustawić. Przestanie harczeć.
    Michał
  • Level 11  
    Z mocą zjechałem niemal do minimum i nadal charczy. Jeśli ktoś wie jakie mają być napięcia TDA1905 to proszę podać. Mam teraz tez 2-giego Lincolna od kolegi ale ma trochę inny środek wiec nie mogę sprawdzić poprawności napięć na TDA1905 w czasie nadawanie i w czasie odbioru inne rozwiazanie jest u mnie a inne u niego.
  • Level 20  
    adamekm13 wrote:
    Z moca zjechalem niemal do minimum i nadal charczy. Jesli ktos wie jakie maja byc napiecia TDA1905 to prosze podac. Mam teraz tez 2-giego Lincolna od kolegi ale ma troche inny srodek wiec niemoge sprawdzic poprawnosci napiec na TDA1905 w czasie nadawanie i w czasie odbioru inne rozwiazanie jest u mnie a inne u niego.

Zastanawiam się jakie to istotne różnice występują na płycie pomiędzy lincolnem a HR2510. Kolejna sprawa to może kolega napisze czy zniekształcenia dotyczą nadawania ( pierwszy post ) czy odbioru . TDA 1905 w tym radiu jest tylko i wyłącznie do odbioru. Może poprostu lepiej oddać to radio do kogoś bardziej obeznanego w temacie.
  • Helpful post
    Level 10  
    Witam widzę że kolega się boryka z problemem który ja już mam przerobiony mam pytanie czy masz mikrofon ze wzmocnieniem czy na dynamicznym testujesz?? i czy próbowałeś zmieniać pozycje VR amc?? w każdym razie tak się zaczyna dziać jak się przypali końcówkę jedyna rada amc VR114 na max moc na 8W u mnie jeszcze taka opcja przeszła więcej nic nie psuj w radiu co najwyżej prąd spoczynkowy stopnia końcowego na 50mA VR112 prąd spoczynkowy stopnia drivera na 50mA VR113 A i jeszcze jedno usuń klej ze stabilizatorów po jakimś czasie robi się brązowy i podtrawia druk też są podobne objawy jak byś miał jakieś pytania pisz powodzenia;)
  • Level 31  
    A nie przyszło komuś do głowy że może być przesadzona głębokość modulacji ?
  • Level 11  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. "Hr-kę" już naprawiłem a powodem niepoprawnej modulacji był elektrolit w torze m.cz. .Jeszcze raz dziękuję za pomoc i myślę ze temat można zamknąć .