Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 FL 2005 2.0 TDI DPF 18512 i 16618

11 Lut 2010 19:53 13495 5
  • Poziom 9  
    Wystepuje sporadycznie po dodaniu gazu na maxa. błąd 18512 Exhaust gas temp bank 1 sensor 1 (G235): implausible signal _ P2080 Czy któryś z Panów orientuje sie o co chodzi z "implausible signal _ P2080" I gdzie znajduje sie ten czujnik.
    błąd ten sczytałem odrazu po wystąpieniu (swieca zarowa miga) , poprzednio wystepowal tylko 16618 Charge pressure regulation control limit exceeded.

VW Passat B5 FL 2005 2.0 TDI DPF 18512 i 16618
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Czujnik temperatury spalin jest on zamontowany za dpf z tego co pamiętam zobacz czy nie jest gdzieś kabel uszkodzony a jak nie to wymień go chyba że filtr zatkany.
  • Poziom 1  
    Natknąłem się na ten temat bo poszukuję czujnika temperatury spalin nr 3 (to tak na marginesie), z tym że w Octavii2. Ale w związku z tym poznałem inne czujniki spalin w tym aucie. Z tego co się zorientowałem to sa takie 3 sztuki i chyba jest bardzo podobnie w Twoim "Passku".
    W Octavii jest najpierw przed turbosprężarką (bo jest napędzana spalinami) czujnik temperatury spalin G235, czyli to czego szukasz blendzik86. Później jest przed filtrem DPF i wreszcie chyba ten co ja szukam - za filtrem DPF, tzw. pomarańczowy (takiego koloru ma wtyczkę) G527.
    blendzik86, jestem pewien, że szukasz czujnika przed turbinką, a nie tego za DPF, bo świadczą o tym komunikaty: 18512 Exhaust gas temp bank 1 sensor 1 (G235) ): implausible signal _ P2080, czyli 18512 temperatura gazu spalin sensor nr 1 rząd 1, sygnał niewiarygodny_P2080.
    Następny tylko to potwierdza, bo: 16618 Charge pressure regulation control limit exceeded, znaczy tyle samo co 16618 Limit kontroli regulacji ciśnienia ładowania został osiągnięty. Ale co to może znaczyć to już nie wiem, bo nie znam zasady pracy i sterowania turbinki. Jeśli nie rozwiązałeś problemu to szukaj wg. powyższych wskazówek i powodzenia.

P.S. A może już poznałeś dogłębnie temat i możesz mi powiedzieć/potwiedzić czy czujnik temperatury spalin nr 3 rząd 1 to ten za DPF?

Znalazłem jeszcze ciekawy link do 2.0TDI DPF - warto poczytać i jest tam generalnie wszystko o czujnikach spalin w tych silnikach:
    http://forum.tdi-tuning.pl/printview.php?t=33...tart=120&sid=bfda49d6e962b6b9dcfa9c4938320580

• Poziom 19  
    w tych układach sa 3 czujniki temperatury spalin czujnik przed filtrem DPF,za filtrem dpf,i3 umieszczony na wejściu do turbosprężarki
  • Poziom 1  
    Witam, wyskoczył mi błąd "abgas werkstatt", po podłączeniu pod komputer pokazały się następujące błędy :

18366 - czujnik G448 zwarty do masy
    18512 - czujnik G235 brak sygnału
    18367 - czujnik G448 nieprawidłowy sygnał.

Czy ktoś wie co to są za czujniki i gdzie się znajdują ? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 1  
    w moim komputer pokazał świece żarowe. Po ich wymianie błąd nie ustał, pokazuje teraz na pierwszej świecy. Została wymieniona na inną i nadal to samo.