Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mata do tańczenia dancemania - brakujący element

CameR 11 Lut 2010 09:37 2919 4
  • #1 11 Lut 2010 09:37
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Witam,
    mam "na warsztacie" Chińską matę do tańczenia , która jest po tzw. "przejściach".
    Właścicielowi zależy na naprawie - (moim zdaniem należy kupić nową), jednak wybór należy do klienta ;)
    Ktoś już wcześniej "regenerował" połączenia kabla USB z płytką - jednak to nie jest problem, wygląda kiepsko, ale od strony "elektrycznej" jest OK.
    Problem tkwi w braku kwarcu Y1 (element w kółku), który jak mówił właściciel "rozpadł się", więc został wyrzucony.
    Podobno wyglądał jak "kondensator ceramiczny" i nic na nim nie pisało - czyli Chińczycy zastosowali rezonator ceramiczny CSA zamiast rezonatora kwarcowego.
    Po analizie połączeń kontrolera , sądzę że układ zrealizowano prawdopodobnie na PIC-u (16F84 ? lub podobnym 18pinów, zasilanie 5i14, kwarc 15i16, obudowa SOIC)
    Wlutowanie normalnych rezonatorów kwarcowych: 12MHz, 4MHz, 1MHz nic nie daje,
    komputer nadal nie rozpoznaje urządzenia HID.
    Czy ktoś ma podobną matę i może odczytać jakiej częstotliwości rezonator użyto?
    Może macie inne propozycje na ożywienie maty, poza wykonaniem nowego sterownika np. na Atmedze?
    Mata do tańczenia dancemania - brakujący element Mata do tańczenia dancemania - brakujący element Mata do tańczenia dancemania - brakujący element

0 4
  • Pomocny post
    #2 11 Lut 2010 20:07
    ion-tichy
    Poziom 31  

A proszę:
    Mata do tańczenia dancemania - brakujący element

0
  • #3 11 Lut 2010 21:10
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Bardzo dziękuję za pomoc!
    Właśnie takiego zdjęcia szukałem ;)
    Może na obudowie Twojego procesora nie są zamazane oznaczenia?
    Jestem ciekawy na jakim dokładnie procku Chińczycy zrealizowali tą matę?

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lut 2010 22:43
    ion-tichy
    Poziom 31  

Niestety procesor jest idealnie czysty - czarna kostka. To raczej efekt zamierzony.

0
  Szukaj w 5mln produktów