Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa D wyłącznik - odcięcie

10 Lut 2010 19:59 3397 5
  • Poziom 10  
    witam
    Mam pytanie o możliwość odcięcia zapłonu lub rozrusznika w corsie D. Słyszałem, że odcięcie zapłonu powoduje wyświetlenie awarii. Czy to prawda ? To nie ma być alarm tylko ukryty wyłącznik. Dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 17  
    jurek318 napisał:
    witam
    Mam pytanie o możliwość odcięcia zapłonu lub rozrusznika w corsie D. Słyszałem, że odcięcie zapłonu powoduje wyświetlenie awarii. Czy to prawda ? To nie ma być alarm tylko ukryty wyłącznik. Dziękuję za wszelką pomoc.

Proponuję odcinanie pompy paliwowej.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dzięki za podpowiedzi, ale w tym samochodzie instalacja jest po canie, a ja jeszcze nie montowałem zabezpieczeń w takim samochodzie i trochę się obawiam skutków. Może ktoś wie jakie są kolory przewodów np:+ po zapłonie, rozrusznik lub pompka paliwa. Nie chciałbym czegoś "uśmiercić"
  • Poziom 41  
    Odcinając zasilanie + po zapłonie na komputer nic nie uśmiercisz.Pompa w dieslu może pokazywać błąd.To że instalacja po canie to nic strasznego.Jak się boisz to tnij główny zapłon ze stacyjki.
  • Poziom 10  
    Z tego co sprawdziłem, bo samochodu nie mam na miejscu, to chyba ze stacyjki idzie tylko sterowanie. Nie ma tam typowego plusa jak w starszych samochodach.
    Pozdrawiam.