Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satel ca-10 problem z aktywowaniem stref

gregziel 11 Lut 2010 21:24 4196 8
 • #1 11 Lut 2010 21:24
  gregziel
  Poziom 9  

  Witam

  Prosze o wskazówki jak ustawić 2 strefy (parter i pietro) na satel ca-10 z jednym manipulatorem LCD. Nie jestem fachowcem i nie potrafie z instrukcji prawidłowo zinterpretowac zasad tworzenia stref.

  Mam jednego użytkownika z hasłem, który załącza wszystkie czujki w strefie A. chciałbym, aby z tego samego manipulatora móc (np. poprzez wpisanie innego kodu) włączyć alarm tylko dla pomieszczeń na parterze.

  Zaprogramowałem które czujki działają w strefie B, ale nie potrafię do tej strefy przejść (funkcja GOTO - przytrzymanie przycisku 2), aby w niej utworzyć użytkownika i nadać mu innego hasło niż standardowe (główne dla uzbrajania całego systemu).

  Teraz włączając alarm na manipulatorze zapalają się 2 diody dla strefy A i B jednocześnie.

  Niestety nie potrafie sobie z tym poradzić. Czy da się w ogóle aktywować inną strefą z tego samego manipulatora?

  Proszą o pomoc fachowców.

  pozdrawiam

  Grzegorz

  0 8
 • #2 11 Lut 2010 21:34
  adibaw
  Poziom 16  

  Zaprogramuj wszystkie czujniki w strefie A i B W strefie B zaznacz automatyczne blokowanie czujników które mają być nieaktywne w trakcie czuwania strefy B. utwórz kolejnego użytkownika i nadaj mu odpowiednie uprawnienia. i powinno działać.

  Jeśli chcesz korzystać z funkcji GOTO to musisz rozdzielić wejścia czyli nie możesz zrobić np. jednego czujnika w dwóch strefach.

  Pamiętaj jednak że przy uzbrajaniu całości w przypadku GOTO musisz uzbroić obie strefy.
  I oczywiście nie zapomnij aktywować funkcji GOTO w ustawieniach manipulatora


  a i globalny zasięg haseł musi być.

  0
 • #3 11 Lut 2010 22:04
  gregziel
  Poziom 9  

  Dzięki za odpowiedź związaną z moim problemem.

  Czyli dla strefy a i b mam zaprogramowac wszystkie czujki jednakowo? Czy chodzi tu o ustawienie jednakowo wszystkich wejść dla strefy A i B (wejścia to rozumiem, że są czujki)?

  Czy opisane przez Ciebie ustwienie "automatyczne blokowanie czujników które mają być nieaktywne w trakcie czuwania" oznacza, że mam na centralce ustawic dla strefy B (lub 2)czujki, które maja być nieaktywne przy braku wyjścia ze strefy - opcja numer 128 menu trybu serwisowego?

  Jeśli chodzi o utworzenie nowego użytkowanika to czy będę miał możliwość od razu przypisania go do strefy B (lub 2) i nadania mu uprawnień numer 7? Czy to są odpowiednie uprawnienia Twoim zdaniem?

  Jeśli chodzi o funkcję GOTO to pisalem o niej w ramach próby zrozumienia zasady działania stref - więc jeśli korzytanie z niej nie jest konieczne to bardzo dobrze.

  pozdrawiam

  Grzegorz

  0
 • #4 11 Lut 2010 22:21
  adibaw
  Poziom 16  

  Może to być funkcja 128 pod warunkiem że istnieje możliwość uzbrojenia systemu bez naruszenia linii (wejścia) zaprogramowanego jako wejście/wyjście.

  Jeżeli jest tylko PIR który jest naruszany podczas uzbrajania to tylko i wyłącznie funkcja 17 trybu serwisowego.

  A co do użytkownika to oczywiście uprawnienie nr 7 i nie zapominij o globalnym zasięgu haseł FS 131 opcja 4

  0
 • #5 11 Lut 2010 22:30
  gregziel
  Poziom 9  

  uzbrajanie u mnie zawsze narusza czujkę wejscia/wyjścia więc spróbuję funkcji 17.

  dziekuje za pomoc - jutro przetestuję i napisze czy sie udalo

  Grzegorz

  0
 • #6 12 Lut 2010 15:34
  gm821124
  Poziom 15  

  Wszystko niby ok,ale po co tyle kombinacji??
  Utworz poprostu jedną strefe, kodem głównym mozna uzbrajac całość, nadaj dodatkowy kod z uprawnieniami, i zaprogramuj system tak aby przy uzbrajaniu tym kodem automatycznie blokował część czujek. Bedzie to działało tak ze kodem głównym uzbraja sie za jednym razem wszystko, a kodem użytkownika tylko wybraną część systemu. Powodzenia.

  0
 • #7 13 Lut 2010 09:46
  gregziel
  Poziom 9  

  witam

  założyłem użytkownika, nadałem mu uprawnienia, ustawiłem blokowane wejscia dla strefy B, ale nie wiem jak teraz przypisać nowego użytkownika do systemu, aby po wpisaniu hasła uaktywniał czuwanie tylko na czujkach na parterze, a blokował czujki na piętrze.

  Co jeszcze należy ustawić, aby blokady ustawione dla strefy B zadziałały?

  pozdrawiam

  Grzegorz

  0
 • Pomocny post
  #8 13 Lut 2010 14:28
  gm821124
  Poziom 15  

  Nie trzeba tworzyć strefy B, kodem głownym uzbrajasz całą strefe, tworzysz nowy kod z uprawnieniami 7, czujki na pietrze programujesz tak aby przy uzbrojeniu kodem z uprawnieniami 7 automatycznie sie blokowaly. I jesli chcesz uzbroic caly system uzbrajasz kodem głównym, a jeśli tylko parter to uzbrajasz kodem z uprawnieniami 7. Powodzenia.

  0
 • #9 13 Lut 2010 16:43
  gregziel
  Poziom 9  

  a czy mógłbyś mi wskazać którą funkcją zmienię ustawienia wejścia, aby blokowało się przy użyciu innego kodu niż ogólnego?

  Grzegorz

  Dodano po 14 [minuty]:

  ok udało się dziękuję za pomoc!!!

  Grzegorz

  0