Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować Autolarm Sikura

Tomko1023 10 Feb 2010 19:55 2608 6
Optex
    Tomko1023
    Level 11  
    Witam.
    Troszkę odkopałem ale co tam:)
    Macie może wersje po polsku Centralki Alarmowej SIKURA chyba k11 bo nic innego nie jest napisane na obudowie, bo nie mogę ogarnąć tego alarmu-słaby angielski tzn: programowania ,żeby w ogóle działał.Działa mi tylko centralny, a jeśli włącze alarm kluczykiem to tylko pika 2 razy.....
    Próbuje programowania tak jak to jest w schemacie w linku z instrukcja po angielsku napisane ale jakoś nie wychodzi.
    Alarm jest zintegrowany z syreną.Taki kombajn:)Wiem ,ze gra nie warta świeczki bo są teraz inne tanie alarmy ale może da sie go odpalić jesli mam go w aucie zamontowany.Wszystko jest według schematu podłączone. Czytałem resztę 11 postów na temat tego alarmu SIKURA K11, ale nic nie ma konkretnego.
    Nie wiem też jak dokładnie ustawić te 4 przełaczniki na obudowie:
    1.Comfort Closing
    -comfort closing ON
    -central doors locking only OFF
    2.Pneumatic Actuators
    -pneumatic actuators ON
    -electric actuators OFF
    3.Passive Arming ON lub OFF
    4.Voltage Sensing ON lub OFF
    Pozdrawiam
    Instrukcjajest po tym linkiem Link
  • Optex
    bhtom
    Level 38  
    Witam,
    Z moim słabym angielskim :) wygląda mi na:
    1. Włączenie/wyłączenie funkcji komfort czyli zamykania centralnego zamka po uruchomieniu silnika.
    2. Wybór rodzaju centralnego zamka, czy pneumatyczny czy elektryczny (chodzi o siłowniki).
    3. Aktywacja/dezaktywacja pasywnego uzbrajania - gdy po rozbrojeniu nie zostaną otwarte drzwi to po czasie sam się ponownie uzbroi.
    4. Aktywacja/dezaktywacja czujnika spadku napięcia - wykrywa otwarcie drzwi na podstawie spadku napięcia na akumulatorze po otwarciu drzwi, oczywiście z zapaloną lampka oświetlenia wnętrza.

Pozdrawiam.
  • Optex
    Tomko1023
    Level 11  
    Ok dzięki za odpowiedz. Na razie dalej kombinuje z alarmem i nie chce sie zaprogramowac:(
    A centralaka jest taka ,tylko mam jakies inne piloty
    a pilot jest taki
    Ireneo
    Level 42  
    To centralka wbudowana w syrenę i klucz jest do awaryjnego wyłączenia zapewne.
    Tomko1023
    Level 11  
    Tak to taki kombajn 2w1:)Szukam instrukcji w wersji polskiej bo programuje tak jak jest w angielskiej i jakos mi nie wychodzi.Zamek centralny nie jest orginalny (Auto to Opel Astra F) ,a pilot to chyba cos z rodziny MAXICAR-jakis bardzo stary model-wygląda tak jak w linku....
    Tomko1023
    Level 11  
    Juz mam ten schemat ,nawet po rosyjsku mam.

Pomoże ktoś zaprogramować mi ten alarm ,tak zeby razem z zamknięciem centralnym sie aktywował bo mam wszystkie kabelki wyprute,auto porozkręcane....