Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MX-Key,MX-Box HTI-Nokia, Blackberry,Siemens ---wady, zalety, opinie.

basstec 15 Lut 2010 11:53 188767 843
  • #61 15 Lut 2010 11:53
    MLRwin
    Poziom 17  

A ktos z Was cos wie na temat ubijania puszki Jaf przez samego Raskala? Czy Raskal chce sie pozegnac z GSM i utrudnic zycie uzytkownikom MX, bo nie beda mieli urzadzenia?

• Servizza
  • #62 15 Lut 2010 12:10
    luxxxus
    Poziom 20  

Problem jest na oryginalnym oprogramowaniu od momentu aktualizacji :/

MLRwin napisał:
    A ktos z Was cos wie na temat ubijania puszki Jaf przez samego Raskala? Czy Raskal chce sie pozegnac z GSM i utrudnic zycie uzytkownikom MX, bo nie beda mieli urzadzenia?

Wydaje mi się to kompletną bzdurą :)

• #63 15 Lut 2010 12:37
    Full Gsm
    Poziom 23  

MLRwin napisał:

Bzdura czemu u mnie działa i u innych tez ?? :>
    Na zfranku jest pełno takich co nie rozumieją, że emulatory nie śmigają i piszą, że pucha im padła ,ale na starszej wersji im działa wiec wszystko jest ok...
    Bardziej bym stawial M&Z że coś wymedzili w sofcie do puchy .

• Servizza
  • #65 15 Lut 2010 13:06
    luxxxus
    Poziom 20  

A niedawno czytałem wypowiedz Zulusa ze nie wydaj już wiecej cracka JAFa :) wniosek z tego ze jego słowa są g**** warte :)

• #66 15 Lut 2010 17:35
    zenekrtv
    Poziom 22  

Witam.
    Byl konflikt między nimi i będzie i nikt ich nie pojedna a ja stawiam na UFS-a.
    Jaki jest to jest ale jest i będzie na razie mnie nie zawiódl i z tego się cieszę .

• #67 15 Lut 2010 18:16
    luxxxus
    Poziom 20  

Tylko na chwilę obecną UFSem wiele nie zrobisz.

• #68 15 Lut 2010 21:17
    mobista
    Poziom 35  

No tak ale UFS w połączeniu z innymi narzędziami (MX-Key np.) jest już bardzo funkcjonalną "zabawką".

• #69 16 Lut 2010 00:20
    siewa26
    Poziom 12  

luxxxus napisał:

Faktycznie wojna, nawet posty usuwane są z gsmhosting. Wrzuciłem info że jak ktoś ma problem z unlockiem np 6120c (Jaf 1.65 nie da rady, a po update boxa do 1B2 żaden unlocker bb5 nie komunikuje się z Jaf-em) to musi sobie zmienić firmware box-a (obniżyć do 1B1, lub też zmienić na patchowany 1B2 pod MXkey-a). Po chwili mój post został usunięty.

• #70 16 Lut 2010 08:39
    mobista
    Poziom 35  

Wydaje się mi się, że Raskal zrobił update albo tylko po to, żeby był, albo specjalnie zraża sobie właścicieli JAF'a do siebie, żeby kupili nowy "lepszy" interfejs.

• #71 16 Lut 2010 12:30
    Full Gsm
    Poziom 23  

siewa26 napisał:
    luxxxus napisał:

Faktycznie wojna, nawet posty usuwane są z gsmhosting. Wrzuciłem info że jak ktoś ma problem z unlockiem np 6120c (Jaf 1.65 nie da rady, a po update boxa do 1B2 żaden unlocker bb5 nie komunikuje się z Jaf-em) to musi sobie zmienić firmware box-a (obniżyć do 1B1, lub też zmienić na patchowany 1B2 pod MXkey-a). Po chwili mój post został usunięty.

Bo głupotę napisałeś... Jak pod Jaf-em ma chodzić firware napisany pod Mx-key ??
    Przecież puszka Jaf jest pod to urządzenie i skoro producent mx-key-a nie umie się dostosować pod producenta niech stworzy własną....
    Co do UFS-a miałem oczywiście na myśli UFS z przystawka HWK i nim już dużo się zrobi.
    A z tego co widać będzie jakiś update do UFS i dla tego Manole niby chce nowa puchę wydać Mx -box ;) . A jak nie umieją sobie poradzić z update to tłumacza to wszystkim ale nie prawda...
    Projekt mx key upada i wątpię osobiście żeby wydali puchę do niego, a po update ufs_hwk będzie w sumie pozamiatane ... (oczywiście jak wyjdzie).
    Na razie to domniemania.

• #72 16 Lut 2010 14:30
    archi3
    Poziom 31  

nawet jesli wyjdzie update do hwk mxkey dziala z samym ufsem. Malo to tego na rynku? Bez hwk mozna kupic po 100-150zl max i nie trzeba uaktualniac firmware bo ten ktory jest doskonale spisuje sie jako interfejs w mxkeyu. Ale nawet jesli wyjdzie mysle ze Manole i spolka szybko przystosuja sie do zmian i nowy firmware bedzie obslugiwany.

A co do ufs mysle ze zdaje sobie sprawe ze duzo ludzi korzysta z jego urzadzen jako emulatorow com wiec nie sadze by celowo blokowal jakis sw...

• #73 17 Lut 2010 09:00
    DrHause
    Poziom 15  

Spotkałem się z uwagą, że zalecana jest instalacja oprogramowania na oddzielnym komputerze.
    Czy może wystąpić konflikt z innymi urządzeniami ?
    Mam Smart-Clipa, Setoola, NsPro, Furiousa, MT-Boxa i UFS-a.
    I jeszcze jedno. Wszystkie kable do BB5 mam pod MT-Boxa. MX-KEY przez MT-Boxa obsługuje podobno tylko DCT4. Kiedyś próbowałem stosować przejściówki pod UFS-a, ale miałem problemy z wprowadzeniem telefonu w Local Mode i temat odłożyłem do lamusa. Wygląda na to, że muszę do niego powrócić
    Jak macie rozwiązany ten problem ?

• #74 17 Lut 2010 09:40
    luxxxus
    Poziom 20  

W chwili obecnej mx ma konflikt z nową aktualizacją JAFa a więc w Twoim przypadku śmiało możesz używać na jednym komputerze. Osobiście korzystam z przejściówki i nigdy nie miałem problemów prowadzeniem telefonu w local. Skoro masz UFSa wiec po co korzystasz z MT jako interfejsu. Jak wiadomo UFS jest jednym z najlepszych interfejsów.

Full Gsm napisał:
    Projekt mx key upada i wątpię osobiście żeby wydali puchę do niego, a po update ufs_hwk będzie w sumie pozamiatane ... (oczywiście jak wyjdzie).

Moim zdaniem jesteś w błędzie, patrząc na aktualizację i rozwój MXa ma sie dobrze. Co do update JAFa jak widać nic on nie dał i tak samo będzie w przypadku UFSa jeśli wogóle wyjdzie wiec o zamiataniu nie ma mowy :)

• #75 17 Lut 2010 13:17
    rpk
    Poziom 26  

luxxxus napisał:
    W chwili obecnej mx ma konflikt z nową aktualizacją JAFa a więc w Twoim przypadku śmiało możesz używać na jednym komputerze. Osobiście korzystam z przejściówki i nigdy nie miałem problemów prowadzeniem telefonu w local. Skoro masz UFSa wiec po co korzystasz z MT jako interfejsu. Jak wiadomo UFS jest jednym z najlepszych interfejsów.

Full Gsm napisał:

Moim zdaniem jesteś w błędzie, patrząc na aktualizację i rozwój MXa ma sie dobrze. Co do update JAFa jak widać nic on nie dał i tak samo będzie w przypadku UFSa jeśli wogóle wyjdzie wiec o zamiataniu nie ma mowy :)

Co do informowania aby śmiało korzystać na jednym komputerze był bym ostrożny.
    Nie chodzi o konflikty z innymi boxami tylko o różne dziwne pomysły producenta mx-keya gdzie równie dobrze z którąś następną aktualizacją możesz dostać dodatek który załatwi ci inne boxy.

Jeśli chodzi o przyszłość mx to się okaże. Ten producent jak każdy wie nie ma w zwyczaju długo supportować swoich produktów. Są tanie szybko się zwracają i szybko się kończą co wcale nie oznacza że są złe tylko po prostu bez przyszłości.

• #76 17 Lut 2010 21:36
    basstec
    Poziom 34  

Jako zalozyciel tematu powiem tylko, ze repair SD jak is SD auth dziala, nie sprawdzalem wczesniej bo nie mialem okazji. Dzisiaj musialem postawic e51, ktora sie wysypala przy simlocku mx'em i wylaczala sie po 15 minutach. Naprawilem superdongle, wgralem backup rpl'a i pm'a, sciagnalem simlocka przez generowanie kodu z serwera, tel smiga.

• #77 18 Lut 2010 12:42
    Sławekgsm
    Poziom 9  

witam mam pytanie czy ja zrobie simlocka mx-keyem z nokii 5130?

• #78 18 Lut 2010 13:04
    picerlol
    Poziom 11  

Ten model nie jest jeszcze przez MX - key obsługiwany, ale mogę się mylić chociaż mnie się jeszcze nie udało :)

• #79 18 Lut 2010 13:10
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

To jest SL3. Postów na temat SL3 odblkowania jest pełno, wystarczy użyć wyszukiwarki.

• #80 18 Lut 2010 14:12
    rekordgsm
    Poziom 31  

E65:
    SIMLOCK seems to be valid
    SUPERDONGLE_KEY invalid!
    - WD timer enabled, phone will reboot itself after 3 min.
    SIMLOCK_TEST passed
    SECURITY_TEST passed

Telefon chodził ale co jakiś czas zrywał rozmowę,
    Po naprawie:
    SIMLOCK seems to be valid
    SUPERDONGLE_KEY seems to be valid
    SIMLOCK_TEST passed
    SECURITY_TEST passed

Czyli wszystko działa jak należy.

• #81 18 Lut 2010 14:56
    Sławekgsm
    Poziom 9  

a to mam jeszcze inne pytanie jak odpalam program mx-key to nie widzi mi jafa jak to przeskoczyc czy trzeba coś dodatkowo ustawić? proszę o info

• #82 18 Lut 2010 18:43
    kamiloskop
    Poziom 22  

Panowie czy mx-key może gryźć się z nowa aktualizacja JAF-a ?
    Nie wiem czego to wina ale po nowej aktualizacji JAF w ogóle nie komunikuje się z tel.a mx-key uwali mi już 3 fony przy simie, dodam iż wszystko jest oryg.a nie jakieś cracki z netu.

• #83 18 Lut 2010 18:48
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda

kamiloskop napisał:
    Panowie czy mx-key moze grysc sie z nowa aktualizacja JAF-a ?
    Nie wiem czeg to winda ale po nowej aktualizacji JAF wogle nie komunikuje sie z tel.a mx key uwalil mi juz 3 fony przy simie dodam iz wszystko jest oryg.a nie jakies craci z netu.

Witam u mnie wszystko w porzadku działa i jaf i mx :)

• #84 18 Lut 2010 19:07
    kamiloskop
    Poziom 22  

rozmawialem z kilkoma ludzmi ktorzy maja mxkey i JAF-a i od kazdego slysze ze sa probemy.
    Prawdopodobnie nowy update JAFa wywoluje ten konfikt ?
    Prosze o wasze opinie na temat tego

• #85 18 Lut 2010 19:20
    kamiloskop
    Poziom 22  

Mi kolego tez chodzilo bez problemu 2 dni a pozniej schody.
    Rozmawialem z 4 osobami i kazdy narzekal ze probemy mial po aktualizacji.
    moze tobie smiga wszystko ok ale ...

• #86 18 Lut 2010 21:16
    clubs
    Poziom 31  

jaki masz frimware w boxie (jafie) 1.B1 czy 1.B2?

• #87 19 Lut 2010 20:59
    kamiloskop
    Poziom 22  

JAF version 1.98.63
    Detected PKEY: 9000042C
    Card life counter: 10.69%
    P-key nokia module version 01.02
    Detected JAF INTERFACE version: 01.B2, Driver version: 20422, Library version: 30107
    juz wiem wszystko :)
    Niestety ale padl JAF po update firmware niestety.A co do mx key to całkiem inna sprawa byla i juz zostala opanowana.
    Moze ma ktos pomysł jak podniesc ?

• #88 20 Lut 2010 11:44
    labik
    Poziom 18  

co chcesz jeszcze podnosić ? z loga wynika że wszystko jest OK

• #89 20 Lut 2010 11:46
    wiśniowy18
    Poziom 33  

kamiloskop napisał:
    JAF version 1.98.63

Jeżeli zrobiłeś update firmware puszki to uzywaj najnowszej wersji JAF'a 1.98.65 beta

• #90 20 Lut 2010 12:52
    kamiloskop
    Poziom 22  

Zainstalowałem i działa ale dziwna sprawa bo nie dało rady za nic na świecie na nowej instalce tylko same blendy były podczas instalacji.Zastanawia mnie dlaczego teraz nie działa mi support ;/.
    Dodam iz nie używam żadnych craków itp.Wszystko oryginał.

Szukaj w 5mln produktów