Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 sedan. Jakie wybrać nagłośnienie?

11 Lut 2010 22:47 2831 3
  • Poziom 2  
    Cześć wam,chciałbym się was poradzić odnośnie nagłośnienia auta.
    Jest to BMW e36 sedan,akumulator z tyłu ,posiada również podłokietnik tylnej kanapy.
    Radio jakie posiadam to JVC KD-PDR61 i tylko ono zostaje resztę mam zamiar wymienić,czyli:

Przód PHONOCAR Y-LINE 2-DROŻNE 165mm RMS 35 (obowiązkowe będzie raczej przerobienie panelu) nie wiem tylko co do ''gwizdków'' czy zostawić serie w drzwiach czy wymienić na inne czy może wogole je odłączyć bo przecież są w ''phonocarach'',jak myślicie?

Tył skrzynia basowa '' SUBWOOFER INFINITY REF 1260W ''
    auta nie mam zamiaru wyciszać,czy to jest obowiązkowe,jest aż taka różnica?
    Muzyka jakiej słucham to w szczególności rock,bluse,metal,hard rock,punk itp... i electro/hous(techno) ,wydaję mi się ze w większości jest to raczej muzyka z głębokim basem,nie zwykłe ''łup łup'',ale sam myślę ze bardziej nadałaby się zamknięta skrzynia.

Co do wzmacniacz,nie wiem jaki kupić pod tą skrzynie myślę ze mógłby być używany,prosiłbym o zaproponowanie jakiegoś,pod ten sprzęt.
    no i oczywiście jakie kable do tego bo nie mam pojęcia.

Głośniki seryjne z tyłu oczywiście wyciągam i zostawiam puste miejsca aby dźwiek ze skrzyni lepiej przechodził do środka auta.

Od dźwięku nie wymagam za dużo.przynajmniej mi sie tak wydaje , wcale nie musi być głośny,lecza czysty i dość mocny,głęboki bas.

Na to wszytko mam przeznaczone około 1300zł,może lepiej wybrać cos innego?

a głośniki przód mam zamiar podłączyć pod radio a skrzynie pod wzmacniacz.

co wy na to?

i ostanie pytanie czy obowiązkowy będzie Kondensator?

za jakąkolwiek pomoc dziękuje.
  • HELUPOWER
  • Poziom 35  
    Polecam FAQ nazara wpisac sobie w google i przeczytac te 30stron , bo cos tam swita z brakiem glosnikow z tylu ale jak widze ze ktos chce glosniki wspolosiowe pakowac w drzwi i nie zna powodow ich wygluszania to ciezko cos tlumaczyc dopuki nie ma podstaw , kondensator bedzie zbyteczny lepiej skup sie na kablach
  • HELUPOWER
  • Poziom 28  
    Jak kolega wyżej polecam najpierw poczytać wspomniane FAQ i przynajmniej kilka tematów na forum bo praktycznie zawsze przerabiany jest ten sam temat.
    Jednak odpowiem ci na kilka pytań. Z przodu zamontuj zestaw odseparowany czyli osobne woofery i tweetery podłączone poprzez zwrotnice. Tweetery możesz zamotować w słupkach przednich lub na desce pod szybą. Prawdopodobnie trzeba będzie trochę przerobić fabryczne miejsca w drzwiach żeby weszły głośniki 165mm ale warto. Wytłumienie przynajmniej przednich drzwi jest konieczne, żeby to zagrało jak należy. Wzmacniacz najlepiej kup 4-kanałowy. Wtedy 2 kanały zmotkujesz na suba a 2 zostaną ci na przód. Tak będzie najlepiej bo radio jest troche za słabe żeby pociągnąć dobry zestaw. Kondensator będzie zbędny. Wystarczą kable zasilające 20mm^2 Mam nadzieję, że teraz już mniej więcej wiesz jak to zrobić.
  • Poziom 12  
    No i jeszcze pozostaje kwestia skrzyni. Potrzebujesz skrzynię BR, a nie zamkniętej więc szukaj najlepiej jakiejś szybkiej 10-tki aby nie było muła z basem. Do Twojego auta trzeba minimum rzeczywiste 300W RMS. E36 nie należy do łatwych do nagłośnienia samochodów, szczególnie sedan i coupe.