Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znowu nasłuchiwanie portów

luke.usn 11 Feb 2010 12:14 2710 6
    luke.usn
    Level 9  
    Wiem, wiem, wiem.... Było milion razy, ale ni w ząb nie mogę sobie z tym ustrojstwem poradzić.

Standardowo zauważyłem problem podczas pobierania w bitcomet (v 1.18). Żółta lampka, zablokowony, komunikat o nasłuchiwaniu portów i ip 212.76.56.150:7358

Dostawcą internetu jest aster. W domu mam modem i router asmax br604. Choć czytam instrukcje, to dalej nie wiem z czym to się je i jak to poustawiać (ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/br-604/Manual%20Br-604.pdf) Router dzieli net na dwa kompy, na obu windows 7. Wyłączyłem zaporę.

Czy mógłby ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczyć, krok po kroku?
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli komputer masz za NAT'em musisz przekierować porty lub włączyć UPnP w routerze jeśli masz taką możliwość.
    luke.usn
    Level 9  
    mam komputer z NATem, ale nie umiem przekierować tych portów. Nie wiem jak to zrobić.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podałem Ci informację. Włącz UPnP w routerze. Jeśli to nie pomoże będzie trzeba przekierować porty w sekcji Forwarding.

Dodano po 40 [minuty]:

ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/br-604/Manual%20Br-604.pdf
    strona 46 - tam masz napisane jak przekierować porty
    luke.usn
    Level 9  
    Wszystko się zgadza, masz rację. Tylko chodzi o to, że nie mogę przekierować tych portów - tam jest możliwość zrobienia 8, ale wszystkie zaczynają się 192.168.2.__ Bitcomet podaje mi adres 212.76.56.150 i port 80. I jeszcze jak byś powiedział gdzie wyłączyć te UPnP w routerze?
    Esavier
    Level 12  
    router powinien mieć coś takiego jak port Triggering lub NAT virtual server ustaw tam ip swojego PC i port klienta nasłuchu Bittorrent.
    tak to wygląda u mnie:
    Znowu nasłuchiwanie portów Znowu nasłuchiwanie portów
    odblokowanie portu sprawdź na http://www.utorrent.com/testport?port=PORT podając za PORT port który chcesz sprawdzić(1-65535).