Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie ustawic potezny subwoofer w pokoju 12m2

pepe1989 12 Lut 2010 11:03 4661 11
  • #1 12 Lut 2010 11:03
    pepe1989
    Poziom 8  

Wiatam wszystkich serdecznie, jestem nowym uzytkownikiem tego forum wiec za wszelkie popelnione bledy z gory przepraszam.
    Mam taki problem, mam pokoj ok. 12m2 a w nim 2 kolumny cat300 berlin disco do tego wzmacniacz diory ws 504 no i ogromny subwoofer z glosnikiem Electro Voice sr. 38cm 400w mocy nominalnej. Moj problem polega na tym ze nie wiem jak to rozmiescic, najbardziej zalezy mi na tym by ktos mi doradzil gdzie umiescie suba, zaznaczam ze lubie potezny i przytlaczajacy bass. Jesli ktos bedzie tak mily to moze mi rozniez doradzic jak ustawic kolumny. Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam :)

Mało...Należy najpierw zapoznać się z Regulaminem Forum, a i błędów mogło by nie być...
    Zapraszam więc do lektury, a następnie do skorygowania swoich postów.
    (dj-MatyAS)

0 11
  • Pomocny post
    #2 12 Lut 2010 11:17
    spirytusik84
    Poziom 23  

Chyba tylko doświadczalnie ponieważ sub emituje fale o takiej długości że na tak małych pomieszczeniach się znoszą poprzez odbicia.

0
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2010 11:29
    adamjur1
    Poziom 39  

Wg instrukcji subwoferów ich miejsce ustawienia nie ma znaczenia, ale praktyka mówi coś innego. Mój kolego, który w latach 80-tych skopiował rewelacyjne kolumny firmy REVOX w pokoju o pow ok 30 m² basy miał dopiero w ..... łazience :cry:.
    Z długością fali jest tako jak pisze poprzednik, jednak nie są te czestotliwosci tak skłonne do równomiernych odbić, tym bardziej ze pokój nie jest pusty.
    A swoją drogą ( nie piszesz czy to sub aktywny, ale skoro z jednym glosnikiem to sądze ze tak) czy tam gdzie mieszkasz są pustynie?
    Inaczej współczuję sąsiadom.
    Pozdr.J.
    ps
    chyba że chcesz wziąć odwet na sąsiadach z za rzeki za 39 rok.

0
  • #4 12 Lut 2010 12:14
    pepe1989
    Poziom 8  

Sorki zapomnialem dopisac, sub jest pasywny wlasnej roboty :D z obudowa typu bass-reflex no troche to dudni. Chyba bede musial sie pozbyc czesci mebli z pokoju zeby poeksperymentowac :) dzieki za pomoc :)

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

0
  • #5 12 Lut 2010 12:37
    adamjur1
    Poziom 39  

A jak chcesz go podłączyć do ws504?
    Pozdr.J.

0
  • #6 12 Lut 2010 13:05
    pepe1989
    Poziom 8  

Pod suba mam monobloka MC CRYPT 2x 450w RMS :)

0
  • #7 12 Lut 2010 13:11
    adamjur1
    Poziom 39  

No nie jest pasywny...
    Pytałem, bo mój syn wytopił ws502 prostownik ( diody ) w zasilaczu jak przygrał imprezkę w stylu metal...
    Musiałem WS stuningować - diody zaopatrzyłem w chłodzące blaszki i dodałem wentylator z termostatem, hałasuje dopiero jak się to wszystko rozgrzeje ale wtedy i tak jest głośno :D.
    Sprzęt stoi obecnie w garażu bo każda rodzinka ( a mieszkamy w 3 w jednym domu 180 m²) ma swoje cośtam.1 ( ja 7.1 Onkyo, Syn 5.1 Creativa, córka coś podobnego) ten creatiw ma większy subwofer niż mój w salonie...
    Jak wszyscy rozkręcą to boję się by dach nie odlecial...
    Pozdr.J.

0
  • #8 13 Lut 2010 01:35
    651212
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Lut 2010 09:33
    demola
    Poziom 10  

Myślę że kolega nie potrzebuje jeszcze umieszczać subwoofera w narożniku żeby jeszcze bardziej spotęgować bas:p Co jak co ale myślę że ma go on aż w nadmiarze. Raczej na jego miejscu martwił bym się gdzie umieścić ten subwoofer tak aby dało się to słuchać. No a z tym w tak małym pomieszczeniu jak już zauważyli przedmówcy może być spory kłopot. Chociaż w tak małym pomieszczeniu jak puści się go na maksa to myślę że po chwili będziemy się mogli cieszyć o wiele większą powierzchnią użytkową. A to na wskutek rozsadzenia ścian:p A tak poważnie to kolego pepe1989 czeka Cię nie małe wyzwanie i pewnie dużo się z nim (subwooferem) nachodzisz po pokoju żeby osiągnąć efekt zbliżony do zamierzonego.

0
  • #10 13 Lut 2010 09:46
    luke-z
    Poziom 16  

Umieść kolumnę w różnych miejscach i postaraj się sam ocenić, gdzie jest jej najlepiej. Ja włożyłem suba w lewy narożnik pokoju...bo tam miałem akurat wystarczająco dużo miejsca (Logi z-5500) i chyba idealnie trafiłem, bo zadowolony jestem z jakości basu (od ścian odstawiłem ok.200mm)

0
  • Pomocny post
    #11 13 Lut 2010 09:58
    adamjur1
    Poziom 39  

Weź jeszcze pod uwagę reozonans mebli - u mnie szafa w pobliżu suba, jak zrobię za głośno, trzaska drzwiami...
    Pozdr.J.

0
  • #12 13 Lut 2010 11:05
    pepe1989
    Poziom 8  

Juz chyba osiagnelem zamierzony cel, ustawilem suba w narozniku pokoju po przeciwnej stronie wzgledem tej po ktorej siedze przy biurku i efekt jest niesamowity, ale nie spodziewalem sie az takiej potegi basu i musze go troszeczke sciagac na eq :) Dziekuje wszystkim za pomoc :)

0