Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niska prędkość Internetu po WiFi

artpaw6 10 Lut 2010 21:05 9072 9
  • #1 10 Lut 2010 21:05
    artpaw6
    Poziom 1  

Korzystam z internetu w Norwegii od sąsiada przez WiFi pod koniec ubiegłego roku wróciłem do polski (do tamtej pory wszystko było ok sąsiad miał router D-Link) niestety po powrocie przy próbie połączenia się z routerem nie wykryło mi D-linka tylko D35 Broadband (nawet nie jestem pewien czy to router) no i się zaczęło. Już nawet nie chodzi, że mam słabe osiągi przy ściąganiu, ale przy próbie rozmowy z moją rodziną na skypie nie ma możliwości żeby sobie pogadać, więc postanowiłem sprawdzić prędkość mojego łącza a oto moje wyniki download maxymalnie 220 kb a upload waha się pomiędzy 480 a 800 kb przy czym nie miałem nigdy do czynienia żeby upload był 3-4 razy większy niż download, więc czy ktoś by miał ochotę i mi odpowiedział co może być przyczyna takiej sytuacji? Czy jest coś nie tak z dostawcą internetu, czy jest to po prostu wina routera, czy może sąsiad po prostu na routerze ograniczył mi dostęp do sieci i przeznaczył mi tylko tyle swojego łącza? Zapomniałem dodać, że sprawdzałem szybkość łącza na speedtest i że w pierwszej chwili pokazuje 1890 kb i spada w dół

Na forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego.
    Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. Zdanie zaczyna się wielką literą. Popraw, bo inaczej post wyląduje w koszu.
    Susan

0 9
  • #3 19 Lut 2010 16:42
    grzeczny_tadzik
    Poziom 11  

Witam
    "Podpinam" się pod temat, bo mam identyczny problem. Otóż mam podzielony net z kablówki na dwa kompy (stacjonarny po kablu i laptop po Wi-Fi), przy pomocy routera Pentagram. Na stacjonarnym mam przeciętnie 8 Mb Down i 0,375 Mb Uploadu (zgodnie z umową z kablówką). Natomiast na laptopie, oddalonym o kilka metrów (szybkość 54,0 Mb/s, siła sygnału znakomita) Download (speedtest) zaczyna od ok. 1 Mb i maleje, by w końcu wyświetlić wynik średnio na poziomie 0,2Mb a bywa że tylko 32 kb. Natomiast Upload za każdym razem powyżej 375 kb, a więc dokładnie tyle, ile zapewnia dostawca netu i ile jest na drugim kompie. Czyli zachowanie Wi-Fi podobne do opisanego przez kolegę otwierającego temat.
    Proszę o jakieś sugestie (zanim ktoś wykryje źle postawiony przecinek i wywali moją prośbę do kosza). Pozdrawiam.
    PS SSID mojej sieci to Wireless-G Router.

0
  • #5 19 Lut 2010 21:14
    grzeczny_tadzik
    Poziom 11  

Zmieniłem kanał kilkukrotnie, żadnych zmian. Nadal net wolniejszy w Download 10 do 30 razy od komp. stacjonarnego, podłączonego do tego samego routera.

0
  • #6 16 Kwi 2010 21:58
    ciastex
    Poziom 24  

Ile sieci jest w zasięgu twojego odbiornika WiFi ?
    Na którym kanale nadajesz ?
    Czy w innej odległości od routera jest to samo ?
    Czy są jakieś inne zakłócenia typu aparat bezprzewodowy, komórki, etc.
    Czy to adapter WiFi na USB czy wbudowana karta ?

0
  • #8 17 Maj 2010 00:28
    grzeczny_tadzik
    Poziom 11  

Ponieważ problem pozostał nierozwiązany (bo pociągniecie skrętki router-laptop to obejście problemu) odpowiem na zadane przez kol. ciastex pytania:
    1. W zasięgu mojej karty wi-fi jest srednio 3 inne sieci o sile sygnału 10-20% (moj sygnal z routera na poziomie 85-90%)
    2. Pracuje na 9 kanale (zmieniałem kilka razy bez żadnego efektu, a na 9 mam najwyższy poziom sygnału i jestem najbardziej oddalony od kanałów "obcych"sieci.
    3. Niezależnie, czy laptop jest 30 cm od routera czy 7m, muli tak samo.
    4. Nie ma żadnych zakłóceń radiowych w mieszkaniu (wyłączałem nawet komórki). Natomiast w odległości 100 m jest nadajnik GSM.
    4. Odbiornikiem w laptopie jest wbudowana karta mini-pci i wykorzystująca wbudowaną w laptop antenę.

0
  • #9 17 Maj 2010 00:46
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

ten pentagram ma najnowsze firmware ?

czy można by zabrać penta do znajomego z podobnym internetowym łączem i tam to sprawdzić, w innej lokalizacji (na wypadek gdyby twoje miejsce było zakłócone)

0
  • #10 24 Maj 2010 21:56
    grzeczny_tadzik
    Poziom 11  

Straciłem cierpliwość, poprowadziłem skrętkę kat5 do pokoju, gdzie używam lapka i teraz na obydwu stanowiskach (laptop i stacjon.) mam średnio 8 Mbps ( w nocy x2, Takie zasady są w Vektrze). Jak będzie trzeba, poprowadzę te kilka metrów kabla i do trzeciego pokoju. A przy jakiejś okazji sprawdzę router w innym środowisku - dla ciekawości - i wtedy wrócę do tematu. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo