Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza zmywarka, 1600 zł

12 Lut 2010 22:22 4639 14
  • Poziom 9  
    Witam

Rodzice planują kupić zmywarkę do kuchni. Kolor stalowy, 60 cm, możliwość zdjęcia blatu (max. 82,5 cm bez blatu) no i jak najmniejsze zużycie mediów.
    Przez dłuższy czas byliśmy zdecydowani na Boscha sms50e08eu jednak jak byliśmy dzisiaj w jednym sklepie koleś polecał nam Whirlpool ADP 4619 no i mamy zamieszanie. Gościu mówił nam, że może ona zużyć nawet 4 litry wody.Czyli bardzo dobry wynik, ale nam za dużo nie mówią liczby ponieważ to będzie pierwsza zmywarka.

Czekam na pomoc w wyborze :)
    z góry dziękuje za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No tak zazwyczaj jest, że wciskają co im zostaje i chcą sprzedać...
    Chyba jednak zdecydujemy się na tego Boscha.
    Chyba, że ktoś ma jakieś propozycje :)
  • Poziom 21  
    technics6 napisał:
    sebool28 napisał:
    No tak zazwyczaj jest, że wciskają co im zostaje i chcą sprzedać...

Ja mam wrażenie, że chodzi o coś więcej, niż "zostaje". Albo lepsza marża, albo za sprzedanie towaru marki X na 20000zł kierownik sklepu jedzie na wakacje do Tunezji :) A Bosch nie kombinuje - widocznie ma słabo rozwinięty dział marketingu (ludzie i tak uważają, że to bardzo dobry sprzęt więc po co firma wydawać kasę na marketing).

Gdyby Bosch się wziął za takie chwyty marketingowe, to "wywrócił by do góry nogami" pół polskiego rynku AGD.
    Takie wypowiedzi świadczą tylko o tym że bosch nie musi płacić sprzedawcom:) bo klientów ma już urobionych. Czyli dział marketingu działa i to dużo lepiej niż się wam wydaje skoro sami ich wychwalacie. A co do firmy to tak jak każda inna chce zarobić:) więc nie liczcie na cuda:)
  • Poziom 21  
    sebool28 napisał:
    Witam

Rodzice planują kupić zmywarkę do kuchni. Kolor stalowy, 60 cm, możliwość zdjęcia blatu (max. 82,5 cm bez blatu) no i jak najmniejsze zużycie mediów.
    Przez dłuższy czas byliśmy zdecydowani na Boscha sms50e08eu jednak jak byliśmy dzisiaj w jednym sklepie koleś polecał nam Whirlpool ADP 4619 no i mamy zamieszanie. Gościu mówił nam, że może ona zużyć nawet 4 litry wody.Czyli bardzo dobry wynik, ale nam za dużo nie mówią liczby ponieważ to będzie pierwsza zmywarka.

Czekam na pomoc w wyborze :)
    z góry dziękuje za pomoc

Bosch ok ale ten model będzie głośny. Jeżeli bardzo chcesz boscha to pomyśl o troszkę droższym modelu. Np SMS53M08EU lub np Whirlpool ADP 6949C IX. Skoro chodziłeś po sklepach to zapewne zwróciłeś uwagę że model boscha o którym pisałeś ma najprostsze kosze a to może utrudniać ustawianie naczyń. Whirlpool o którym wspomniałem ma dużo lepsze wyposażenie, możliwości i jest znacznie cichszy. Ale dla każdego coś miłego.

Dodano po 10 [minuty]:

technics6 napisał:
    popey111 ja Bosch'a uważam za dobrą firmę już od dawna. W dzisiejszych czasach marketing działa trochę inaczej. Nie chodzi o samą reklamę i zwykłe wychwalanie produktów.
    Poczytaj wątek o pralkach boscha, zwłaszcza o ładowanych od góry:) a co do zmywarek to mają dobre modele ale też i chłam którego nikomu nie polecam:). Wysokie modele bsh są ogólnie ok ale przy tych tańszych to jedynym plusem jest ładne logo producenta:). W sumie tak jak ze wszystkim trzeba mieć pojęcie co się kupuje albo liczyć na fart :) i dobre serce sprzedawcy:) lub prawdziwe opinie w porównywarkach(niektóre są świetnym materiałem na wspaniałe dowcipy). Moja opinia jest taka aby nie uogólniać opinii i oceniać konkretne produkty a nie marki.
  • Poziom 13  
    kilka wątków się pojawiło.
    1. zmywarka może i zużyje 4 litry wody jak włożysz do niej 4 niezbyt brudne talerze, ale to wtedy każda tak może nie tylko cudowny whirlpool.
    2. sprzedawcy nie zawsze są tacy źli. nie zawsze jest też jakaś chora presja. wystarczy trafić na normalnego człowieka i normalnie pogadać, a jakiś kolo co wciska whirlpoola bądź cokolwiek innego może się trafić zawsze i wszędzie, co nie oznacza, że można od szczegółu przejść do ogółu i wrzucić wszystkich sprzedawców do jednego wora.
    3. bosch to marka, która ma świetną renomę - czasami niestety nic poza tym. jak napisał popey111 są świetne zmywary boscha, ale jest i chłam. uogólnianie boscha jako świetnej marki jest totalnym błędem i nieporozumieniem. jeśli jest taki świetny to kupcie sobie pralki ładowane od góry, bądź serię od frontu WAA, piekarniki made in turkey, itp itd. zobaczymy jak bardzo będziecie wtedy zachwalać boscha. :D

ps najbardziej śmieszą mnie posty w stylu "kup boscha" - zero modelu, zero argumentacji dlaczego niby go wypada kupić. po prostu "kup boscha", ale panowie i panie zawsze pytam: jaki model boscha i z jakiego powodu go polecacie. jeśli nie ma konkretów to jest to prostu bełkot i post, który moderatorzy powinni usunąć jak najszybciej.
  • Poziom 15  
    Witam
    Właśnie tak jak kolega editor napisał. Trzeba konkretne produkty porównywać a nie marki. Ja mam zmywarkę marki na którą żaden z Was by pewnie nie spojrzał. Ma ona 3 lata i działa świetnie i bezawaryjnie. Zmywarki boscha które są w rodzinie się do niej nie umywają choć były droższe. Jeden z boschy zachowuje się tak jakby miał za słabą pompę myjącą i nie domywa rzeczy rozłożonych po rogach - a serwis ma to w d... Nie jestem cięty na boscha ale przestrzegam przed uogólnianiem - bosch też robi knoty
    Pozdro RUBIK
  • Poziom 10  
    A ja przewrotnie napisze, ze ten Whirlpool adp 4619 nie jest zly. Mam go co prawda tylko miesiac, wiec o wytrzymalosci malo co moge napisac ale naczynia domywa ladnie (kostki W5 z Lidla, te niby wszystko w jednym ;), w miare cicha i oszczedna zmywara. Przewaga nad podstawowymi Bosh/Siemens: super ergonomiczne kosze (skladane uchwyty, przemyslany rozklad i lotwosc przestawienia gornego tak, by na dolnym mozna bylo wladowac gigantyczne talerze). Liczba programow w sam raz, choc moze by i sie przydal PowerClean do zapieczonej kaszki manny w garnku (jak odrazu sie wrzuci to na 6 zmysle odchodzi nawet calkiem ladnie ale niech tylko zaschnie... ;)

Ogolnie jakos bardzo bym sie w tym zakresie cenowym "niemieckimi" markami nie zachwycal a prawda jest taka, ze kazdy sprzet z tej polki cenowej moze odmowic posluszenstwa w trakcie gwarancji lub zaraz po jej uplynieciu ;) Poztym zmywary tansze B/S, tak samo jak Whirlpool, sa skladane w PL- jakos nie wierze, ze udalo sie tym pierwszym lepsza kontrole jakosci wprowadzic a materialowo to raczej malo sie roznia....
  • Poziom 9  
    Już kupiłem Boscha sms50e08eu :)
  • Poziom 10  
    Tak zakladalem, ze po miesiacu to juz na 99% masz zakupiony sprzet ale dalem swoje przemyslenia "dla potomnosci". Jak sam kupowalem to prawie nic nie bylo na temat tego konkretnie modelu a narazie wydaje mi sie, ze jest warty uwagi i oby tak zostalo :P
  • Poziom 13  
    Mnie bardzo cieszy to, że na rynku jest coraz więcej różnorodnego sprzętu i można w czym wybierać. Bo jeszcze jakiś czas temu było tak , że w sklepach był bardzo mały wybór a i sprzęt jakościowo też nie był zbyt dobry. Oby coraz więcej producentów stawiało na to, żeby ich sprzęt służył nam lata a nie tylko kilka miesięcy;)
  • Poziom 15  
    Witam
    Myślę że większość forumowiczów się ze mną zgodzi że obecny sprzęt (w sensie ogólnym) jest jednak (pomimo powierzchownego blichtru) mizernej jakości i może nie na miesiące ale ledwie na kilka lat wystarczy. Szczególnie te lutowane bez ołowiu. Pozdro RUBIK
  • Poziom 21  
    Nie do końca marka nie ważna jest.
    W ciągu ostatnich lat całe AGD obrosło elektroniką która prócz zwiększania funkcjonalności próbuje zastąpić mechanikę. Maszyny mają więcej lampek ale blachy jak z puszki od piwa. I dotyczy to wszystkich.
    Wg mnie od lat Bosch-Siemens robi najlepsze zmywarki. Jak mówię czasem:
    chamskie i proste. Ale dobrze myjące.
    Zmywarki zużywające o 1litr wody mniej i ciche do szaleństwa - mają często tę wadę, że nie domywają naczyń.
    Nobody's Perfekt :|
    A może spojrzeć w stronę firmy Beko?
    można dokupić (dostać w promocji) 5 lat pełnej gwarancji. A podobno część modeli Boscha jest robiona w ich fabrykach. Części mają kilkakrotnie tańsze niż Bosch czy whirpool