Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena samochodowa-szumy po dołączeniu masy

oidakra 11 Lut 2010 19:51 8489 14
  • #1 11 Lut 2010 19:51
    oidakra
    Poziom 12  

Witam.
    Podłączyłem dziś radio (pioneer deh 2900mp) w passacie b5 i problem wygląda następująco:
    otóż gdy podłączę samą żyłę anteny (ten środkowy przewód) to w jakoś tam radyjko ściąga, trochę szumi i podczas jazdy gubi fale...Ale ciekawsza historia jest gdy podłączam masę (te druciki plecione), wówczas kompletnie brak sygnału - tylko szum.
    A przecież tak właśnie powinno być podłączone, plus-plus i masa-masa. Czy zatem problem tkwi w antenie? Czy ona może zwierać gdzieś ten środkowy przewód z masą?
    Proszę o jakieś podpowiedzi i z góry dziękuję.

0 14
  • #2 11 Lut 2010 20:03
    Elektron1234
    Poziom 20  

Nie podłączony wzmacniacz antenowy Radoi orginalne dobrze odbieralo?

0
  • #3 11 Lut 2010 20:05
    griszmak
    Poziom 10  

dipolowa antena powina miec instalacje antenowa w idealnym stanie zobacz jak radyjko bedzie gralo na innym przewodzie antenowym

0
  • #4 11 Lut 2010 20:18
    oidakra
    Poziom 12  

hmm...nie wiem, czy oryginał dobrze grał, bo go nie było:(
    a jeśli zamontuję ten wzmacniacz, to połączyć te mase czy nie? Prawidłowo to chyba powinna być połączona tak? Tylko, że wystarczy, że złącze te druciki i już szumy:(
    Radio w innym aucie ładnie zbiera, bo sprawdzałem. Nie wiem już co tu jest grane..

2
  • #5 11 Lut 2010 20:44
    griszmak
    Poziom 10  

ja bym jescze sprawdzil wszystkie polaczenia jesli po podlaczeniu splotu zaklucasz to mozesz miec slabe polaczenie z zyly nosnej

0
  • #6 11 Lut 2010 20:48
    oidakra
    Poziom 12  

cholercia no....wszystkie połączenia sprawdzałem kilkakrotnie, rozłączałem i łączyłem na nowo. Naprawdę nie wiem co tutaj się dzieje:(

0
  • #7 11 Lut 2010 20:53
    padre321
    Poziom 9  

Podłącz wszysko na nowo.Prawdopodobnie masz zwrotnicę na tel.kom.
    Najepiej podłącz antene "na króto" nie zapominając o dobrej "masie"

0
  • #8 11 Lut 2010 21:01
    oidakra
    Poziom 12  

ehh...właśnie, że nic więcej tam nie ma.
    Jest tylko zwykły przewód antenowy, który prowadzi od samej anteny umieszczonej na dachu do radia.
    Przy samym radiu jest łączony, dołączałem wtyk, bo był hamsko ucięty. I jeśli jest połączona sama żyła, to w miarę gra, trochę gubi podczas jazdy, ale jak połączę jeszcze masę, to już nic nie słychać - tylko szum.
    Nie mam pojęcia co jest, może antenę odkręcić i zobaczyć co sie dzieje co?

1
  • #9 11 Lut 2010 21:11
    griszmak
    Poziom 10  

dokladne ogledziny to podstawa jesli kabel jest cacy i nie zwiera to dalej w kierunku anteny sprawdzaj,ja bym sprawdzil mocowanie tej anteny i ja sama nic skaplikowanego tam nie powinno sie dziac zadnych wzmacniaczy itp b5 to nie limuzyna

Dodano po 4 [minuty]:

sa rozne typy zyl koncentrykow glownie sa montowane w samochodach te z zyla nosna w postaci linki zadko jest drut ale czasami montowano taka tanioche moze trafiles na kijowy kabel

0
  • #10 11 Lut 2010 21:18
    padre321
    Poziom 9  

Zmień wtyk,czasami są takie "orginale made in china" które same "masują"
    Pozatym ,griszmak, ma rację,podłącz na krótko przewód od jakiejkolwiek masy do podstawy anteny

0
  • #11 09 Paź 2010 20:15
    maniekTGA
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jestem tu nowy i mam problem z anteną również w mojej a4 b5 01r. Tylko że moja antena na dachu ma trzy kable, 2 są skręcane jakby na sróbki z resztą kabla a 3 jest to zwykły kabel jednożyłowy który wychodzi z anteny ale nie jest do niczego podłączony. gdy rozkręce jeden z tych na te śróbki to nic się nie dzieje a ten drógi to gdy go rozkręce i włoże kawałek druta czy kabla to radio zaczyna ściągac a gdy z powrotem skręce razem to tylko szumy. co jest przyczyną tego.Sama antena? A i przy radiu jest już wzmacniacz antenowy.

0
  • #12 30 Lip 2011 22:13
    radek010
    Poziom 1  

witam. temat trochę stary, ale mam podobny problem. trochę muszę sprostować wcześniejsze informacje. w Passacie b5 jest oryginalny wzmacniacz antenowy, który znajduje się w stopie anteny. mam oryginalne radio, które gorzej odbiera po podłączeniu masy anteny. wymieniałem radio z Passata kolegi(takie samo radio -też VW beta) .Dalej gubi sygnał po podłączeniu masy. kupiłem nową antenę (taka sama wizualnie, zalecany zamiennik do tego modelu) i nadal nie ma poprawy. przewód antenowy na obydwóch przewodach ma przewodność. nie mam pojęcia gdzie jest problem.

0
  • #13 31 Lip 2011 12:13
    Andiv
    Poziom 32  

Jak tak człowiek przeczyta ten temat - szczególnie wypowiedzi griszmak-elektromechanika to można się popłakać. No ale może w 2010 roku, chcociaż że b5 było produkowane już trzynaście lat nie wiedzieli że passat ma wzmacniacz w antenie. Cóż..

A jeżeli chodzi o ten wzmacniacz to trzeba sprawdzić czy przy antenie jest zasilanie na przewodzie koncentrycznym. Jeżeli nie ma, i kabel jest sprawny to trzeba zastosować separator. Ot filozofia.

0
  • #14 19 Kwi 2013 07:13
    szlapa4
    Poziom 11  

Witam!
    Temat stary jak passat b5....ale ja go mam od pół roku i nie mogę sobie z tym poradzić...ileż tematów czytałem i nie znalazłem odpowiedzi.....po próbach różnych anten...kupiłem nową i nowy separator- kabel antenowy "niby" ma przejście..radio Pionerr Deh 6800mp.....po podłączeniu szumi dalej, ale jeżeli zaizoluję antenę- tę część zewnątrz to gra, a jak wsunę całość to nie...nie wiem gdzie szukać przycyzny takiego zachowania:( Pomóżcie...od pół roku płyty i płyty i już mi się nie chce tego słuchać:(

0
  • #15 23 Kwi 2013 20:54
    kotryk
    Poziom 1  

Cześć.
    W większości samochodów jest wzmacniacz antenowy. Zasilany jest przeważnie przez osobny przewód dostępny w kostce radiowej, opisywany jako extant lub autant.
    Radio podaje napięcie na ten styk - przewód po załączeniu.
    Wzmacniacz nie zasilony, lub uszkodzony nie przepuszcza sygnału antenowego.
    Poszukaj w necie stron o radiach w samochodzie. Są tam opisane typy kostek w samochodach, jak wykonać połączenia radyjek dostępnych na rynku, bądź produkowanych do konkretnych modeli samochodów.
    Powodzenia.

0