Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft walczy z nielegalnymi kopiami Windows 7

lukasker 13 Lut 2010 07:24 14189 35
    skynet_2
    Poziom 26  
    1. W programach z których zostały usunięte/ominięte zabezpieczenia przez crackerów nigdy nie ma pod-programów typu keylogger, trojan, itp.
    Dopiero Script Kiddies dorzucają coś od siebie, zastanawiało was kiedyś dlaczego na stronie z której możecie pobrać "crack'a" często podane są sumy kontrolne np. MD5 czy SHA-1?

2. To że MS robi badziewny soft chyba wszyscy wiedzą[spójrzmy na historię: Service Pack'i, IE, wymagania sprzętowe, bezpieczeństwo], jako że na co dzień pracuje jako programista flash/web korzystając z eclipse+AXDT+FDT oczywiście wszystko na linuksie i krew mnie zalewa jak w biurze muszę skorzystać z visty/win7 bo akurat kolega czegoś takiego używa.
    Komp kilka lat nowszy a tnie się potwornie do tego większe programy typu Flash CS4 i kombinacja alt+tab to już normalnie są żarty.

3. Dlaczego ludzie nie korzystają z linuksa? dlaczego to tylko ok 1% ponieważ trzeba myśleć co się robi, to nie jest system dla idiotów.
    Chociaż takie dystrybucje jak ubuntu czy mandriva już są bardziej nastawione na prostotę niż kiedyś. Spójrzcie na serwery tam to już nie jest 1%. Nie twierdzę że nie ma tutaj żadnych problemów, szczególnie ze sprzętem no ale co się dziwić skoro producent nie podaje żadnych danych które umożliwiały by napisanie sterownika, kolejną wadą jest zbyt duża swoboda. np. wybór środowiska graficznego jest KDE/Gnome/XFCE/LXDE/E17/FluxBox i jak ktoś zaczyna to taka liczba możliwości jest wręcz przerażająca.

4. Nadal jednak największym problemem jest to że programy komercyjne muszą chodzić pod Windowsem, poza tym Windows ma jakieś 90% rynku więc powstaje problem jak się używa czegoś innego[najczęściej problemem jest office --> OO nie wygląda tak samo], ale czy zwykły user który przegląda internet i czasem korzysta z poczty musi wywalać takie sumy na system i do tego dość nowy sprzęt żeby to szybko działo?

Jest projekt wine ale zazwyczaj używa się programów najnowszych które niestety rzadko działają poprawnie szczególnie te większe np. od Adobe czy Autodesk'a.

@markovip winrar? słyszałeś o czymś takim jak 7z?

Na koniec chciałem dodać coś od siebie, ponieważ cały czas do pracy, oglądania filmów, programowania[hobby] używam linuksa i już się przyzwyczaiłem do tego systemu, jego interfejsu, działania, to nie potrafiłbym ot tak zacząć używać ponownie Windowsa, czułbym się jakbym używał jakiegoś archaicznego narzędzia sprzed lat.
    pawel380V
    Poziom 19  
    Co do tematu, wczoraj uruchomiłem laptopa i mi wyskoczył właśnie komunikat że posiadam nielegalne oprogramowanie. Zdziwiło mnie to ponieważ mam windowsa 7 na licencji uczelni i gdy robiłem aktywację systemu wszystko było ok, dostałem informację że windows jest oryginalny a teraz mi wysyłają że jednak mam "pirata".
    revolt
    Poziom 34  
    Boję się, że pewnego dnia obudzi mnie pukanie do drzwi a tam ludzie pokroju skynet_2 z pytaniem "czy znalazł już pan Linuxa?". A w ręce najnowsze wydanie "Strażnicy Kernela" :/
    skynet_2
    Poziom 26  
    revolt napisał:
    Boję się, że pewnego dnia obudzi mnie pukanie do drzwi a tam ludzie pokroju skynet_2 z pytaniem "czy znalazł już pan Linuxa?". A w ręce najnowsze wydanie "Strażnicy Kernela" :/
    Hahaha świetne :D
    łapaj 50 pkt za ten post ;)
    EAndrzej
    Poziom 21  
    Według najnowszej listy najbogatszych ludzi na świecie opublikowanej 11 marca 2009 roku przez magazyn Forbes[9] Bill Gates powrócił w rankingu na pierwszą pozycję. Jego majątek w ciągu roku spadł o 18 miliardów dolarów i wynosi 40 miliardów dolarów.

I nie wolno dopuścić aby Bill spadał na liście. Trzeba płakać i płacić jak najwięcej nawet w biednej Polsce. On sam się na szczęście nie przemęcza ma ludzi do roboty - z resztą on umie tylko pomnażać kasę nic poza tym reszta to mit i zatrudnieni ludzie. Najzdolniejsi programiści z całego świata płaci im grosze a dzięki temu jego kabza rośnie.
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  
    kolego Urgon jesteś w poważnym błędzie takie coś jak Amiga OS istnieje jest wydawany Ba są nawet dwa konkurencyjne systemy i jest nowy sprzęt, Niestety w pracy muszę tej "blaszanki" używać z wiadomych przyczyn.