Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston acqua genus ucieka cisnienie wody w C.O.

11 Lut 2010 18:30 4856 6
  • Poziom 17  
    Pojawil mi sie problem ze po nocy spada mi cisnienie wody z 1.4bara na zero na poczatku bylo to sporadyczne ale teraz to juz co noc musze dolewac bo zawsze jest po 12 godz cisnienie 0bar
    dodam ze nigdzie nic nie cieknie cos sie dzieje z piecem pomocy bo zamarzam:D
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Ciśnienie w naczyniu, może jest zbyt niskie ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym i gdy kocioł pracuje woda powiększa swoją objętość i nadmiar zamiast do naczynia ucieka przez zawór bezpieczeństwa, a gdy kocioł się wyłączy w nocy, woda ostygnie i tego ciśnie nie nie ma.
    Warto też przeczytac ten post:Link
  • Poziom 17  
    Moze mi ktos odpowiedziec czy to jest ten zaworek do robienia tego cisnienia
    i gdzie jest ten zawór do sposzczenia wody bo zakrece wchodzaca i wychodzaca pod piecem
    ten kurek na zdjeciu to był troche odkrecony moze to byc powód.

ariston acqua genus ucieka cisnienie wody w C.O. ariston acqua genus ucieka cisnienie wody w C.O.

Dodano po 16 [sekundy]:

Moze mi ktos odpowiedziec czy to jest ten zaworek do robienia tego cisnienia
    i gdzie jest ten zawór do sposzczenia wody bo zakrece wchodzaca i wychodzaca pod piecem
    ten kurek na zdjeciu to był troche odkrecony moze to byc powód.

ariston acqua genus ucieka cisnienie wody w C.O. ariston acqua genus ucieka cisnienie wody w C.O.

Dodano po 2 [minuty]:

a i jeszcze jedno jak ucieka woda przez zawor bezpieczenstwa to gdzie?
    Widzę, że Twoja wiedza o tym kotle jest bardzo niewielka. Zawór bezpieczeństwa ma wyjście pod kotłem, może być również poprowadzone odrazy do kanalizacji, przez co nie widać czy cieknie. Jeżeli chodzi o ten kurek "do robienia ciśnienia" to to nie jest ten kurek.
    W twoim kotle prawdopodobnie znajduje się on z tyłu kotła od góry. Powinna być tam taka czerwona płaska beczka z korkiem jak przy kole w samochodzie.

Ten korek na zdjęciu musi być troszeczkę odkręcony ponieważ to odpowietrznik!

Jeżeli nie masz pewności co do tego jak prawidłowo to zrobić, lepiej wezwij serwisanta. Poza tym widzę, że kocioł zasłużył już na przegląd techniczny, więc tym bardziej powinien to obejrzeć serwisant.
  • Poziom 17  
    Pod kotlem niema podlaczenia zadnego spustu do kanalizy na 100% a ten kurek zeczywiscie odpowietrzenie poszukam na gorze
  • Poziom 17  
    rzeczywiscie z prawej strony od dołu jest rurka spustowa ta do kanalizy
    to jest cały ten pomaranczowy modół
    z lewej strony jest kurek taki jak w wentylku odkrecajac lekko leci woda z prawej strony jeszcze jakies pomaranczowe pokretło pomozcie ja mechanik jestem dobry całe 10 lat grzebie w elektronice i mechanice wystarczy mala podpowiedz i dam rade:)
    zakręcasz zawory na zasilaniu i powrocie kotła, spuszczasz przez zawór bezpieczeństwa nadmiar ciśnienia tak aby na manometrze kotła było zero.
    Zapinasz manometr (taki do pompowania kół samochodowych) na naczynie zbiorcze, sprawdzasz ciśnienie, powinno być około 1 bar, jeżeli jest zbyt wysokie upuszczasz, jeżeli zbyt niskie dopompowujesz na żądane, ponownie upuszczasz ciśnienie wody zaworem bezpieczeństwa, sprawdzasz ciśnienie w naczyniu, dopełniasz, znowu upuszczasz nadmiar wody, ponieważ pompując powietrze do naczynia wypychasz z niego wodę i pomiar będzie nie wiarygodny, dlatego po każdym dopompowaniu powietrza upuszczasz ciśnienie wody z kotła do zera, oczywiście zawory na zasilaniu i powrocie cały czas zamknięte.
    Po zakończeniu uzupełniania powietrza w naczyniu, powoli odkręcasz zawory na powrocie i na zasilaniu, uzupełniasz ciśnienie wody w układzie.

EDIT.
    Tak jak pisałem, naczynie koloru czerwonego znajduje się na "plecach" kotła, dostęp od góry kotła. W miejscu, które przedstawiają zdjęcia, nie polecam robić jakichkolwiek regulacji, jeżeli nie ma się o tym pojęcia.

Po za tym, jeszcze raz zalecam wezwanie serwisanta do przeglądu technicznego kotła, z tego co widać na załączonych fotkach, wnioskuję, że ów kocioł nie widział takiego przeglądu co najmniej 2 lub 3 lata.