Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router US Robotics USR 9107 + Router Belkin'a

10 Lut 2010 23:08 1645 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich użytkowników! Mam problem i zgłaszam się do was, ufam wam.

Otóż posiadam laptopa oraz PC, zakupiłem router Belkina, z którym można się łączyć przez WiFi jak i przez kabel, router trzeba podłączyć do modemu, ponieważ sam w sobie nie ma. Jednak jest pewien problem posiadam Internet - Neostradę i mam modem Sagem f@st 800m, który nie posiada wejścia na kabel sieciowy tylko na USB. Dlatego zamierzam kupić ten router z modemem:

US Robotics ADSL2+ Modem/Router USR 9107
    http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl.../1//searchString/dXMlMjByb2JvdGlj/category/1/

I podpiąć pod niego router Belkina, ponieważ jest bezprzewodowy, z którym bym się podłączył kablem pod PC oraz przez WiFi do laptopa. Oczywiście Sagema bym odłączył. I tu nasuwa się pytanie, które kieruje do was drodzy użytkownicy, czy takie coś będzie działać?

Proszę o pomoc!

PS. Jeżeli temat znowu jest zły - proszę moderatora, żeby dokładniej wytłumaczył co jest z nim nie tak.

Moderowany przez Susan:

Post poprawiłam, mała uwaga: znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja.

• Poziom 21  
    Witam,
    będzie to działać oczywiście.

Najlepiej jak ten modem/router ustawisz w tryb bridge. Skonfigurujesz na nim tylko parametry łącza czyli VPI, VCI, modulacje.
    Nadaj mu adres np. 10.0.0.1, wyłącz na nim DHCP.

Z portu LAN kablem do routera Belkin, na routerze ustaw PPoE i tam wpisz swoje dane do logowania od Neostrady (login i hasło).

W ten sposób modem działa tylko jako taki przezroczysty łącznik pomiędzy liną telefoniczną a Twoją siecią. Wszystko co tyczy się dalszej konfiguracji jak przekierowanie portów czy DynDNS ustawiać będziesz już tylko na Belkinie.

Jeszcze jedno. Modem który wybrałeś nie jest zły bo to dobra firma, pytanie tylko czy nie przepłacasz. 100zł to dużo jak na modem/ router który nie ma WiFi. Wykorzystasz tylko jeden port Ethernet a 3 pozostaną wolne.
    Na Twoim miejscu kupiłbym używanego Speedtouch 510, to sprzęt który kiedyś dawała TP.SA, jest to jeden z najlepszych modemów jakie są na rynku, szybka i pewna synchronizacja, dobrze działa nawet na słabszych liniach. Sprzęt ogólnie bardzo wychwalany. Cenowo myślę, że nie przekroczy 50-60 zł, a może nawet dużo taniej jak go sobie "wyklikasz" na Allegro. Polecam.

W podobnej klasie jakościowej jest Linksys AM200, ale cena już zdecydowanie mniej atrakcyjna.