Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do platformy (domku) na wodzie

ania00 24 Lut 2010 13:21 17296 34
    cranky
    Poziom 26  
    Cytat:

Co do agregatów na LPG to był bym ostrożny, chodzi o zbiornik gazu. Właściwie każdy agregat z silnikiem 4 suwowym można zasilić LPG, problem w tym gdzie przechowywać gaz (używanie do tego zwykłej butli od kuchenek gazowych jest bardzo niebezpieczne). Najlepszym wyjściem jest zastosowanie samochodowego zbiornika LPG tylko jak tą platformą dopłynąć do stacji LPG?

Zasila się je z butli takich jak piecyki (rozmiar), ale z wężownicą w środku. podobnie jak wózki widłowe. Nie ma potrzeby dopływania do CPNu.
  • Fabryka Prądu
    ania00
    Poziom 9  
    Chodzi o domek holenderski ustawiony na odpowiednich pływakach, do 7 metrów długości.
  • Fabryka Prądu
    griszka007
    Poziom 11  
    ania00
    System: agregat prądotwórczy->akumulatory->silnik elektryczny jest dozwolony w strefach ciszy. O takim rozwiązaniu słyszałem już dość dawno. Przykład takiego rozwiązania:
    http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/ekologiczny-houseboat,2812/
    Agregaty prądotwórcze nie są takie drogie porównując z silnikami spalinowymi do łodzi. Gorzej będzie z akumulatorami i silnikiem elektrycznym (duża moc i bezpieczne napięcie). Z tą mocą też nie należy przesadzać, chyba, że chcesz ciągać za łodzią narciarzy wodnych :)
    I jeszcze gwoli bezpieczeństwa. Silników, agregatów na benzynę nie można zabudowywać w bakistach i innych zamkniętych pomieszczeniach gdyż grozi to wybuchem.
    I stopy wody pod kilem! Hej!
    stachnion5
    Poziom 1  
    Witam

Ciekawy jestem jak się Pani udało rozwiązać problem?
    Ja też buduję dom na wodzie i bardzo mnie ten temat interesuje.
    Proszę o podzielenie się informacją.
    Jak pływanie po jeziorze Drawskim wygląda od strony prawnej,
    tzn pozwolenie, rejestracja czy zgoda na poruszanie się po akwenie.
    Jeżeli są jakieś potrzebne dokumenty to proszę podpowiedzieć
    jak je zdobyć.

Pozdrawiam Waldek