Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Brother hl5250 - brudzi kartki

12 Lut 2010 13:21 3523 4
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam następujący problem: Od paru lat używam drukarki Brother HL5250DN, używam też regenerowanyh tonerów (tj. kupuję i sam wsypuję proszek do kasety) i drukarka smyka jaj marzenie. Aż do dziś, wsypałem nowy proszek (przeznaczony do tego typu drukarki) a ona zaczęła drukować ale brudne kartki bez treści !
    Włożyłem z powrotem starą kasetę (mam 2 szt) tą co ostatnim razem napełniłem też tym proszkiem i jest oki, nowy poszek w 2 kasecie brudzi. Wyczyściłem wszystko i nadal nic, nawet przesypałem proszek do działającej kasety i też zaczęło brudzić kartki.
    Co robić ?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

są dwie możliwości, albo:

1. proszek okazał się być nie do tej drukarki

2. albo coś źle poskładałeś

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy bęben nie jest już do wymiany, bo tak to wygląda. Normalnie wystarcza na ok 20-25 tys. stron (5-6) tonerów. Można dostać nieoryginalne za ok. 260 zł (oryginał ponad 600zł!)
  • Spec od drukarek
    Można też wymienić sam wałek OPC i też będzie śmigać. Co do twojego problemu to czy do tej kasety był wsypywany zawsze ten sam proszek. Bo jeśli nie to trzeba taką kasetę dokładnie wyczyścić.
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy dobrze wskoczył toner i wyczyść drut co idzie nad bębnem i sprawdx wałek co nakłada toner na bęben bo jak on jest upaćkany to będzie tak robić. Podobną przygodę miałem z MFC-7820N