Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic nv gs 11 kaseta mini dv utknęła

10 Lut 2010 21:25 2967 4
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z kamerą. Podczas odtwarzania filmów z kasety mini dv zaczęły się pojawiać czarne poziome pasy oraz brak głosu. Wziąłem wyczyściłem patyczkiem z watą głowicę . zwykle to pomagało. Tym razem po wyczyszczeniu włożyłem kasetkę , wsunęła się ona do połowy i się zacięła. Teraz nie mogę jej ani wyjąć ani włożyć do końca. PO uruchomieniu wyświetla się komunikat ...push the reset switch... , naciskam przycisk reset lecz nie pomaga nadal wyskakuje ten sam komunikat. Czy samemu uda mi się rozwiązać ten problem ?? być może to problem oprogramowania w kamerze .
  • Specjalista - kamery
    Oj. A tym patyczkiem to co czyściłeś czoło bębna czy głowice. Bo chyba wiesz gdzie są głowice?
    W razie czego to podpowiem. W każdej kamerce DV są tylko dwie głowice, które spełniają całą obsługę taśmy, tzn zapis, odczyt, wizja, fonia, kasowanie. Kiedyś chwaliliśmy się, że mój magnetowid ma cztery głowice a twój dwie. Teraz wystarczą dwie. Głowice te to forma ferromagnetycznych rdzeni umieszczonych co 180 stopni pomiędzy bębnem wirującym a jego stojanem. W kamerze DV głowice widać dopiero pod dobrą lupą.
    Mam nadzieję, że wiedziałeś co szyścisz i że włóknami tego patyczka nie uszkodziłeś właściwej głowicy. To bardzo kruchy materiał.
    Jeszcze jedno, po czyszczeniu "glowic" czymś wilgotnym daj szansę na odparowanie substancji bo w przeciwnym wypadku taśma przyklei się do bębna blokując cały mechanizm.
  • Poziom 12  
    No to wychodzi na to że jakiś element się musiał uszkodzić w takcie czyszczenia, co spowodowało zablokowanie kasety. Tylko jak tą kasetę teraz ruszyć bo cały mechanizm jest zablokowany a na siłę to można uszkodzić zębatki.
  • Specjalista - kamery
    Procesor wie, że taśma jest załadowana ale też wie, że bez poruszenia bębna z głowicami nie może jej wydać. Z drugiej strony użytkownik wie, że załadowana przyklejona taśma jest dla niego bezcenna. Wyjście jest tylko jedno-wydostać taśmę od spodu.
    Niestety trzeba kamerkę rozebrać na częsci pierwsze. Tak mechanicznie aby dokonać jak najmnieszych zniszczeń w zapisanym materiale.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany. Odkręciłem wszystkie śrubki i coś przeskoczyło w mechanizmie . Kasetka wpadła na swój tor i otwiera się teraz bez problemu

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)