Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato 2000r, 2,8jtd, czerwona kontrolka wtrysku.

splawik125 11 Lut 2010 21:28 5248 3
  • #1 11 Lut 2010 21:28
    splawik125
    Poziom 2  

Witam
    Kupiłem Ducato rok temu-kontrolka wtrysku paliła się cały czas-silnik pracował normalnie. Komputer został sczytany i zresetowany-pokazał brak istotnych awarii.
    No i pojawiły się dziwne objawy.
    -Podczas jazdy wystarczy, że wpadnę w dziurę lub najadę na garb i automatycznie zapala się kontrolka wtrysków, następuje spadek mocy. Poduszę auto przez 1-2km i nagle moc wraca i jest ok lub druga opcja zjeżdżam na pobocze, wyłączam czekam 1-2min, odpalam jest ok. Bak paliwa oczyszczony, pompa sprawdzona, filtry zmienione
    -Drugi objaw, który prawdopodobnie się łączy z pierwszym, zdarzył się 2-3razy przy prędkości >100km/h i wykonaniu lekkiego slalomu na jezdni, silnik dostał poprzecznych wibracji, aż kabiną rzucało (nie kierownicą)-układ jezdny ok, zawieszenie silnika ok.
    Proszę o jakieś podpowiedzi.

0 3
  • #2 19 Lut 2010 23:26
    galernik79
    Poziom 14  

sprawdź wtyczki do wtryskiwaczy, wygląda na to że któraś nie łączy poprawnie

2
  • #3 25 Paź 2010 19:18
    patrick78
    Poziom 2  

mam tez ten sam problem identyczny jak Ty ale u mnie pokazuej pod kompem blad pomopy wtryskowej, bylem na warsztacie niby stwierdzili ze nie widza nic w pompie mam ten sam motor ten sam rok i tez ducato, napisz mi jak doszedles co to jest dzieki pozdrawiam

0
  • #4 25 Paź 2010 20:06
    cybkryst
    Poziom 19  

Swego czasu miałem taki przypadek. Objawy były dokładnie takie same. Za każdym razem wywalało błąd pedału przyspieszenia. Sprawdzałem wiązkę elektryczną i niby wszystko było ok, Ale problem ciągle powracał. Dopiero pociągnięcie nowych kabli od pedału przyspieszenia do ECU załatwiło sprawę.

0
  Szukaj w 5mln produktów