Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator z zasilacza - czy można nim chłodzić laptopa?

Sija 12 Lut 2010 16:32 1052 2
  • #1 12 Lut 2010 16:32
    Sija
    Poziom 13  

Witam, mam takie pytanie a raczej dwa, po pierwsze czy jeśli podłączył bym wiatrak od zasilacza komputerowego to czy mogę nim dodatkowo chłodzić np. laptopa? Chodzi mi dokładniej o pole magnetyczne z tego wiatraka czy nie uszkodzi ono laptopa?
    Drugie pytanie: mam stary (bardzo stary) procesor Celerona i na nim jest fajny radiator z wbudowanym malutkim wiatraczkiem czy jeśli podłączyłbym ten wiatraczek na USB to czy nie zaszkodzi to portowi?

0 2
  • #2 12 Lut 2010 16:40
    mklos1
    Poziom 25  

Odpowiedź na pyt. 1: Można dowoli chłodzić laptopa dowolną strugą powietrza z zewnątrz. Emisja EMC z wiatraka jest znikoma, praktycznie żadna, aby cokolwiek zakłócić.
    Odpowiedź na pyt. 2: Jeżeli wiatraczek jest na napięcie 5V, usb jest bezpieczne. Pociągnie nawet większy wiatrach, z portu można pobrać nawet 0,5A.

Jeżeli masz problemy z chłodzeniem laptopa, proponuję przeczyścić wszelkie otwory wylotowe, oraz wiatraki wewnątrz (ale nie polecam rozbierania samodzielnie, jeżeli nie masz doświadczenia). Są ewentualnie podstawki chłodzące pod laptopy. Wiatraczek od procesora może mieć małą skuteczność.

0
  • #3 12 Lut 2010 19:14
    lukaszb10
    Poziom 8  

nic sie nie stanie

0