Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tp-Link W8901G z pominięciem modemu ADSL - WiFi

elbosso 11 Feb 2010 10:02 9365 15
 • #1
  elbosso
  Level 11  
  Jak skonfigurować Tp-linka w8901g żeby mi pracował tylko jak router wifi bez modemu ADSL ? Posiadam już router Planet ( z ADSL) z którego mam Internet. W którym miejscu w ustawieniach Tp-linka wpisać bramę, maskę itp routera Planet? Dodam ze na routerze Planet mam wyłączony serwer DHCP.


  Na rysunku przedstawiam jak chce to zrobić oraz instrukcje tego Tp-linka
  http://usa.tp-link.com/english/soft/2009828172559.pdf .

  Tp-Link W8901G z pominięciem modemu ADSL - WiFi
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Helpful post
  #2
  as-max
  Level 21  
  Żeby TP-Link pracował jako router musi mieć wpięty sygnał w port WAN, który w tym przypadku jest portem RJ-11, ponieważ router ten posiada modem ADSL. Nie prościej wyrzucić tego Paneta a wszystko ustawić na TP linku? Wówczas Twoim jedynym urządzeniem będzie TP-Link. W tej konfiguracji co masz teraz Tp-link działa jak switch.
 • #3
  elbosso
  Level 11  
  Dziękuje za zainteresowanie. Tak prościej, ale z pewnych przyczyn chce zrobić tak jak na obrazku. To w takim razie jak ustawić jako switch ten TP-Link?

  Dodam jeszcze ze ja chciałem kupić sobie normalny AP WiFi żeby tylko 'rozszerzyć' istniejąca sieć, ale trafiła się okazja zakupu tego "kombajnu" W8901G... i teraz się męczę:)
  Pozdrawiam
 • #4
  witux
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nic nie musisz ustawiać podłącz komputery do portów LAN w routerze.
 • #5
  elbosso
  Level 11  
  Chodzi mi cały czas o konfiguracje TP-Linka w celu zrobienia WiFi w domu z połączeniem z tym Planetem. Mam taki sprzęt jak mam.

  Czy ktoś może mi pomóc? Da się to w ogóle skonfigurować tak jak jest na obrazku?

  as-max mnie naprowadził ze WAN jest tylko przez RJ11 (w tym TP-Linku TD W8901G) i trochę mnie to zmartwiło. Ja pamiętam ze kiedyś ( w sprzęcie innej firmy) dało się pominąć modem ADSL i wykorzystać LAN1 jako WAN....

  Jest to chyba popularny problem i raczej logiczny.
  Od 3 dni szukam na forum i nigdzie tego nie mogę znaleźć. W instrukcji tez nie widzę takiego przypadku ani podobnego przypadku.
 • Helpful post
  #6
  wgruza
  Level 21  
  Proste.
  Rozumiem że chcesz po prostu rozszerzyć działanie sieci o AP.
  Możesz to zrobić korzystając z tego routera ADSL. Po prostu podłącz kabel z routera Planet do jednego z portów LAN w TP-Linku. Będzie on wtedy działał jak switch + AP.

  Na TP - Linku wyłącz DHCP, a ustaw je na Planecie. Ustaw jakąś nazwę sieci i włącz szyfrowanie. Powinno chodzić. Komputery dostaną adresację z DHCP Planeta.
 • Helpful post
  #7
  witux
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Chcesz zostawić Planete z internetem podpiętym do ADSL i dołączyć router TP-Link, który rozesłał by sygnał po WiFi. Jest to nie możliwe. Tylko dwa routery spięte LAN-em i komputery kablem lub Internet do TP-Linka i wtedy po Lan i WiFi.
 • #8
  elbosso
  Level 11  
  Skorzystałem z porady wgruza i działa super.

  odp witux:
  Quote:
  Chcesz zostawić Planete z internetem podpiętym do ADSL i dołączyć router TP-Link, który rozesłał by sygnał po WiFi. Jest to nie możliwe.
  TAK, dokładnie tak chciałem.

  Jeszcze pytanie formalne do witux: Jest nie możliwe ponieważ mam zły model TP-Link? Ale jakbym miał np. z wejściem WAN (RJ45) - bez ADSL- to było by to możliwe?
 • Helpful post
  #9
  witux
  VIP Meritorious for electroda.pl
  TP-Link z portem WAN RJ45 wtedy tak.
 • #10
  elbosso
  Level 11  
  Temat uważam za zakończony. Dziękuje wszystkim.
 • Helpful post
  #11
  wgruza
  Level 21  
  Tylko po co mieć w domu dwa routery kiedy zależało nam tylko na rozbudowie sieci o bezprzewodowy punkt dostępu? Dwa routery to dwa razy więcej roboty z przekierowywaniem portów a przy większym ruchu w sieci (np. p2p) kolejne potencjalne ogniwo "zamulania" :)

  Cieszę się, że działa.
 • #12
  elbosso
  Level 11  
  W moim przypadku to jest całkowicie bez sensu mieć 2 routery. Chciałem tylko sprawdzić czy tak się da zrobić z tym modelem Tp Linka ( kupiłem po znajomości). A zaczęło się to wszystko po prostu od tego, że nie mogłem znaleźć kartki z zapisanym hasłem do Neostrady:).....

  Pozdrawiam
 • #13
  witux
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Najlepiej to zadzwonić do TP SA i podadzą lub podejść do nich. Bo lepiej Ci by było mieć jedno urządzenie.
 • #14
  diuri
  Level 10  
  Tego tematu szukałem, ale nie zrozumiałem wniosku.

  elbosso pisze, że skorzystał z porady (Po prostu podłącz kabel z routera Planet do jednego z portów LAN w TP-Linku. Będzie on wtedy działał jak switch + AP. Na TP - Linku wyłącz DHCP, a ustaw je na Planecie) iiii mu wszystko działa. Czyli działa tak jak chciał.

  Aaa za chwilę pyta czy by działało jak by miał router z wejściem WAN (RJ45)?

  Byłby ktoś tak miły i sprostował mi wniosek, zaoszczędził bym wtedy dłubania w routerach.
 • #15
  elbosso
  Level 11  
  Teraz TP-Link mi działa tylko i wyłącznie jako switch + AP, a router Planet zarządza całą siecią- komputery które są podpięte do TP-Linka tak naprawdę obsługuje router Planet.

  Quote:
  diuri:Aaa za chwilę pyta czy by działało jak by miał router z wejściem WAN (RJ45)?
  Tutaj chodzi o to ze chciałem Planet używać tylko jako modem ADSL a TP-Link jako router( i AP). Tylko że ten Tp-Link W8901G nie ma tej możliwości ( brak WAN(RJ45), WAN jest tylko przez RJ12=modem ADSL) dlatego dało się tylko zrobić tak jak wyżej napisałem.

  Ogólnie polecam wszystko zrobić na TP-Link i nie kombinować. A stary i wysłużony PLANET olać:)
 • #16
  Piotrek0106
  Level 2  
  Szukałem takiego tematu.. miałem taki problem że w Tp-linku TD-W8901G spalił mi sie modem (prawdopodobnie podczas burzy) jako że kupiłem nowy modem postanowiłem uszkodzony wykorzystać jako dodatkowy AP. skorzystałem z porady kolegi wgruza i wszystko hula. trzeba tylko sprawdzić czy nie występuje konflikt adresów IP. dzięki wielkie