Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo Fh12 420km 98 rok problem z DIS-em

wrrw00 11 Lut 2010 00:02 1118 0
  • #1 11 Lut 2010 00:02
    wrrw00
    Poziom 12  

Witam:)
    mam problem z Disem jest to wyświetlacz na środku przyrządów tablicy, problem polega na tym że temperatury cieczyy nie wyświetla ( nie wyświetla jej wartości) tylko "SE"
    kontoteka od ciśnienia oleju żarzy się i też wyświetla SE, kontrolka od Amperomierza żarzy się i wyświetla SE
    temperature otoczenia wyświetla -39
    a poziom paliwa w zbiorniku źle wskazuje
    po podłączeniu do komputera diagnostycznego wskazuje prawidłową temp. cieczy
    natomiast nie można przeprowadzić żadnego testu czy to przyrządów tablicy czy też związanych z silnikiem ponieważ nie widzi uruchomionego hamulca postojowe i właśnie w tym największy problem...
    sprawdziłem czujnik hamulca postojowego i przewody dochodzące do niego są ok
    sprawdziłem także czujnik hamulca górskiego który znajduję się obok także ok

wychodzi na to że jednostak sterująca nie otrzymuje sygnału od hamulca postojowego ale nie wiem za co teraz się zabrać...
    koledzy pomóżcie mi jakoś...

dodam jeszcze że dwa bezpieczniki non stop się palą są to bezpieczniki od ABS "Selenoid valves" 10A dwa koło siebie

ale wydaje mi się że to nic wspólnego nie powinno mieć i hamulec postojowy powinien uruchamiać się

dodam także że zero błędów zapisanych w ECU

miał ktoś może taki przypadek??

0 0