Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki CIM Signum 2003 r? Jak rozebrać?

11 Lut 2010 17:50 3938 6
  • Poziom 9  
    witam,
    pytanie o CIM - u siebie mam zamontowany CIM o nr 13132473 MODUŁ, ELEKTRONICZNY, KOLUMNA KIEROWNICY (IDENT GKSŁUŻY TAKŻE JAKO IDENT GL, GM) (Z POMOCNICZYM GNIAZDEM WYJŚCIOWYM MOCY) (2 ZŁĄCZY) (DLA CZĘSTOTLIWOŚCI 433 MHZ) (OPRÓCZ POJAZDÓW UPRZYWILEJOWANYCH, POLICYJNYCH) (JNS - STOSOWAĆ 13162134 62 35 418 ). rozmawiałem z osobą, która robiła już taką przekładkę (z reflektorów H7 na bixenon AFL) i podobno CIMa nie trzeba wymieniać - moduł jest programowalny. w epc też nie znalazłem wyszczególnienia, że do afl'a potrzebny jest jakiś specjalny - więc jak to w końcu jest? jeszcze kwestia demontażu CIMa - w książce piszą, żeby zaznaczyć mazakiem pozycję na wale kolumny kierowniczej - można później założyć go "niewłaściwie"? i dodatkowo - "po wymontowaniu nie należy obracać korpusu wyłączników" - to jak go niby rozebrać? kilka osób samodzielnie poprawiało luty więc może podzielą się wiedzą :)
    pozdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:
    W CIM masz czujnik kąta skrętu, dlatego radzą, aby wszystko trafiło tak jak było do tej pory.

to wiem, właśnie do tego czujnika chcę się dostać :) później wystarczy tylko kalibracja czujnika skrętu i powinno działać? ciągle mam błąd, że odczyt z tego czujnika poza zakresem - co dziwne dzieje się to tylko zimą, wiosna, lato i część jesieni błędów brak, więc sądzę, że problem leży w lutach - zresztą ktoś już pisał, że w ten sposób udało mu się naprawić moduł :)
    pozdr
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:
    To częsty błąd, efekt dodatkowy-nie działa poprawnie ABS i pozycjoner świateł.

może miałeś okazję wykonywać taką naprawę? wszelkie wskazówki mile widziane :) później wystarczy zrobić tylko kalibrację (np. opcomem) czy coś jeszcze, co wymaga techa?
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:
    Miałem okazję bo usterka CIM następuje często w V-C

podziel się wiedzą :)