Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta A200 - ostrzenie na dużych ogniskowych

bloodbro 11 Lut 2010 16:43 1416 3
  • #1 11 Lut 2010 16:43
    bloodbro
    Poziom 8  

Witam,
    mam pewien problem z aparatem Konica Minolta A200, otóż coś jest nie tak z ostrzeniem na dużych ogniskowych. Tzn, mam włączony autofocus, po czym na dużej ogniskowej próbuje zrobić zdjęcie jakiegoś obiektu, który jest nie opodal, aparat co prawda przy pracującym autofocusie łapie ostrość, lecz na milisekunde, i nagle ją traci, łapie tak cały czas... co może być problemem?

0 3
  • #2 26 Cze 2010 16:09
    mechatronik
    Poziom 13  

Witam.

Mam podobny problem jak kolega. Też aparat łapie na chwilę ostrość i po chwili gubi robiąc zdjęcie.
    Mam jeszcze jeden problem, z którym borykam się od dawna, otóż przy wciśnięciu spustu do połowy ( kiedy powinno nastąpić łapanie ostrości) aparat próbuje złapać ostrość i robi fotkę. Dodam, że ten problem wystąpił dużo wcześniej niż ten z ostrzeniem na dużych ogniskowych. Podejrzewam, że spust jest uszkodzony. Jest jakaś szansa naprawy, czy tylko wymiana?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Cze 2010 19:20
    gajmix
    Poziom 32  

Prawdopodobnie jakieś uszkodzenie mechaniczne w module AF obiektywu, który przy jego maksymalnym wysunięciu nie potrafi wyostrzyć bo coś go blokuje. Niestety bez rozebrania aparatu się nie obędzie, chociaż czasem się zdarza że samo przechodzi, po to żeby objawić się w najbardziej niepożądanym momencie. Co do drugiego postu, ewidentnie uszkodzony przycisk membranowy, prawdopodobnie został wciśnięty z dużą siłą, wymiana przycisku albo samej membrany załatwi sprawę.

0
  • #4 26 Cze 2010 21:22
    mechatronik
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź.

0