Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A305-S6858 nie działające gniazdo LAN

izex-l 12 Feb 2010 19:29 1547 1
    izex-l
    Level 2  
    witam
    pewnego dnia zalałam laptopa Toshiba Satellite A305-S6858, na szczęście klawiatura i cała reszta działa. Dzisiaj zorientowałam sie, że prawdopodobnie przez to zepsuł się gniazdo RJ45 do internetu. Po wetknięciu kabelka zawsze zapalały sie 2 zielone diodki, teraz 0 reakcji. Sprawdzałam że kabel jest ok. Czy można wymienić ten port? ile to może kosztować, jeśli tak? Bo w domowych warunkach chyba nie ma szans na naprawę?
    zapomniałam wspomnieć że po zalaniu lapik przeżył jeszcze dość poważny upadek.. czy to możliwe że przyczyną tego, że port nie działa był ten upadek i może być to naprawialne? mogę to jakoś spr??
    aglange
    Level 11  
    widać, że sam nie dasz rady - szczególnie, ze został zalany - konsekwencje mogą być duże i cały czas się pogłębiać.

jeśli chcesz się pobawić zobacz miejsca zalania i spróbuj je oczyścić ile się da
    ale niczym ostrym - jakiś twardszy pędzelek, czasami odrobina spirytusu,

pytanie czym został zalany i jakie są tego ślady na podzespołach

zobacz czy w laptopie nie ma miejsc przegrzania w wyniku zwarć.
    szukaj w obrębie obwodów LAN - może są dziwne wypukłości na chipach (inne niż pozostałe)

zobacz też czy w gnieździe LAN nie masz powyginanych pinów albo ułamanych - to się też zdarza

jeśli nie czujesz się silny w szukaniu usterek to lepiej oddaj do serwisu albo sprzedaj na aukcji