Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z aktywacja windows 7

12 Lut 2010 09:18 4287 6
  • Poziom 28  
    Witam.

Posiadam laptopa Firmy Toshiba model L500. Jest na nim fabrycznie instalowany Windows 7. Ponieważ za bardzo w nim namieszałem zmuszony byłem postawić system na nowo. Nie chcąc korzystać z płyty recovery która wszystko bym mi z dysku usuneła, postarałem się o oryginalna kopie systemu windows 7 home premium. Zainstalowałem tą wersje ale gdy wpisuję klucz który jest na naklejce , windows krzyczy, że wprowadzony klucz jest nieprawidłowy.

Jakieś pomysły ??
  • Poziom 12  
    Skopiuj najważniejsze dane z hdd na inny dysk i recovery
  • Poziom 28  
    aktywatora nie chce z dwóch powodów.

1. Po co mam piratować skoro mam oryginalny system z który zapłaciłem ?

2. Na partycji C mam zainstalowany windows xp, jeżeli użyje aktywatora to on nadpisze sektor rozruchowy i nie będe miał dostępu do żadnego systemu bo będzie "bootmsg is missing". Prawda ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witaj.
    Do laptopów firmowych są dedykowane płyty instalacyjne, w twoim przypadku jest to toshiba- i tylko z tej płyty "sygnowanej i modyfikowanej przez toshibę" zainstalujesz i aktywujesz swój system. pamiętaj że system musi być zgodny z naklejką licencyjną.
    Obraz płyty możesz ściągnąć z internetu lub od przedstawiciela toshiby, ale pamietaj że ma byc taka wersja jak na naklejce i sygnowana przez toshibe. W innym przypadku klucz instalacyjny nie wchodzi, gdyż to inna licencja.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Dobrze, skoro w takim razie na razie nie mogę skorzystać ze swojego klucza to jak użyć aktywatora jeżeli na partycji C mam jeszcze XP ? Po jego użyciu pojawił się błąd "bootmgr is missing" i musiałem przywracać sektor rozruchowy z płyty windows 7. Co robie źle ?
  • Moderator Samochody
    Nie wiem czy w przypadku Seven to możliwe, ale przy XP i Viście dało się "odzyskać" czysta płytę instalacyjną z płyty Recovery przy użyciu programu nLite/vLite...
  • Poziom 28  
    Ok na razie aktywowałem przy pomocy innego aktywatora, ale musze się przyjrzeć temu czy da sie nlite wyciągnąć z recover czystego windowsa.