Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu uruchamia oświetlenie w dzień

10 Lut 2010 23:07 11357 13
  • Poziom 12  
    Witam!

Wykonałem oświetlenie holu lampkami umieszczonymi przy podłodze,które są uruchamiane przez czujnik ruchu 360st. Chciałem,żeby wychodząc z pomieszczeń mieć w nocy podświetlony ciąg komunikacyjny. Po zamontowaniu czujnika i ustawieniu lux-ów na minimum czujnik uruchamia się przy pochmurnej pogodzie lub nawet przy sztucznym oświetleniu co powoduje, że hol jest oświetlony w dzień lub wieczorem jak występuję oświetlenie sztuczne.
    Mam dwie koncepcje rozwiązania problemu:
    1. Zamontować programator który będzie uruchamiał czujnik ruchu np od 23 - 6
    2. Zamontować wyłącznik zmierzchowy,może on będzie uruchamiał czujnik tylko jak będzie całkowicie ciemno

Liczę jeszcze na jakieś wskazówki,może mieliście podobny problem lub macie pomysły jak go rozwiązać.

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Proponowałbym lepszej jakości czujnik ruchu.
  • Poziom 12  
    Wg. mnie czujnik jest dobrej jakości. Czujnik firmy kanlux montowany podtynkowo. (zamontowany w suficie podwieszanym).
  • Moderator
    pmitus napisał:
    Wg. mnie czujnik jest dobrej jakości. Czujnik firmy kanlux montowany podtynkowo. (zamontowany w suficie podwieszanym).

Cytat:
    Po zamontowaniu czujnika i ustawieniu lux-ów na minimum ...

Czyli co: dobry, prawidłowo ustawiony, ale nie działa?
    Obydwie Twoje propozycje rozwiązania problemu są właściwe, a jak zrobisz - to Twój wybór. A podpowiedzi traktuj jak wybór pomiędzy blondynkami i brunetkami. Jednym podobają się pierwsze, innym drugie. A ważne jest to jakie podobają się Tobie.
  • Poziom 12  
    Czujnik ma dwa potenciometry: TIME, LUX przy czym TIME mam ustawiony tak,żeby mi świecił około 1minuty, a LUX na minimum,żeby czujnik działał jak będzie całkowicie ciemno,również bez oświetlenia sztucznego,więc uważam,że wszystko ustawione jest dobrze,czujnik też dobrej jakości,a funkcjonowanie daje dużo do życzenia.
    Teraz mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli zastosuje dodatkowy wyłącznik zmierzchowy,czy będzie dobrze funkcjonował przy sztucznym oświetleniu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Piękny przykład, że kupując kiepskie produkty płaci się podwójnie - najpierw tani czujnik ruchu a potem do niego sterownik, czujnik światła, itp. :D Jak doliczymy jeszcze robociznę + niepotrzebne myślenie to dojdziemy do kosztów markowych rozwiązań. Montowałem wiele czujników ruchu, ale nie spotkałem jeszcze takiego, który kosztowałby mniej niż 200PLN a miałby sensowną jakość. Zarówno czujnik ruchu jak i czujnik światła nie jest prosto zbudować. Ja stosuje takie rozwiązanie:

czujnik ruchu

i zawsze działa. pozdrawiam
  • Poziom 12  
    No trudno narazie zamontuje programator czasowy i będzie uruchamiał się w porze nocnej,muszę przemyśleć zastosowanie czujnika zmierzchowego.
  • Poziom 19  
    Witam

Czujnik masz pewnie dobrej jakości, ale w złym miejscu zamontowany i to jest problem. Za mało światełka na niego pada i skubany "myśli" że jest noc i podświetlić drogę właścicielowi trzeba.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    korzystając z okazji zapytam czy istnieją punktowe czujniki ruchu?
  • Poziom 29  
    Punktowych jako takich nie ma, można zamalować od środka soczewkę.
  • Admin Elektroenergetyka
    AnonimGall napisał:
    korzystając z okazji zapytam czy istnieją punktowe czujniki ruchu?

A co według Ciebie oznacza punktowy czujnik ruchu? I co chcesz się po nim spodziewać?
  • Poziom 12  
    Po pierwsze to czujnik zamontowany w takim miejscu,żeby dobrze wykrywał ruch,a po drugie potem światło. Na razie się uruchamia wczesnym popołudniem,ale jak znajdę chwile to i może wyłącznik zmierzchowy z sondą montowaną na kabelku zamontuj. Muszę przemyśleć sprawę....
  • Poziom 12  
    Temat rozwiązany,zamontowałem czujnik zmierzchowy z czujnikiem na długim kabelku. Układ działa poprawnie.
    Dziękuje za porady i pomoc.