Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5800 przycisk nawigacyjny bezprzerwy świeci.

bujas07 11 Lut 2010 13:08 1367 3
  • #1 11 Lut 2010 13:08
    bujas07
    Poziom 10  

Witam,

Nokia 5800 XM, telefon po lekkim zalaniu. Problemy zaczęły sie z przyciskiem nawigacyjnym w prawym górnym rogu opisanym " XpressMusic " przycisk ten zaczął najpierw mrugać a teraz świeci bez przerwy nawet jak tel. jest wyłączony. Rozkręciłem go i przeczyściłem płyte, która w sumie była czyściutka, myślicie, że problem może tkwić w taśmie, na której znajduje sie ta dioda ??

0 3
  • #2 11 Lut 2010 13:25
    kumakum
    Poziom 9  

Może woda wsiąkła w płytke drukowaną i dioda jest zawsze połączona z elektrodami akumulatora lub uszkodził się jakiś układ w procesorze, przez co nigdy nie przestaje się świecić.

0
  • #3 11 Lut 2010 14:02
    bujas07
    Poziom 10  

Nie wydaje mi sie, żeby płytka nasiąkła wodą, bo to co sie z nim stalo nie można nazwać nawet zalaniem, telefon został dosłownie skropiony co jak jednak widać zaowocowało w skutkach :( Mam tu schemat budowy dla zainteresowanych http://209.85.129.132/search?q=cache:8bK9CDOt...800&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a , spróbuje przeczyścić go jeszcze raz, jak to nic nie da, to dam go na serwis może kąpiel w wanience coś pomoże...

Dodano po 2 [minuty]:

Swoją drogą od momentu kiedy ta dioda nieustannie świeci to bateria trzyma max 1 dzień, mam nadzieje, że to tylko jej wina... :/

0
  • #4 11 Lut 2010 15:26
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Musisz rozkręcić telefonik i zobaczyć czy nie ma nigdzie śladów po zalaniu. Najlepiej wyczyścić płytkę IPA nie koniecznie całą a w miejscach gdzie widać ślady zalania i w okolicach tej diody. Na pewno jest gdzieś delikatne zwarcie i dlatego dioda cały czas świeci.

0