Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MX-Key,MX-Box HTI-Nokia, Blackberry,Siemens ---wady, zalety, opinie.

05 Lut 2010 11:02 190789 843
  • Poziom 34  
    Moderowany przez Artech:

W tym temacie piszemy tylko i wyłącznie na temat działania, problemów i solucji związanych z MX-Key,MX-Box HTI

Witam serdecznie.

Mam problem z mx'em otoz mam do zrobienia n95-8gb, ktora byla kiedys uwalona po simlocku, przez genie naprawione certyfikaty ale teraz wylacza sie przy ladowaniu albo korzystaniu z wifi, imei jest i lapie siec normalnie. Trzeba wgrac pm'a ale nie robi sie sx4 bo problem z sd, naprawa sd nie dziala. wklejam loga:

Product: V 06wk41v64.20 01-10-09 RM-320 (c) Nokia
    ApeCoreSw: 35.0.001

SYSTEM ASIC ID: 000000010000022600010006400C192101021103 [RAPIDO3G ver: 1.11]
    ROOT KEY HASH: CAEEBB65D3C48E6DC73B49DC5063A2EE
    ROM ID: A8C1D6713E691FF8
    Sending SecondaryBoot ...OK
    Sending PreLoader ...OK
    Sending CustomLoader ...OK

Calculating SUPERDONGLE using security server ...
    Connecting to server[main.mxkey.biz] ...OK, secure login ...
    Completed in 4.328 s

RPL saved to "C:\mobileEx\3.3\data\backup\BB5_RM-320_35206xxxxxxxxxxxx_SD.RPL"
    Updating SUPERDONGLE_KEY ...error 0x0

Przy SX4 jest tak:

Scanning local SX4 Card ...
    No SX4 Card found.
    Authenticating using security server ...
    Connecting to server[main.mxkey.biz] ...MXKEY-SX4 ver 2.5(ID), hello 77.253.0.237
    Bad phones ack, probably SUPERDONGLE_KEY corrupted !
    Wrong response to SD verify request

Nie zrobie fona jak nie wgram pm'a calego, sx w jaf nie dziala a w mx powinien. Innych boxow nie mam.
  • PCBway

• Poziom 29  
    Dlaczego tego nie zrobisz na genie clip? Przeciez jest za darmo
  • PCBway
  • Poziom 34  
    A czy ja przypadkiem nie napisalem, ze nie mam genie? Mam MX w tej chwili ale zapewne wkrotce genie albo cyclone sie pojawi.
  • Poziom 18  
    Koledzy wytłumaczcie mi co to jest to "superdongle" w nokiach. Wstyd sie przyznać ale za co to odpowiada ?? Jakie objawy przy jego uszkodzeniu ?
  • Poziom 31  
    Samoistne wyłączanie fonu
  • Poziom 34  
    Problem rozwiazalem, wgralem pm'a bez sx4 sposobem ;)

Temat do zamkniecia.

Dodano po 8 [minuty]:

Chociaz moze nie koniecznie bo repair SD dalej nie dziala. PM wgralem ale sd sie naprawic nie da :(
  • Warunkowo odblokowany
    Nie wiem, nie znam się, nie mam jeszcze mxkeya, ale skoro pokazuje ci:

RPL saved to "C:\mobileEx\3.3\data\backup\BB5_RM-320_35206xxxxxxxxxxxx_SD.RPL"

To mi to wygląda, jakby SD przebiegło poprawne, próbowałes wgrać tego rpla ?
  • Poziom 35  
    Code:
    Scanning local SX4 Card ...

No SX4 Card found.
    Authenticating using security server ...
    Connecting to server[main.mxkey.biz] ...MXKEY-SX4 ver 2.5(ID), hello 77.253.0.237
    Bad phones ack, probably SUPERDONGLE_KEY corrupted !
    Wrong response to SD verify request

A gdzie tu jest napisane, że SX4 nie działa - nie zrobisz weryfikacji dopuki SD jest ubite.
    Może głupie pytanie - dodałeś MX do firewalla windy i oprogramowania antywirusowego?
  • Poziom 18  
    A jak to dodać do firewala windowsa ? Tez mam taki komunikat
  • Poziom 35  
    Dodajesz plik "mobileEx.exe" i "localeEdit.exe" jako wyjątki do firewall'a windy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko działa przed chwilą robiłem :)
  • Poziom 34  
    Wlasnie nie wiem czy dziala czy nie ale najprawdopodobniej uwalony jest wlasnie naprawa superdongle, mx laczy sie z serwerem jak widac na pierwszym logu bez problemu. Bylem teraz i "konkurencji" bo mi sie pomysly skonczyly, probowal naprawic SD przez genie ale tez nie ogarnal. Nie chcac zdardzac tajemnicy nie powiedzial co bedzie robil jeszcze...

Strasznie tepa bomba z tym telefonem bo juz 2 mozgow go stawialo na nogi i niby bylo ok, jednak caly czas swirowal.
  • Spec od GSM
    W wiekszości przypadków nie przechodzi autoryzacji na karcie sx4 po naprawie sd (super sd auth i zwykle sx4 auth), tym samym nie wgramy fieldów 1 i 309, które zlikwidują 'SECURITY_TEST failed'.
    Osobiście udało mi się zrobić 3 sztuki na kilkanaście testowanych.

Wątek rozwija się tutaj:
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=917883
  • Poziom 34  
    Mozna wgrac calego pm'a bez sx4, z tym nie ma problemu jednak jezeli obszar superdongle jest uwalony to trzeba go naprawic, problem z tym, ze nie da razy co widac na logu.
  • Poziom 15  
    Zrob tak:
    1. write full PM from SAME phone model (not care if contains fields 1, 120, 308, 309)
    2. make Simlock RPL repair
    3. make SD RPL repair
    4. make SUPER SX4 Auth then write PM1 and PM309 from SAME phone model
    5. eventualy (if phone had bad RPL written by other people) write RPL CCC, HWC, VARIANT from SAME phone model, can get from here:
    http://rapidshare.com/files/345424410/RPL_collection_V1__without_NPC_DATA__made_by_MxKey.zip

Dzisiaj naprawilem tak 2 sztuki ktore tez nie moglem niczym (Genie,UB,Mx-key) naprawic i dopiero dzisiejsza aktualizacja serwera Mx-Keya rozwiazala problem.
  • Poziom 25  
    Podłącze się do tematu, udało się komuś naprawić obszar simloka MXKEYem bo też leży mi nokia n95 8gb. Jeśli tak to proszę o opis.
  • Poziom 25  
    Kolego Dziekanone bez obrazy długo siedze w telefonach ale nie lubie odpowiedzi nic nie wnoszących do forum i do tematu. Skoro udało ci się naprawić mxkeyem jakąś nokie napisz jak to robiłeś. Próbowałem już wszystkich solucji niestety bez rezultatu.
  • Poziom 29  
    mmzajcu napisał:
    Kolego Dziekanone bez obrazy długo siedze w telefonach ale nie lubie odpowiedzi nic nie wnoszących do forum i do tematu. Skoro udało ci się naprawić mxkeyem jakąś nokie napisz jak to robiłeś. Próbowałem już wszystkich solucji niestety bez rezultatu.

To że długo siedzisz w telefonach to nie oznacza że zwalnia Cię to z szukania odpowiedzi na problem i żądania przyniesienia go na tacy!

Jedna z możliwości jest tu:
    Link
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie bez pyskówek proszę. Złośliwości nie na miejscu bo z naprawą SD itd. w nowych Nokiach wielu ma problem.
  • Poziom 33  
    W zeszłym tygodniu robiłem naprawę SD w N96 która resetowała się przy słuchaniu muzyki. Poszło od strzała. Dzisiaj nie mogłem odsmoczyć 6500s bo nie łączył się z serwerem.
  • Poziom 25  
    Nie moge sobie poradzić także z mx cały czas mam SIMLOCK_DATA corrupted w n95 8gb. Próbowałem chyba wszystkie solucje niestety bez rezultatu mxkey nie radzi sobie z naprawą chyba tylko RPL pozostaje
  • Poziom 25  
    Robiłem już 20 razy wszystkie solucje. Efekt bez zmian. Myśle jak w 100% sprawdzić certyfikaty
  • Poziom 23  
    ja już doprowadziłem do tego

Phone Type: RM-237 (Nokia 3110c)
    SW Version: V 07.21 05-11-08 RM-237 (c) Nokia.
    Imei plain: 35322xxxxxxxx-5
    Product Code: 0550691
    Language Pack:
    - not available.

SIMLOCK seems to be valid
    SUPERDONGLE_KEY seems to be valid
    SIMLOCK_TEST passed
    SECURITY_TEST passed

Imei net: 3532xxxxxxxxxx
    Version: SIMLOCK SERVER VERSION 63
    Provider: Nokia Test, Country: Finland
    Counter: 0/3, 0/10

CONFIG_DATA: 2440700000000000
    PROFILE_BITS: 0000000000000000

BLOCK 1: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 2: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 3: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 4: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 5: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 6: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF
    BLOCK 7: 1=OPEN 2=OPEN 3=OPEN 4=OPEN 5=OPEN, DATA=FFFFFF

oczywiscie przyklad dalem z-franka a mam 6500c ale wszystko jest jak powyzej jesli chodzi o obszar simlocka itp a telefon nadal sie wyłącza na np. sluchaniu muzyki....
  • Poziom 14  
    a może to nie wina programowa sprawdź może na innej baterii .