Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gramofon unitra 424 adam przeróbka przewodu

kamilzsb 10 Lut 2010 21:50 2707 1
  • #1 10 Lut 2010 21:50
    kamilzsb
    Poziom 1  

Zanim zacznę to prosze o wyrozumiałośc i w miarę proste odpowiedzi. nie jestem elektronikiem.

Chciałbym połączyc powyzszy gramofon do amplitunera yamaha rx-450. problem w tym, że z gramofonu wychodzi przewód pięciożyłowy (chyba 5 din z bolcami) a w amplitunerze jest wejście chinche (RCI chyba). Zaznacze że amplituner jest stereofoniczny. jeśli jest to możliwe to chciałbym przelutowac końcówkę przewodu gramofonu na końcówki rci. wiem że środkowy bolec to masa. z resztą mam problem. kiedyś dowiedziałem się że sygnał wychodzący to tylko trzy bolce (z masą).nie wiem czy to prawda. jakie bolce to sygnał wychodzący z dźwiękiem, które mógłbym zlutowac. Czy to ma wogóle sens. czy to zagra. Czy są może jakieś inne rozwiązania.
    Proszę nie pisa że mogę kupic orginalny przewód z przejściówką. sprzęt jest sprawny, a gdy igła odczytuje płytę to słychac cichutko muzykę właśnie przy igle
    a tak na marginesie co to jest końcówka AUX

0 1
  • #2 10 Lut 2010 22:45
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sygnał z wkładki wyprowadzony jest na styki 3 i 5 wtyku DIN5. Por. http://www.hardwarebook.info/DIN_Audio Styk 2 to masa.
    Złącze AUX, a nie "końcówka", to inaczej złącze uniwersalne/dodatkowe. Nie służy do podłączenia gramofonu z wkładką dynamiczną. Do tego służą gniazda oznaczone 'Phono". Można gniazda AUX wykorzystać do podłączenia np. wyjścia sygnału audio komputera.
    Aby podłączyć gramofon do tego amplitunera, należy odciąć wtyk DIN5 od kabla sygnałowego gramofonu i na jego miejsce zainstalować dwa wtyki cinch (RCA) zgodnie z zasadami sztuki. Jeśli mnie pamięć nie myli, żyła w żółtej izolacji to kanał lewy, a żyła w czerwonej izolacji, to kanał prawy. Ekrany kabla to masa.

GM

0