Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - talerz i konwerter

12 Lut 2010 18:17 4649 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam CP i dekoder HD Samsung DSB-H370G. Mieszkam w UK w okolicach Cambridge. Talerz 80-ka z konwerterem, oryginalny zestaw polsatowski. Przeprowadziłem się niedawno na nowe mieszkanie no i mam problem z sygnałem w tej okolicy. Na poprzednim mieszkaniu miałem ok 65% sygnału na wszystkich kanałach i problemu nie było (mniej więcej taki sam poziom sygnału mają tu wszyscy posiadacze CP). Teraz topografia troszkę trudna, otoczenie budynków z wszystkich stron. Mimo wszystko większość programów odbiera bez problemów. Te zaczynają się przy kanałach HBO - 3 kanały SD mają poniżej 60% sygnału i nie da się ich oglądać, pikseloza, zawieszanie ekranu itp. Discovery HD działa na granicy możliwości odbioru, i po jego włączeniu trzeba troooszkę poczekać aż się sygnał ustabilizuje, ale potem już jest w miarę ok. Nat Geo HD nie łapie mi sygnału w ogóle na częstotliwości na której jest ustawiony domyślnie: 11.258, chciałbym go zamówić ale nie wiem czy będę mógł go odbierać.
    Problem poza topografią jest taki iż po pierwsze talerz od nowości był trochę powyginany, musiałem go ręcznie trochę naprostowywać - oczywiście idealnie mi to nie wyszło. Druga sprawa to to że zestaw ma już 2 lata i mógł się zużyć trochę konwerter, na dobrą sprawę nie znam się na tym. Regulowałem go ze znajomym za pomocąmiernika sygnału, lepiej już chyba być nie może. I teraz pytanie: czy sytuację poprawiło by kupno nowego, tej samej wielkości lub też większego 1 - 1.1m średnicy wraz z nowym konwerterem? Tu dla przykładu co znalazłem na e-bayu: Link

Inny problem jest taki iż nie mogę w dekoderze zmienić częstotliwości. Menu Instalacja >> Skanowanie Transponderów za pomocą finkcji Użyj TR można zmieniać częstotliwości kanałów (próbowałem dla przykładu zmienić dla TVP1 która to odbiera na 3 różnych częstotliwościach). Jednak po zatwierdzeniu wybranej wartości i wyjściu z menu zostaje nadal ta sama pierwotna częstotliwość. BOK CP sugerował mi że wyregulowanie anteny i polepszenie sygnału zmieni tą sytuację. Czy to prawda czy coś jest nie teges z moim dekoderem?
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zdecydowanie polecam zezłomowanie prostowanej :D antenki i zakup większej , konwerter na razie zostaw w spokoju
  • flexghzflexghz
  • Poziom 18  
    Pogięty talerz może mieć wpływ na jakość sygnału, jednak jeśli wcześniej w miarę dobrze koncentrował wiązkę - przyczyn pogorszenia jakości sygnału upatrywałbym w zakłóceniach odbioru. Może czasza jest częściowo czymś przysłonięta w stosunku do satelity nadawczego? Pozostaje też kwestia prawidłowego montażu kabla z konwertera do domu lub zawilgocenia któregoś z nich (konwerter sam z siebie się nie zepsuje - małe prawdopodobieństwo). Być może w pobliżu są nadajniki telekomunikacyjne, potrafią też nieźle zagłuszać sygnał. Trzeba to wszystko sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Na tym zestawie miałem minimalnie lepszą jakość odbioru na wcześniejszym adresie ale miałem w międzyczasie 4-miesięczną przerwę w użytkowaniu więc mogą mieć teżwpływ na to zmiany w częstotliwościach nadawania jakie w międzyczasie przeprowadzał CP. Co do nadajników to nie mam zbytniej możliwości sprawdzenia co jest w pobliżu i może zakłócać działanie zestawu.